Na rynku

FAKRO inspiruje na Targach Budma 2014

Podczas XXIII Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2014, które zakończyły się w Poznaniu swoją ofertę zaprezentowało ponad 1000 firm z całego świata.

Okno na medal

Udziałem wystawców i gości były premierowe pokazy najnowszych produktów, technologiczne nowinki z branży budowlanej, konferencje, dyskusje i konkursy. Jak co roku organizatorzy targów zainaugurowali spotkanie branżowe wręczeniem Złotych Medali za najciekawsze z wystawianych produktów. W gronie laureatów znalazła się również firma FAKRO, której prestiżową nagrodę przyznano za okno do dachów płaskich typu F.

Ten innowacyjny produkt marki FAKRO zapewnia doskonałe doświetlenie pomieszczenia pod płaskim dachem. Posiada innowacyjny pakiet szybowy, charakteryzujący się bardzo dobrymi parametrami energooszczędnymi i nowoczesnym wyglądem. Wykonywane w dowolnym rozmiarze (w zakresie od 60×60 do 120×220 cm) okna pozwalają na wymianę istniejących naświetli, które często posiadają niestandardowe wymiary i nie spełniają obecnych wymagań termoizolacyjnych. Okno dostępne jest w trzech wersjach: otwierane elektrycznie DEF, otwierane ręcznie za pomocą drążka DMF i nieotwierane DXF. Okno DEF w wersji elektrycznej wyposażone jest w detektor deszczu, automatycznie uruchamiający funkcję zamykania otwartego skrzydła w przypadku pojawienia się opadów, a konstrukcja okna pozwala na montaż akcesoriów przeciwsłonecznych.

Dyrektor marketingu FAKRO Polska, Janusz Komurkiewicz podkreśla, że otrzymane wyróżnienie jest potwierdzeniem tego, że FAKRO należy do ścisłej czołówki innowacyjnych firm, dla których dalszy rozwój wyznacza pojęcie ekologicznego, energooszczędnego oraz inteligentnego domu. A ponieważ firma FAKRO posiada już pełną ofertę produktów związanych z oknami dachowymi, jest także wiceliderem światowego rynku schodów strychowych, obecnie zamierza inwestować w inne produkty związane z branżą budowlaną, takie jak wyróżnione okno do dachów płaskich. Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich należy do najbardziej rozpoznawalnych nagród na polskim rynku, a o jej przyznaniu decyduje grono wybitnych specjalistów reprezentujących różne środowiska sektora budownictwa. Wyróżnienia były wręczane przez przewodniczącego komisji konkursowej prof. dr hab. inż. Józefa Jasiczaka z Politechniki Poznańskiej, podsekretarza stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Janusza Żbika oraz Prezesa Międzynarodowych Targów Poznańskich Andrzeja Byrta.

FAKRO inspirujena Targach Budma 2014

Konsumenci stawiają na FAKRO

Wyróżniona w ubiegłym roku Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich BUDMA markiza elektryczna AMZ Solar firmy FAKRO zyskała kolejną cenną nagrodę i w tym roku została doceniona przez samych konsumentów, którzy w konkursie „Wybór konsumenta” uznali ją za najlepszy produkt budowlany roku 2013. Markiza elektryczna AMZ Solar została wybrana za pośrednictwem internetu spośród jedenastu innowacyjnych produktów, nagrodzonych Złotym Medalem targów poprzedniej edycji. Konsumenci docenili optymalne połączenie skutecznej ochrony poddasza przed nagrzewaniem z najwyższym komfortem obsługi. W porównaniu z zasłonami wewnętrznymi sterowana pilotem lub obsługiwana automatycznie markiza AMZ Solar gwarantuje niemal osiem razy skuteczniejszą ochronę przed nagrzewaniem pomieszczenia i umożliwia jednocześnie dopływ naturalnego światła i kontakt wzrokowy z otoczeniem. Na markizę FAKRO głosowało ponad 27 proc. internautów.

Oferta pełna innowacji

Podczas targów BUDMA, firma FAKRO zaprezentowała pełną ofertę produktów związanych z bezpieczeństwem, energooszczędnością i komfortowym użytkowaniem poddasza. Z uznaniem zwiedzających spotkały się okna balkonowe Galeria, najcieplejsze na rynku okna dachowe FTT U8 Thermo oraz innowacyjne, dwufunkcyjne okna uchylno-obrotowe PreSelect.

Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się nowe zdalnie sterowane markizy zewnętrzne oraz markizolety solarne do okien pionowych. Goście stoiska FAKRO mogli samodzielnie sprawdzić ich działanie i przekonać się o ich licznych zaletach. Struktura materiału poza ochroną przed nagrzewaniem pomieszczeń w lecie umożliwia napływ naturalnego światła do pomieszczenia oraz utrzymanie kontaktu wzrokowego z otoczeniem.

FAKRO inspirujena Targach Budma 2014

Działanie automatyki w produktach FAKRO można było przetestować również na oknach dachowych zamykanych i otwieranych za pomocą paneli dotykowych, pilotów i iPhona.

Uwagę zwiedzających przyciągała także bogata oferta schodów strychowych FAKRO, między innymi schody termoizolacyjne LWT.

Acantus Areus dla stoiska FAKRO

Utrzymana w tonacji zieleni i bieli i licząca blisko 300 metrów kwadratowych ekspozycja FAKRO na targach BUDMA 2014 nagrodzona została statuetką Acantus Areus w organizowanym przez Międzynarodowe Targi Poznańskie konkursie na najlepsze stoisko targowe. Stoisko FAKRO uznane zostało za jedno z najlepiej zaprojektowanych i przygotowanych do realizacji strategii marketingowej firmy podczas targów. Kapituła konkursu doceniła oryginalność ekspozycji i uznała, że zastosowane rozwiązania architektoniczne i graficzne sprzyjają komunikacji z klientem, a w związku z tym korzystnie wpływają na pozytywny, innowacyjny wizerunek firmy.

Wzajemne inspiracje

Wiedzę na temat innowacyjnych i energooszczędnych rozwiązań stosowanych w branży okien dachowych mogli poszerzyć również dziennikarze pism branżowych, uczestniczący w zorganizowanej przez FAKRO konferencji prasowej pod hasłem „FAKRO inspiruje”. Dla FAKRO była to przede wszystkim okazja do zaprezentowania firmowej oferty wyznaczających nowe standardy w branży okien dachowych produktów i rozwiązań.

FAKRO inspirujena Targach Budma 2014

Podczas spotkania z dziennikarzami Dyrektor Marketingu FAKRO, Janusz Komurkiewicz, wyjaśnił, że z jednej strony stosowane przez firmę rozwiązania są inspiracją do tworzenia innowacyjnych projektów architektonicznych, z drugiej zaś strony nietuzinkowe projekty architektury stanowią dla FAKRO inspirację do tworzenia nowych produktów.

Najlepsi młodzi dekarze montują okna dachowe FAKRO

Ważnym wydarzeniem tegorocznej BUDMY były VII Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy, podczas których najlepsi w kraju młodzi fachowcy rywalizowali w trzech kategoriach – dach stromy, płaski i metalowy. Tradycyjnie już młodzi adepci sztuki dekarskiej montowali produkty FAKRO, po raz pierwszy jednak stosowali nagrodzone Złotym Medalem BUDMY okna do dachów płaskich typu F.

FAKRO wytycza nowe kierunki w branży okien dachowych

Firma FAKRO należy do stałych bywalców Targów BUDMA i brała udział w tej niezwykle prestiżowej dla branży budowlanej imprezie po raz dwudziesty drugi. Producent z Nowego Sącza zaliczany jest do grona najbardziej innowacyjnych polskich przedsiębiorstw, a dumą firmy FAKRO jest nowoczesny ośrodek badawczo-rozwojowy, w którym na rzecz rozwoju produktów pracuje ponad 100 inżynierów. FAKRO ma w swoim dorobku ponad 100 zgłoszeń patentowych. Do wielu krajów świata firma eksportuje nie tylko okna dachowe, ale również rozwiązania i myśl twórczą polskich inżynierów, wytyczając tym samym nowe kierunki rozwoju dla branży okien dachowych na świecie, w Polsce zaś firma jest liderem w ich produkcji.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 18 maja, 2014

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły