Łączniki

Eurotec – synonim kompleksowych rozwiązań w zakresie techniki zamocowań

Firma Eurotec to wiodący producent systemów techniki zamocowań zarówno dla sektora budowlanego jak i przemysłu. Szczególną pozycją w ofercie są produkty przeznaczone dla budownictwa drewnianego, łącznie z rozwiązaniami do budowy tarasów i mocowań betonowych.

Konstrukcja tarasów i urządzeń ogrodowych

W zakresie tarasów i urządzeń ogrodowych ważne miejsce w ofercie firmy Eurotec zajmują wsporniki tarasowe, konstrukcje wsporcze z aluminium, zamocowania widoczne i niewidoczne, a także płyty wsporcze i wykończenia obrzeży. Warto również wspomnieć o elementach pomocniczych i akcesoriach.

Inżynieria budownictwa z drewna

Firma Eurotec oferuje szereg rozwiązań zaprojektowanych z myślą o inżynierii budownictwa z drewna. Mowa tutaj nie tylko o wkrętach, ale i łącznikach, płytach ścinających, paskach naprężających i narożnikach ścinających. Warto również zaznajomić się z ofertą firmy Eurotec w zakresie profili, sworzni, prętów gwintowanych, a także narzędzi do wkręcania czy systemu wiercenia głębokich otworów – BBS. Dużym uznaniem cieszy się technika połączeń drewna i betonu wsporniki słupa.

Wkręty do drewna

Wkręty do drewna znane są wielu dekarzom i cieślom. Mowa tutaj chociażby o wkrętach do konstrukcji drewnianych, takich jak: Paneltwistec, KonstruX, SawTec, wkręty dachowe Duo, wkręt konstrukcyjny LBS, ECO PT, wkręt do okuć kątowych itp.

Łączniki do drewna

Łączniki do drewna do przede wszystkim rozwiązania do konstrukcji podłogowych z drewna, zamocowania na słupku oraz szereg akcesoriów w postaci prętów gwintowanych, nakrętek, podkładek i gwoździ kotwowych.

Narzędzia i akcesoria do konstrukcji drewnianych

Narzędzia i akcesoria do konstrukcji drewnianych to m. in. końcówki TX oraz elementy i urządzenia wspomagające montaż – ściski stolarskie, ściski stolarskie ze szczękami płytkowymi, napinacze, wsporniki ścienne, zawiesia pasowe jednorazowe, wkręty do kotwy transportowej czy kotwy transportowe oraz kliny montażowe i wyrównujące. Warto wspomnieć o środkach ochrony indywidualnej i narzędziach.

Kotwy do betonu i muru

Firma Eurotec oferuje kotwy do betonu i muru, wkręty do betonu, chemiczne elementy mocujące i rozwiązania do montażu okien.

Dach i elewacja

W zakresie dachu i elewacji ciekawymi pozycjami w ofercie są rozwiązania do dachu płaskiego – np. do mocowania paneli warstwowych czy do montażu płyt włóknowo-cementowych.
Warto przyjrzeć się nieco bliżej akcesoriom dachowym w postaci wsporników łaty kalenicowej, kolcom przeciw ptakom, rurom wentylacyjnym, zakończeniom kalenicy, kratkom wentylacyjnym, taśmom kalenicowym i krawędziowym oraz materiałom do obróbki przyściennej i kominowej.
W odniesieniu do fasad i złożonych systemów izolacji termicznej oferowane są uchwyty elewacyjne, wkręty (w tym systemowe) i taśmy do elewacji. Ciekawym rozwiązaniem są wkręty do elewacji przestawne i regulacyjne.
Wszystkie produkty, technologie i systemy są szczegółowo opisane w przejrzystym katalogu Eurotec. Stąd też odpowiednie rozwiązanie można dobrać ściśle pod kątem konkretnej aplikacji.

Doradca Techniczny:
+48 609 444 170

E.u.r.o.Tec GmbH
Unter dem Hofe 5
58099 Hagen

Zapytanie w języku polskim mogą Państwo kierować na adres: info@eurotec.team

4.9/5 - (58 votes)

Data publikacji: 8 marca, 2020

Autor:

4.9/5 - (58 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Kamil
  poniedziałek, 9 marca, 2020

  Jako posiadacz kanadyjczyka interesowałem się technologią budowy. Nawet teraz kiedy powstaje w mojej okolicy nowy dom obserwuję jak go budują i jak to robią. Technologia mocowań odgrywa ważną rolę i zawsze zwracam na to uwagę. Dobrze że istnieje taka firma jak Eurotec która posiada bogatą ofertę w różnych dziedzinach zastosowań, w szczególności dla konstrukcji drewnianych.

 2. Łukasz
  niedziela, 5 kwietnia, 2020

  Eurotec to jeden z liderów łączników na polskim rynku. Mam dobre wrażenie korzystając z ich rozwiązań. Wkręty, łączniki do drewna czy do betonu w różnych rozmiarach do specjalnych zastosowań spełniających wymagane normy. Oferta jest dość obszerna, dobrze że nawet lokalne sklepy z narzędziami sprzedają te łączniki.

 3. rafal8647
  wtorek, 14 kwietnia, 2020

  ciekawy artykuł

Podobne artykuły