Okna dachowe

Fartuch przeciwwilgociowy – izolacja okna dachowego od zewnątrz

Każde okno połaciowe po zamontowaniu staje się integralnym elementem dachu. Dlatego powinno być z nim szczelnie połączone, a także odpowiednio ocieplone. Do montażu okna dekarz może wykorzystać materiały izolacyjne dostępne na budowie lub rozwiązania systemowe rekomendowane przez producenta.

Gotowe produkty montażowe poprawiają izolacyjność okna, a także usprawniają i przyśpieszają prace, co jest szczególnie ważne ze względu na zabezpieczenie od zewnątrz przed wilgocią. Podczas montażu okna należy szczelnie połączyć membranę dachową z ościeżnicą okna zamontowanego na kątownikach. Można to zrobić, docinając kawałki folii lub skorzystać z gotowego produktu – wokółokiennej izolacji przeciwwilgociowej w postaci fartucha dostosowanego do rozmiaru okna i połączonego później z membraną dachową. Dzięki swojej konstrukcji fartuch szczelnie okala łaty. Fartuch przykleja się do ościeżnicy i przypina zszywkami do konstrukcji dachu.

Okno powinno być zaizolowane termicznie, dlatego między krokwiami a ościeżnicą należy umieścić docięty materiał izolacyjny, co niekiedy bywa dość czasochłonne. Zadanie to może znacznie ułatwić zastosowanie specjalnej ramy izolacyjnej ze spienionego polietylenu. Rama taka idealnie przylega do okna, zapobiegając powstawaniu mostków termicznych i wychładzaniu wnęki okiennej. Kątowniki w jej narożnikach pozwalają precyzyjnie dokręcić ją do łat montażowych.

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 2 listopada, 2014

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły