Samochód fachowca

Fleet Van Pick-up of The Year

Mitsubishi L200 już drugi raz z rzędu zostało docenione w organizowanym przez ‘Fleet News’ konkursie na van roku, czyli nagrody dla najlepszego pickupa na rynku brytyjskim. Model ten bardzo dobrze radzi sobie w starciu z konkurencją w Wielkiej Brytanii, podobnie zresztą jak na rynku polskim.

Jurorzy brytyjskiego konkursu docenili innowacyjne rozwiązania, ciekawą stylistykę, parametry techniczne oraz możliwości napędu 4×4. Mimo licznej i mocnej konkurencji na rynku pikapów, L200 pozostaje W Wielkiej Brytanii liderem sprzedaży detalicznej w swoim segmencie, z imponującym udziałem w rynku na poziomie 30,5%. W konkursie L200 wyprzedził Nissana Navarę, Toyotę Hilux oraz Volkswagena Amaroka.

– L200 triumfuje dzięki bardzo dużej gamie opcji konfiguracyjnych przedziału ładunkowego oraz swej dostępności. Mitsubishi oferuje wszelkie możliwe odmiany, które spełniają oczekiwania klientów o skrajnie różnych zapotrzebowaniach flotowych. Ponadto L200 dobrze trzyma wartość, dostępny jest z szeroką gamą jednostek napędowych i ma świetne zaplecze serwisowe w sieci dilerskiej firmy Mitsubishi. Jeśli dodamy do tego atrakcyjną cenę, staje się jasne, który model najbardziej zasługuje na tytuł pikapa roku – powiedział jeden z jurorów Fleet Van.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, iż model L200 po raz kolejny otrzymał tytuł pikapa roku, ale nie trudno dostrzec, że w pełni na to zasługuje – dodał Lance Bradley, dyrektor zarządzający firmy Mitsubishi Motors na terenie Wielkiej Brytanii. – W jego przypadku wszechstronność oferty nie ma sobie równych. Można wybierać między praktycznymi, użytkowymi wersjami z pojedynczą kabiną, oraz mocnymi, stylowymi odmianami z podwójną kabiną. Ta nagroda to prawdziwy zaszczyt, bowiem stanowi ona potwierdzenie, iż model L200 umocnił się w roli ulubieńca klientów poszukujących samochodu użytkowego.

Mitsubishi L200 jest także liderem polskiego rynku pickupów – od stycznia do listopada sprzedano w Polsce 663 sztuki tego pojazdu, co stanowi ponad 18% wzrost w stosunku do tego samego okresu 2010 roku. Ceny tego modelu rozpoczynają się od 76.990 zł za wersję Single Cab, a więc z pojedynczą kabiną. Wersja z przedłużoną kabiną kosztuje 85.290 zł, zaś model z podwójną kabiną – 94.990 zł.

5/5 - (3 votes)

Data publikacji: 14 grudnia, 2011

Autor:

5/5 - (3 votes)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły