Blachodachówka

Finnera – idealna na dach

W oryginalnej blachodachówce modułowej Finnera zastosowano innowacyjne rozwiązania, które są gwarancją łatwego i szybkiego montażu pokrycia. Ma więc ona coraz więcej zwolenników wśród dekarzy. Nie tylko chętnie układają z niej pokrycie, ale także polecają ten model blachodachówki inwestorom.

Oryginalna blachodachówka modułowa Finnera ma wiele zalet, które nadają jej wyjątkowy charakter. Doskonale znają je już inwestorzy. Warto, aby lepiej poznali je również wykonawcy. Pozwoli to maksymalnie wykorzystać atuty tego modelu blachodachówki – przyspieszyć układanie pokrycia i obniżyć ryzyko popełnienia błędów podczas wykonania dachu. Nie bez znaczenia jest również wymiar finansowy. W tym samym czasie, z taką samą liczbą pracowników, będzie można wykonać więcej dachów, dotrzymując umówionego terminu zakończenia prac.

Fot. 2. Specjalnie zagięta przednia krawędź modułu Finnera po ułożeniu sprawia, że pokrycie jest szczelniejsze.

Fot. 2. Specjalnie zagięta przednia krawędź modułu Finnera po ułożeniu sprawia, że pokrycie jest szczelniejsze.

Niewielkie wymiary

Blachodachówka modułowa Finnera ma stałe wymiary, które wynoszą 1190 x 705 mm. Tak niewielki, poręczny format przy niedużym ciężarze blachy sprawiają, że montaż tego wyjątkowego pokrycia jest bardzo wygodny. Poszczególne moduły łatwo jest przenosić na placu budowy, transportować na dach i precyzyjnie układać. Nie jest konieczne użycie specjalistycznego sprzętu, zachowanie szczególnej ostrożności podczas montażu ani zatrudnienie dużej ekipy dekarskiej. W zupełności wystarczą do tego dwie osoby. Warto podkreślić, że ryzyko uszkodzenia blachy jest bardzo małe, ale w razie przypadkowego zarysowania trzeba wymienić jedynie pojedynczy moduł o powierzchni zaledwie 0,75 m2.

Wykończenie przedniej krawędzi

Każdy moduł blachodachówki Finnera wyróżnia się podgiętą krawędzią startową. Jest ona unikalnym, opatentowanym rozwiązaniem, nadającym niepowtarzalny charakter i elegancki wygląd ułożonemu na dachu pokryciu. Połączenia arkuszy są niewidoczne, a uzyskana powierzchnia połaci dachowych jest gładka i estetyczna.

Tę podgiętą krawędź doceniają fachowcy również przy kryciu dachu. Dzięki niej zminimalizowane jest ryzyko uszkodzenia innych arkuszy podczas montażu, a większe bezpieczeństwo pracy dekarzy. Trzymanie za specjalnie podgiętą przednią krawędź przy przenoszeniu modułów blachodachówki Finnera pozwala uniknąć ostrych krawędzi i narożników, co znacznie zmniejsza możliwość skaleczenia.

Fot. 3. Moduły oryginalnej blachodachówkiFinnera przycina się tylko w miejscach, przecinania się połaci, na przykład w narożach

Fot. 3. Moduły oryginalnej blachodachówki Finnera przycina się tylko w miejscach, przecinania się połaci, na przykład w narożach

Łatwa dostępność i oszczędność

Dużą zaletą oryginalnych modułów Finnera, wynikającą z ich stałych, niewielkich wymiarów, jest dostępność „od ręki”. Nie trzeba zamawiać blachodachówki z wyprzedzeniem, ani czekać na jej przygotowanie zgodne z zamówieniem. Finnera jest dostępna w pełnej kolorystyce w ponad 300 punktach dystrybucyjnych i 17 punktach fabrycznych w całym kraju. Wystarczy w dniu układania pokrycia na dachu odwiedzić dystrybutora blachodachówki Finnnera lub punkt firmowy Ruukki Express i od razu odebrać niezbędną ilość blachodachówki z magazynu. Co ważne, przy zakupie tego modelu nie są też potrzebne skomplikowane wyliczenia. W zupełności wystarczą przybliżone wymiary połaci dachu. W dowolnym momencie zakup można uzupełnić o dodatkowe arkusze i akcesoria. Lista punktów dostępna jest na www.ruukkidachy.pl.

Równie łatwe jak zakup jest przewiezienie pokrycia na plac budowy. Na jednej standardowej europalecie mieści się 232,5 m2 (310 modułów ułożonych jeden na drugim), czyli materiał najczęściej na cały dach. Mniej kosztowny jest też jego transport. Taki pakiet bez trudu zmieści się w niedużym samochodzie dostawczym. Nie trzeba też specjalnie przygotowywać miejsca na jego przechowanie na budowie, nawet na niewielkiej działce.

Dzięki tym cechom ryzyko przestoju na budowie (na przykład z powodu błędnego wyliczenia lub zmian) jest znikome. Pozwala to oszczędzić sporo cennego czasu i obniżyć koszty paliwa.

Fot. 4. Poszczególne moduły mocuje się do łat wkrętami z uszczelką EPDM.

Fot. 4. Poszczególne moduły mocuje się do łat wkrętami z uszczelką EPDM.

Elastyczność

Oczywiste jest, że blachę w niedużym formacie jest łatwo dopasować do kształtu dachu, także skomplikowanego, z wieloma załamaniami. Na prostych połaciach łatwo wyeliminować konieczność przycinania modułów nawet wtedy, gdy długość i szerokość połaci nie jest wielokrotnością wymiarów modułu. Kolejny moduł podkłada się pod już ułożony o taką liczbę fal, jaka jest potrzebna w konkretnym miejscu. Odpowiednie rozmierzenie sprawi, że materiał wykorzystany zostanie optymalnie bez zbędnych odpadów, które powstają przy cięciu. Zwykle nie przekraczają one 5% zamówionej partii towaru. Tak niewielka ich ilość wynika z symetrycznego kształtu przetłoczeń blachy i braku fabrycznie wykonanych otworów. Dzięki temu przy układaniu Finnery na dachu można elastycznie wykorzystywać odcięte fragmenty w innych miejscach.

Kompletne akcesoria

Blachodachówka modułowa Finnera sprzedawana jest w komplecie z pełną gamą niezbędnych akcesoriów w postaci kompletnego zestawu dopasowanego kolorystycznie do pokrycia. Wśród nich są wszystkie niezbędne obróbki blacharskie (między innymi gąsiory, rynny koszowe), elementy wspomagające wentylację połaci (wywietrzniki dachowe, kominki wentylacyjne), zabezpieczające przed zsuwaniem się śniegu z połaci (płotki przeciwśniegowe) i umożliwiające bezpieczne poruszanie się po połaciach (stopnie i ławy kominiarskie). Wszystkie te elementy idealnie do siebie pasują, co znacznie ogranicza ryzyko popełnienia przez dekarzy błędów przy wykonywaniu obróbek blacharskich trudnych miejsc – koszy dachowych, kalenic i komina. Daje to pewność, że nie będzie konieczny kosztowny remont dachu w ramach udzielanej gwarancji. Uzupełnieniem kompletnego systemu są także rynny i rury spustowe, wykonane z powlekanej blachy stalowej. Są one dostępne w kolorach, które łatwo dopasować do wybranej blachodachówki.

Fot. 5. Układanie modułów Finnera można zacząć od dowolnego miejsca na połaci.

Fot. 5. Układanie modułów Finnera można zacząć od dowolnego miejsca na połaci.

Możliwość wprowadzania zmian

Wybierając blachodachówkę modułową Finnera inwestor ma możliwość dokonywania zmian nawet po kilku latach użytkowania dachu, na przykład wstawienie okien połaciowych nie stanowi żadnego problemu. Wystarczy kilka z nich po prostu zdemontować, a pozostałe przesunąć podkładając jedne pod drugie o tyle fal, ile potrzeba, by nie przycinać blachy.

Bezpieczeństwo

Dla dachu krytego oryginalną blachodachówką modułową Finnera silne porywy wiatru nie są groźne, a ryzyko skaleczenia jest zdecydowanie mniejsze dzięki podgiętej krawędzi. Arkusze są mocowane bezpośrednio do łat za pomocą wkrętów farmerskich od góry w najniższym punkcie fali tuż pod przetłoczeniem poprzecznym a między sobą są mocowane od czoła. Miejsca połączeń poszczególnych arkuszy są zupełnie niewidoczne. Nawet, jeśli niewielkie moduły Finnery zostaną uszkodzone przez wichurę, łatwo jest je wymienić na nowe.

Gwarancja

Blachodachówka modułowa Ruukki wykonana jest z wysokiej jakości stali i zabezpieczona specjalnie do niej dopasowaną powłoką Purex. Moduły Finnera mają więc bardzo dużą odporność na działanie czynników atmosferycznych (opady, grad, śnieg, promienie UV, niskie i wysokie temperatury). Jest to potwierdzone dwoma rodzajami gwarancji – techniczną i estetyczną. Pierwsza z nich dotyczy korozji perforacyjnej, czyli wystąpienia dziury w gładkiej powierzchni produktu, druga natomiast – okresu, w którym kolory i właściwości powłok nie ulegną zmianie.

Więcej informacji na www. ruukkidachy. pl

Cennik pokryć dachowych Ruukki (PDF)

Cennik pokryć dachowych Ruukki (PDF)
4/5 - (24 votes)

Data publikacji: 21 grudnia, 2014

Autor:

4/5 - (24 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. FACHURA
    piątek, 19 lipca, 2019

    W naszym rejonie(podkarpacie) jest mnostwo reklamacji na finere ze wzfgledu na nierownomierne odbarwianie sie arkuszy, chodzi o dachy 2-3 letnie. ale ponoc ruukki nie daje na takie odbarwienia gwarancji, czepiaja sie nawet ponoc tego, czy dach byl sprzedany z usluga czy nie.

  2. Obserwator
    sobota, 31 sierpnia, 2019

    Blachodachówka modułowa Dinera jest według mnie świetnym materiałem na pokrycie dachu i cieszenie się jego estetycznym wyglądem jak i trwałością.Mozliwosc przeróbek dachu nawet po kilku latach jest bardzo duża zaleta tej nowoczesnej blachodachówka

  3. darek
    niedziela, 26 marca, 2023

    Tak zgadza się, ta blachodachówka to dziadostwo i blaknie po jakimś czasie i mimo gwarancji RuuKKi ma klienta za nic, szkoda pieniędzy

Podobne artykuły