Archiwum Dekarza & Cieśli

Fachowy Dekarz & Cieśla 2-2022

Witajcie,
od jakiegoś czasu musimy mierzyć się z zupełnie nowym wyzwaniem na rynku, związanym z bieżącym brakiem materiałów i zmianami ich cen.

To w wielu przypadkach oznacza, że wiele umów, które mogłyby być podpisane, nie są podpisywane. Bo ciężko wiązać się zapisami, gdy nie znamy finalnych cen materiałów, których użyjemy do wykonania zleceń za przysłowiowe 3 miesiące.

Wielu z was poruszyło ten temat u nas na FB, na Grupach i w komentarzach – pytacie co z tym zrobić? Jak można ten temat rozwiązać? Zaczęliśmy zgłębiać temat i ustaliliśmy, że istnieje możliwość zabezpieczenia się na takie sytuacje odpowiednimi paragrafami w umowie. Przygotowujemy materiał, w którym umieścimy te zapisy – znajdziecie go w kolejnym wydaniu Fachowego Dekarza&Cieśli. Już dziś zachęcamy was do tego, by zwrócić uwagę na zapisy w umowach i zamieścić np. w treści paragraf, którym mówi, że jeżeli cena wzrośnie o minimum 5%, to wartość materiału będzie powtórnie obliczona w dniu rozpoczęcia realizacji inwestycji.

Jeśli macie jakieś inne pomysły, sugestie, wskazówki związane z tematem, to podzielcie się nimi, razem łatwiej nam tworzyć skuteczne rozwiązania dla branży w czasach, w których wszystko dynamicznie się zmienia.

Redaktor Naczelny
Marcin Sikora

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 21 kwietnia, 2022

Autor:

5/5 - (1 vote)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły