Na rynku

Forum Ekologicznego Budownictwa Komunalnego Komunalwood 2019

W dniach 20-21.05.2019 w Gdańsku odbyła się II edycja Forum Ekologicznego Budownictwa Komunalnego KOMUNALWOOD 2019, współorganizowanego przez Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe (SEGD). W Forum Komunalwood 2019 uczestniczyły głównie osoby odpowiedzialne za podejmowanie decyzji w miastach i gminach co do budowy nowych obiektów komunalnych, czyli samorządowcy, projektanci, architekci czy konstruktorzy.

W tym roku w Forum Ekologicznego Budownictwa Komunalnego wzięło udział niemal 200 osób z całego kraju, gdzie prelekcję wygłosiło kilkunastu ekspertów z dziedziny prefabrykowanego budownictwa drewnianego. Wydarzenie zapoczątkowało video-nagranie przygotowane przez Ministra Środowiska, Mirosława Kowalczyka, następnie uczestników przywitał zastępca Prezydent Gdańska ds. zrównoważonego rozwoju – p. Piotr Grzelak oraz Prezes SEDG – p. Marek Beśka.

Pierwszego dnia goście zawitali do szkoły zbudowanej w technologii prefabrykacji drewna, której wielkość wywarła na wszystkich duże wrażenie. Szczególną uwagę uczestników zwróciło tempo budowy obiektu i jego rozsądny budżet. Następnego dnia odbyły się liczne debaty, wykłady i prezentacje mające na celu przedstawić uczestnikom przykłady zrealizowanych inwestycji.

Forum Ekologicznego Budownictwa Komunalnego Komunalwood 2019

Prezentacje przeprowadzili m.in.:
Bartłomiej Obajtek – Dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku,
Tobias Loew – gość specjalny z firmy EURBAN,
Ewa Kotwica – ekspert ds. budownictwa drewnianego,
Andrzej Schleser – Polskie Domy Drewniane,
Paweł Sulik – Instytut Techniki Budowlanej.

Forum Ekologicznego Budownictwa Komunalnego Komunalwood 2019

W debacie wzięli udział:
Krystyna Danilecka-Wojewódzka – Prezydent Miasta Słupska,
Zbigniew Fularczyk – Zastępca Wójta Sierakowic,
Marek Beśka – Prezes SEDG.

Zwieńczeniem Forum była uroczysta kolacja biznesowa, która odbyła się w imponującym budynku ECS w Gdańsku. Tak jak podczas części plenarnej Forum, kolacja umożliwiła praktykowanie networkingu między uczestnikami. Forum Komunalwood 2019 zostało zorganizowane między innymi dzięki Stowarzyszeniu Energooszczędne Domy Gotowe (SEDG), Związkowi Miast i Gmin Morskich, Związkowi Gmin Pomorskich oraz Związkowi Miast Bałtyckich. Partnerami Głównymi wydarzenia były firmy „Multicomfort” Saint-Gobain, Steico, Unihouse i Zakład Utylizacji Gdańsk. Forum zostało objęte patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego, Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, Lasów Państwowych, Instytutu Techniki Budowlanej, Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa, Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów RP oraz gazety Dekarz&Cieśla.

Forum Ekologicznego Budownictwa Komunalnego Komunalwood 2019

Partnerom i Patronom należą się wielkie podziękowania za pomoc w organizacji wydarzenia, a uczestników zapraszamy na nadchodzące Forum Komunalwood 2020!

Rozmowa o potencjale wykorzystania drewna w budownictwie nie kończy się wraz z końcem tegorocznego Forum. Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe już teraz zaprasza na nadchodzące wydarzenia promujące prefabrykowane budownictwo drewniane. Warto wybrać się na organizowane jesienią 2019 imprezy targowe, a w 2020 rozważyć uczestnictwo w kluczowych wydarzeniach branżowych, jak „Budma”, „InterBud” czy ponownie „Komunalwood”.

KOMUNALWOOD
Agnieszka Orłowska
tel. 504 088 836
www.komunalwood.pl

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 16 czerwca, 2019

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły