Budownictwo drewniane

Forum Holzbau Polska – spotkanie profesjonalistów branży konstrukcji drewnianych

Konferencje Forum Holzbau Polska odbywają się w kilkunastu krajach Europy, przyciągając uczestników z całego świata. Po raz ósmy organizowana jest również w Polsce. Wydarzenie promuje nowoczesne rozwiązania, technologie i materiały dla budownictwa drewnianego, skierowane jest do profesjonalistów branży.

  • Data: 23-24.04.2024 r.
  • Miejsce: Windsor Hotel Jachranka
  • Dla kogo?: Architekci, konstruktorzy, deweloperzy, wykonawcy budynków w konstrukcji drewnianej i hybrydowej
  • Program: 6 sesji tematycznych, 16 prelegentów, 65 wystawców, 3 debaty, prezentacja modułów drewnianych w skali 1:1, https://forum-holzbau.pl/pl/agenda/
  • Liczba uczestników: ok. 500
  • Udział w Forum wymaga rejestracji: https://forum-holzbau.pl/pl/bilety/

Dlaczego warto uczestniczyć w Forum Holzbau Polska 2024?

Dwa dni kongresu będą wypełnione prelekcjami praktyków, którzy zdobyli doświadczenie na placach budowy w różnych krajach, takich jak Polska, Kanada, Niemcy, Norwegia, Wielka Brytania czy Francja. Architekci i wykonawcy podzielą się unikalną wiedzą dotyczącą zarówno parterowych przedszkoli, jak i wielokondygnacyjnych biurowców, a nawet wieżowców, obiektów przemysłowych czy użyteczności publicznej oraz osiedli prefabrykowanych seryjnie.

Izabela Fornalczyk z B&O GmbH właśnie ukończyła budowę pierwszego wieżowca z drewna w Niemczech. Uważa, że nawet 70% budynków mieszkalnych można wykonać z drewna. Kluczem do sukcesu jest seryjna prefabrykacja oparta na zasadach Bauhaus, co pozwala na szybkie budowanie całych osiedli.

Nasza koncepcja opiera się na hybrydowej metodzie budowy w budownictwie seryjnym, wykorzystującej cyfrowy system modułowy. O tym opowiemy na Forum Holzbau Polska – mówi Fornalczyk.

Inni prelegenci, takich jak Theodor Kaczmarczyk z MOD21, Magdalena Pios z Ambient czy Addayo Shittu-Balogun z Eurban Ltd, przedstawią konkretne przykłady realizowanych i planowanych inwestycji z wykorzystaniem CLT, konstrukcji szkieletowych oraz hybrydowych.

Program Forum Holzbau Polska 2024

Master Holzbau

Podczas specjalnej sesji Master Holzbau poznamy spojrzenie na budownictwo drewniane z perspektywy młodych inżynierów. W tym roku absolwenci trzech uczelni przedstawią wyniki swoich prac dyplomowych, projektów i analiz budynków drewnianych w formie obrony publicznej.

Debata

Równolegle do prelekcji odbędą się debaty dotyczące dostępności surowców dla budownictwa drewnianego, potencjału sektora oraz wyzwań dla wykonawców związanych z nowymi dyrektywami unijnymi. Spotkania w mniejszym gronie będą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania bezpośrednich relacji biznesowych, co od lat jest charakterystyczne dla Forum Holzbau Polska.

Strefa B2B

Do dyspozycji uczestników Forum Holzbau Polska będzie również strefa B2B z wystawą ponad 65 firm dostarczających komponenty i technologie dla budownictwa drewnianego. To reprezentatywny przegląd dostawców, którzy rzadko pojawiają się na innych targach w Polsce, oferujący innowacyjne rozwiązania surowcowe i technologiczne na każdym etapie procesu budowlanego, począwszy od projektowania cyfrowego, a skończywszy na zarządzaniu bezpieczeństwem pożarowym gotowego budynku.

Prezentacja w skali 1:1

Przed Hotelem Windsor zostaną umieszczone dwa drewniane moduły w skali 1:1, wykonane przez firmy Andrewex i Keno Home. Ta strefa będzie otwarta dla wszystkich odwiedzających, niezależnie od tego, czy korzystają z części konferencyjnej, która jest płatna.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 5 kwietnia, 2024

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły