Montaż podbitki

Miejsce wymiany doświadczeń
krzysiek76
Posty:9
Rejestracja:sob mar 16, 2013 7:06 pm
Lokalizacja:Rogoźno wielkopolska
Montaż podbitki

Post autor: krzysiek76 » czw mar 19, 2015 8:03 pm

Witam. Mam pytanie w jaki sposób montujecie podbitki ? Wkręty , gwoździe, sztyfty ? Chodzi mi o opinie z punktu praktyki i na co zwrócić uwagę podczas montażu.Podbitka podwieszana na ruszcie drewnianym.

JARKO
Posty:129
Rejestracja:czw maja 30, 2013 7:03 pm
Lokalizacja:okolice Jedrzejowa

Post autor: JARKO » ndz mar 22, 2015 2:30 pm

Zawszę montuje na blachowkręty czasami jest problem z winklem zwłaszcza na starych domach i wtedy możemy delikatnie blachę nadciągnąć i nic nie widać .Ruszt na wkręty torx a łatę przy ścianie na wkręty poziomujące można listwę startową ustawić idealnie a to jest punkt najbardziej widoczny.

krzysiek76
Posty:9
Rejestracja:sob mar 16, 2013 7:06 pm
Lokalizacja:Rogoźno wielkopolska

Post autor: krzysiek76 » ndz mar 22, 2015 3:39 pm

Wkręty poziomujące dobra sprawa,montaż listwy startowej będzie teraz łatwiejszy .Dzięki za podpowiedź.Pozdrawiam. :P

Adam G.
Posty:75
Rejestracja:pn mar 29, 2010 6:40 pm
Lokalizacja:Łowicz

Post autor: Adam G. » śr mar 25, 2015 8:21 pm

Witam ja podbitkę plastikową montuję na czarne wkręty do drzewa długości 25-35 mm,stelaż też skręcam tymi wkrętami tylko dłuższymi, podbitkę drewnianą montuje na wkręty żółte a jak czasami robimy z trapezu nisko-profilowego to używam farmerów.Kolego Jarko czy do podbitki plastikowej też używasz blachowkrętów(jeśli to oznacza farmery) ?? bo jakoś nie umiem sobie tego wyobrazić gdzie by go przykręcić.Pozdrawiam Adam

JARKO
Posty:129
Rejestracja:czw maja 30, 2013 7:03 pm
Lokalizacja:okolice Jedrzejowa

Post autor: JARKO » pt mar 27, 2015 10:31 pm

Mówiąc o podbitce miałem na myśli tylko t7 itp. .Podbicia plastikowego nie robiłem a drewniane podbicie robię też na tych żółtych pz 1.Czarnych wkrętów epoxydowych nie używam staram się zawsze żeby to były chociaż ocynki

Adam G.
Posty:75
Rejestracja:pn mar 29, 2010 6:40 pm
Lokalizacja:Łowicz

Post autor: Adam G. » ndz mar 29, 2015 6:59 pm

A jak robisz podbitkę trapezem to montujesz później jakieś kratki wentylacyjne czy wycinasz otwory w blaszce ??u mnie to zawsze z tym problem bo inwestorzy nie chcą takich rzeczy robić żeby nie psuć "efektu końcowego",u nas jest taki rynek że w podbitkach przeważają plastiki na szczęście era takich badziewnych wyrobów się kończy i te plastiki wyglądają ładnie i tak w miarę trwale trwałość podejrzewam że będzie taka jak rynien plastikowych

JARKO
Posty:129
Rejestracja:czw maja 30, 2013 7:03 pm
Lokalizacja:okolice Jedrzejowa

Post autor: JARKO » ndz mar 29, 2015 8:12 pm

W plastiku widziałem że są te kratki już gotowe bo to takie całe arkusze i występują właśnie z kratką wentylacyjną na całej jej szerokości.I tu się pojawia problem z wentylacją w t7 było może 2 inwestorów którzy zgodzili się na to rozwiązanie.Robię też dużo podbić z płyty osb i wtedy wycinam otwór od razu także stawiam inwestora przed faktem dokonanym.

ODPOWIEDZ