Elektronarzędzia

FESTOOL marka dla profesjonalistów związanych z budownictwem drewnianym

Festool od dziesięcioleci znany jest w budownictwie drewnianym ze swojej jakości, innowacyjnych pomysłów i zamiłowania do detali. Zwłaszcza jeśli chodzi o zastosowania przy cięciu, wierceniu i przykręcaniu, firmie Festool – dla budownictwa drewnianego – udaje się poszerzać ofertę o coraz to nowe rozwiązania systemowe, które dbają o komfort pracy oraz o lepsze i czystsze otoczenie pracy. Jedyny w swoim rodzaju pakiet usług Service all-inclusive daje poczucie dokonania dobrej inwestycji na długo.


Fot. 1. Barbara Austel, wspólniczka Festool i wnuczka założyciela - Gottlieba Stolla.

Fot. 1. Barbara Austel, wspólniczka Festool i wnuczka założyciela – Gottlieba Stolla.

Z tradycji i jako zachęta dla przyszłości

– Tradycja i innowacja to dla Festool dwie strony medalu – wyjaśnia Barbara Austel, wspólniczka Festool. – Już od ponad 90 lat potwierdzamy naszym klientom, że tradycja i innowacja nie wykluczają się, a doskonale uzupełniają. Już mój dziadek, założyciel, koncentrował się na budownictwie drewnianym, ponieważ nasza pierwsza piła ciesielska powstała w 1930 r. Potem powstało kilka stacjonarnych maszyn do obróbki drewna. Od 1950 r. położyliśmy nacisk na urządzenia ręczne. Na przełomie wieków przesunęliśmy wszelkie kwestie związane z budownictwem drewnianym do spółki-córki Protool. A następnie na przełomie roku 2013 i 2014 połączyliśmy wszystkie zasoby i know-how pod marką Festool. Naszym celem jest, aby w dalszym ciągu opracowywać profesjonalne rozwiązania dla budownictwa drewnianego – mówi wnuczka założyciela i dodaje: – Dlatego też w przyszłości ze zwiększoną siłą skoncentrujemy się na inwestowaniu w profesjonalistów związanych z rzemiosłem ciesielskim w takich dziedzinach jak zarządzanie produktem, techniki zastosowań, szkolenia i dystrybucja.

Fot. 2. Już w 1930 r. Festool – dawniej Festo – wprowadził na rynek swoją pierwszą ręczną pilarkę tarczową SB 126 dla cieśli.

Fot. 2. Już w 1930 r. Festool – dawniej Festo – wprowadził na rynek swoją pierwszą ręczną pilarkę tarczową SB 126 dla cieśli.

Iść z duchem czasów

Także budownictwo drewniane podlega ciągłemu rozwojowi i modernizacji. Uprzemysłowienie stało się pomocne przy produkcji konstrukcji dachowych i budowie drewnianych ram. Coraz większa ilość pracowników skupia się zatem na montażu takich właśnie konstrukcji, ale i tarasów, wiat garażowych i pergoli. Dodatkowo coraz ważniejszą rolę odgrywa dłuższa żywotność oraz obróbka związana z izolacją cieplną i nakrokwiową. Również praca w zdrowych warunkach – a więc praca z odsysaniem – zyskała na znaczeniu. Festool jako jedyna firma z branży produkuje swoje odkurzacze mobilne i oferuje do nich bogaty asortyment. Jeśli chodzi o kompetencje związane z budownictwem drewnianym, kompetencje branżowe i technologiczne – Festool idzie z duchem czasów, przedsiębiorstwo to opracowuje coraz to nowe urządzenia, które charakteryzuje dłuższa żywotność, wytrzymałość, niezawodność, precyzja, ergonomia oraz ciekawy design. W międzyczasie już ponad 350 patentów dba o siłę innowacji Festool. Aktualnym przykładem jest system do cięcia z całą generacją nowych ręcznych pilarek tarczowych.

Fot. 4. Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Quadrive z 4-biegową przekładnią metalową, momentem obrotowym do 60 Nm i 3800 obr./min.

Fot. 4. Akumulatorowa wiertarko-wkrętarka Quadrive z 4-biegową przekładnią metalową, momentem obrotowym do 60 Nm i 3800 obr./min.

Przycięte na miarę budownictwa drewnianego

Specjalnie dla budownictwa drewnianego Festool oferuje obszerny systemowy program produktów. Przy pomocy całej gamy różnych pilarek, takich jak nowe ręczne pilarki tarczowe, zagłębiarki, wyrzynarki i pilarki mieczowe można osiągnąć mocne i efektywne cięcia – nieważne, czy mają one powstać przy podłożu, czy na wysokości 12 metrów. Dzięki systemowi do cięcia i systemowi prowadnic każde cięcie jest mocne, efektywne i precyzyjne. Jest to możliwe przez zastosowanie mocnych, niezawodnych silników lub wydajnych akumulatorów o ergonomicznej, lekkiej i kompaktowej konstrukcji. To wyjątkowo praktyczne i lubiane zalety przy pracy mobilnej. Przy wierceniu i przykręcaniu Festool oferuje moc i precyzję w każdej sytuacji. Na przykład seria Quadrive wyposażona jest w 4-biegową przekładnię metalową, która zapewnia moment obrotowy do 60 Nm i 3800 obr./min. Nasadki FastFix umożliwiają niedoścignioną elastyczność, a tłumienie drgań w młotowiertarce akumulatorowej BHC 18 poprawia komfort pracy. Funkcja Stop-and-Go we wkrętarce do suchej zabudowy Duradrive DWC dba o efektywność pracy przy wkręcaniu seryjnym. Dodatkowo Festool oferuje zasilane sieciowo wiertarki Quadrill, system do cięcia z osprzętem diamentowym DSC, pilarki mieczowe, pilarki do surowców budowlanych i ciesielskie ręczne pilarki tarczowe HK 132, strug ciesielski PL 205 i PL 245 oraz dłutownice łańcuchowe CM 150. Te przykłady pokazują, że Festool oferuje szeroką gamę idealnych rozwiązań systemowych, pomocnych przy codziennych wyzwaniach związanych z budową dachu, domu, fasad, renowacją dachów, czy budową schodów.

Fot. 5. Nieważne, czy przy podłożu, czy na wysokości 12 metrów – to, co się liczy, to moc i efektywność.

Fot. 5. Nieważne, czy przy podłożu, czy na wysokości 12 metrów – to, co się liczy, to moc i efektywność.

Beztroski i skoncentrowany start w codzienną pracę

Festool zadbał o wyjątkową usługę dla swoich narzędzi: Service all-inclusive – „stały pakiet bez zmartwień“. W ten sposób pracownik może skoncentrować się na tym, co najważniejsze – na swojej pracy i przez 36 miesięcy od rejestracji swojego urządzenia nie musi martwić się o koszty związane z naprawą czy częściami zamiennymi. Dodatkowo pakiet ten przez 36 miesięcy trwania usługi, zapewnia nowe urządzenie w przypadku kradzieży starego, 10 lat dostępności części zamiennych lub bezpłatne urządzenie zastępcze oraz 15 dni testowania bez ryzyka. Dalsze informacje na ten temat znajdują się na stronie internetowej www.festool.pl/serwis.

Nowości dla budownictwa drewnianego

Na międzynarodowych targach DACH+HOLZ, które odbyły się w Stuttgarcie, Festool zaprezentował następujące nowości: system do cięcia HKC 55, ręczne pilarki tarczowe HK 55 i HK 85, lampa robocza SYSLITE DUO, radio budowlane SYSROCK oraz system wyboru PowerSelect, który stwarza rzemieślnikowi atrakcyjne, uczciwe i przede wszystkim indywidualne możliwości tworzenia różnych wariantów. To, co wyróżnia Festool spośród innych, to kombinacja wysokowydajnych akumulatorów o pojemności 5,2 Ah i bezszczotkowej technologii silnika EC-TEC. Połączenie to zapewnia optymalną moc, większą efektywność i dłuższą żywotność.

Dalsze informacje na stronie internetowej www.festool.pl i u autoryzowanych dystrybutorów.

5/5 - (8 votes)

Data publikacji: 21 lipca, 2016

Autor:

5/5 - (8 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Marcin
    czwartek, 16 lipca, 2020

    to co najważniejsze dla tego typu urządzeń to ciągłość działania, bezawaryjność, a w razie czego to możliwy serwis, naprawa bo każdy brak narzędzia to brak pracy. mam kilka narzędzi od Festool i nie narzekam, dają radę w swojej robocie jak na razie.

Podobne artykuły