Gładzenie ścian

danisocz
Posty:134
Rejestracja:pn maja 05, 2025 11:18 am
Gładzenie ścian

Post autor: danisocz » pn maja 25, 2026 9:58 am

Gładzenie ścian - lepiej pracować szerokimi czy wąskimi ruchami pacy? Wychodzą mi smugi.

veve
Posty:191
Rejestracja:pn sie 26, 2024 9:54 am

Re: Gładzenie ścian

Post autor: veve » pn maja 25, 2026 10:45 am

Smugi to częsty problem przy nieprawidłowej technice. Pracuj szeroką pacą (25-30cm minimum) i ciągnij długimi, płynnymi ruchami nakładając warstwy na zakład. Nie odrywaj pacy gwałtownie od ściany - zwalniaj nacisk stopniowo na końcu ruchu. Sprawdź porady techniczne na https://mastermas.pl/produkt/mastermas-classic/ gdzie opisują prawidłową technikę. Masa na pace powinna być równomiernie rozprowadzona - za dużo masy daje grube zgrubienia, za mało daje cienkie smugi. Pracuj od góry do dołu, nakładając nową warstwę na jeszcze mokrą krawędź poprzedniej. Kąt pacy względem ściany to około 30 stopni - zbyt ostry kąt zostawia ślady. Ostatnie gładzenie rób czystą, lekko wilgotną pacą.

ODPOWIEDZ