Szkolenia

Firma FAKRO wspiera edukację przyszłych dekarzy

Firma FAKRO od wielu lat współpracuje z uczelniami i szkołami. Cel jest prosty: wsparcie młodych ludzi i odpowiednie przygotowanie przed wejściem na rynek pracy. Inicjatywa wyszła od zarządu firmy FAKRO w 1999 roku, a stało za nią przekonanie, że na rynku brakuje wysoko wykwalifikowanych dekarzy. Także edukacja w zawodzie dekarz nie zawsze przygotowuje takich fachowców, jak oczekiwaliby pracodawcy.


FAKRO szkoli przyszłych fachowców

Według firmy FAKRO podręczniki do przedmiotów zawodowych należy stale aktualizować i modyfikować, ponieważ technologia w branży budowlanej nieustannie się rozwija. Ale edukacja przyszłych dekarzy to także właściwe przygotowanie teoretyczne z uwzględnieniem trendów rynkowych oraz wymagań pracodawców.

Dobra edukacja przyszłych dekarzy

Kto bierze udział w inicjatywach edukacyjnych, które podejmuje firma FAKRO? Przede wszystkim uczniowie szkół średnich budowlanych, nauczyciele zawodu (aspekty praktyczne i teoretyczne), a także studenci uczelni technicznych na kierunkach architektura i budownictwo. FAKRO współpracuje z tymi placówkami edukacyjnymi, które są otwarte na nowoczesne technologie, a także chcą dzielić się tym z uczniami i studentami. Celem inicjatyw edukacyjnych jest podnoszenie kwalifikacji nie tylko uczniów i studentów, lecz także nauczycieli.

Oprócz tego firma FAKRO aktywnie wspiera inne działania prowadzone na rzecz rozwoju edukacji i promocji wiedzy o nowoczesnych materiałach budowlanych. Od kilku lat jest również jednym ze strategicznych sponsorów Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych, a także członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Edukacji Budowlanej i Sekcji Szkół Budowlanych Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa.

FAKRO inspiruje do podnoszenia kwalifikacji zawodowych

Oferta edukacyjna FAKRO to programy szkoleniowe dla uczniów, nauczycieli oraz studentów. Specjalistyczne szkolenia odbywają się nie tylko w szkołach i na uczelniach, lecz także w siedzibie firmy w Nowym Sączu. Szkolenia organizowane są w oparciu o trzy moduły, które da się zrealizować w tym samym terminie:

  • szkolenia teoretyczne: polegają na prezentacji multimedialnej dotyczącej budowy, a także zalet i zastosowania produktów firmy;
  • szkolenia praktyczne: pokaz montażu okien dachowych FAKRO oraz ćwiczenia praktyczne, w których udział biorą uczestnicy;
  • prezentacja związanej z FAKRO Fundacji „Pomyśl o przyszłości”: dotyczy zagadnień z obszaru obywatelskiej edukacji ekonomicznej oraz budowania kapitału społecznego w Polsce.

Program szkoleń przeprowadzanych w nowosądeckiej siedzibie FAKRO różni się zależnie od uczestników:

  • uczniowie i studenci: przedstawienie profilu działalności FAKRO i zwiedzanie zakładu produkcyjnego, co przy okazji pozwala zapoznać się z nowoczesnymi technologiami w dziedzinie produkcji okien dachowych; uczniowie i studenci uczestniczą również w jedynej w branży budowlanej prezentacji stereoskopowej (3D) dotyczącej produktów firmy;
  • nauczyciele (praktyczna i teoretyczna nauka zawodu): szkolenia jednodniowe lub w formie kilkudniowych staży. Obszar techniczny dotyczy zajęć z montażu okien dachowych, wyłazów, świetlików, schodów strychowych, systemów sterowania elektrycznego, systemu solarnego i dodatków do okien dachowych. Wszystko zaś odbywa się z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii produkcyjnych.
5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 29 stycznia, 2017

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. kosa
    środa, 3 listopada, 2021

    Wspieranie szkolenia i szkolenie młodzież i nie tylko jest inwestycją ,która przyniesie wymierne korzyści nam wszystkim.Dobrze by było ażeby więcej firm tak robiło ,a mielibyśmy naprawdę dobrze wyedukowanych fachowców tej branży z kwalifikacjami na wysokim poziomie.

Podobne artykuły