Złącze narożne podwaliny/oczepu

Miejsce wymiany doświadczeń
lk_2000
Posty:1
Rejestracja:śr mar 21, 2018 11:58 am
Złącze narożne podwaliny/oczepu

Post autor: lk_2000 » śr mar 21, 2018 12:12 pm

Cześć wszystkim,

jestem tu tak nowy jak i prawie zielony w temacie ciesielstwa dlatego zwracam się do Was z pytaniem dot. mojego małego przydomowego projektu.

Planuję budowę garażu z dachem jednospadowym (4,5x5,5x3) i chciałbym wykonać prace konstrukcyjne we własnym zakresie. konstrukcja oparta na podwalinie, która to z kolei opiera się na punktowym fundamencie - beton zbrojony w osłonie rury fi 200.

połączenia między elementami konstrukcji chciałbym wykonać z płyt blaszanych, kątowników itp. perforowanych blach, natomiast mam zagwostkę co do połączeń narożnych murłaty i oczepu. Przeanalizowałem rysunki techniczne i widzę że dobrze byłoby to zrobić wykorzystując np. zamek francuski, ale nie mam ani sprzętu ani umiejętności do takiej konstrukcji - no i teraz pytanie:

Czy mogę łącząc 2 elementy murłaty lub oczepu (belka 140x140) na rogu wykonać złącze na nakładkę prostą:

http://www.lech-bud.org/img/gallery/big20/rys1zn.jpg

potem nawiercić z góry otwór np 30, może 40 mm przechodzący przez oba elementy i zaczopować go odpowiedniej średnicy kołkiem drewnianym (wklejanym) a całość połączenia usztywnić dodatkowo z dwóch stron blachą tak aby elementy nie mogły się skręcić względem siebie?

Czy jest jakiś inny sposób który moglibyście mi polecić a który byłby wykonalny mają do dyspozycji piłę tarczową, ukośnicę, piłę mechaniczną, piłę szablastą i dużo dobrych chęci :)

Z góry dzięki za odpowiedź i pomoc w temacie.

pozdrawiam

ODPOWIEDZ
cron