Zabudowa poddasza
Cześć, planuję wykończyć poddasze, ale boję się, że płyty g-k będą za słabe i słabo wyciszą pokoje w porównaniu do murowanych ścianek. Czy jest jakiś sposób, żeby taka zabudowa była solidniejsza i bezpieczniejsza pod kątem ppoż? Co konkretnie polecacie na skosy i ściany, żeby nie było słychać każdego szmeru?
Re: Zabudowa poddasza
Tylko że płyty kartonowo-giposowe będą odpowiednie na poddasze. W sprzedaży masz płyty o różnych grubościach i różnych zastosowaniach, np odporne na ogień, a więc wskazane na poddasze. A jak jedna płyta będzie mało, to dajesz dwie i wtedy masz odpornośc porównywalną do murowanych bloczków. Jakie konkretnie płyty? Zasada jest taka, że im cięższa tym lepsza izolacja akustyczna. Robiliśmy na płycie Nida Ogień. Mają zwiększoną odporność na uderzenia. A nawet gdyby coś siędziało, to przecież moża to załatać. Specyfikację tych płyt masz tutaj dobrze opisaną: https://www.siniat.pl/pl-pl/produkty-i- ... 25-twarda/