Łączniki

fischer stawia na specjalistyczne wkręty do drewna

Oferta fischer obejmuje pełen asortyment wkrętów do drewna i materiałów drewnopochodnych, w tym do drewna miękkiego i twardego, płyt wiórowych, paneli, płyt g-k, konstrukcji metalowo-drewnianych, desek podłogowych, tarasów, a także suchej zabudowy. Wkręty fischer znajdują zastosowanie między innymi w stolarce, ciesielstwie, budownictwie drewnianym, dekarstwie, montażu mebli i architekturze ogrodowej.


specjalistyczne wkręty do drewna fischer
Specjaliści firmy fischer zaprojektowali kilkanaście wersji kształtowych do wszystkich zastosowań. Wkręty różnią się typami zakończeń łbów, materiałami, z których wykonano, i powłokami antykorozyjnymi. W ofercie znajdziemy między innymi wkręty cynkowane, fosfatowane, mosiądzowane i miedziowane. Wśród końcówek są wersje samowiercące (na przykład Power-Full), z nacięciem (na przykład wkręty podłogowe), a także z podwójnym gwintem (Power- Fast). Wśród łbów dostępne są wkręty płaskie, walcowe, zagłębiane, grzybkowe, sześciokątne, okrągłe, trąbkowe, stożkowe. Dla specjalistycznych rozwiązań fischer oferuje wkręty użebrowane i frezowane pod łbem, z dodatkowym gwintem młynkowym i powłokami woskowymi oraz system wkrętów na taśmie do płyt g-k.
specjalistyczne wkręty do drewna fischer

Innowacyjne technologie Power-Fast i Power Full

Wkręty typu Power-Fast oferowane są w dwóch wariantach – do płyt wiórowych i połączeń konstrukcyjnych. Pozwalają na szybkie wcinanie się w podłoże, nawet blisko krawędzi bez ryzyka rozszczepienia drewna. Za ich pomocą tworzone są połączenia konstrukcji drewnianych, w tym krokwi z płatwiami, płyt z drewnem i drewna z metalem. Tymczasem wkręty Power-Full są przystosowane do trzymania dużych nośności i mogą mocować elementy stalowe do podkonstrukcji drewnianych, co potwierdza europejska aprobata techniczna ETA. Wkręty Power-Full wykorzystuje się między innymi do połączeń belki nośnej z belką drugorzędną, wrębów, naprawy uszkodzonych belek czy poprzecznych wzmocnień belek przy izolacji dachu. W ciesielstwie stosowane są ponadto do montażu dodatkowych elementów przy izolacji dachu, zwłaszcza kontrłat narażonych na ssanie wiatru.

Wkręty fischer – osiem kategorii asortymentowych:

 • wkręty do płyt wiórowych Power-Fast
 • wkręty cynkowane premium do płyt drewnopochodnych
 • wkręty konstrukcyjne do drewna
 • wkręty typu Power-Full z pełnym gwintem
 • wkręty do płyt drewnopochodnych ze stali nierdzewnej
 • wkręty specjalne cynkowane
 • wkręty specjalne ze stali nierdzewnej
 • wkręty do płyt gipsowo-kartonowych
specjalistyczne wkręty do drewna fischer

Specjalistyczne wkręty do drewna fischer

Specjalistyczne rozwiązania

Projektanci fischer stworzyli ponadto łączniki konstrukcyjne, zawiasowe, podłogowe, fasadowe, tarasowe, ościeżnicowe, do suchej zabudowy oraz złączy ciesielskich, dostępne w szerokim zakresie wymiarów – średnic i długości. Wśród wkrętów specjalistycznych, poza rozwiązaniami przeznaczonymi dla cieśli czy stolarzy, warto zwrócić uwagę na konfirmaty, czyli wkręty pozwalające wykonać solidne połączenia meblowe. W meblarstwie wkręty fischer wykorzystywane mogą być do montażu mebli w zabudowie, zawiasów meblowych lub połączeń materiałów typu MDF.
specjalistyczne wkręty do drewna fischer

5/5 - (28 votes)

Data publikacji: 4 sierpnia, 2017

Autor:

5/5 - (28 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Sebastian
  wtorek, 5 lutego, 2019

  Fischer ma dobrą ofertę wkrętów i akcesoriów łączeniowych. W połączeniu ze sobą dają szybkie i ekonomiczne połączenie czy mocowanie elementów. Jak widać nawet do wkrętów stosowane są innowacyjne technologie i różne warianty zastosowania.

Podobne artykuły