Czym to jest połączone??

Miejsce wymiany doświadczeń
grzeg8102
Posty:1
Rejestracja:czw maja 07, 2020 2:20 pm
Czym to jest połączone??

Post autor: grzeg8102 » czw maja 07, 2020 2:53 pm

Witam wszystkich,
Mam zamiar porwać się z motyką na słońce i zbudować samemu konstrukcję podobną do tej na zdjęciu:
Obrazek
Zdjęcie do powiększenia: https://i.imgur.com/NxQtSnw.jpg

Pocięcie drewna na kawałki to żaden problem. Interesują mnie natomiast szczególnie kwestia połączenia tych belek, aby zapewnić maksymalną sztywność i estetykę tak jak na zdjęciu.

W jaki sposób połączone są słupy z poziomymi belkami i same poziome ze sobą? Zauważcie, że na pionowych "nogach" są taki czarne kwadraciki na górze, a na belkach poziomych kółka z dwoma mniejszymi kółkami (pewnie jakieś zaślepki). Z tego co wiem to w tym miejscu gdzie są kwadraciki coś jest poddłutowane i zespolone to jest na śrubach, ale nie wiem jakich. Czy to może śruba szwedzka? Jak uważacie? Co to jest??
Można oczywiście zespalać na blaszkach, ale to ma być bardzo stabilne, a ponoć blaszki nie sprawdzają się tutaj dobrze (to ma być dla dzieci, które będą się po tym wspinać, huśtać się itp - ciągłe obciążenia), a poza tym bardzo psują estetykę.

To zdjęcie ze strony https://www.silownieogrodowe.com/realizacje#
Tam wszystko jest tak łączone i trzeba przyznać, że ładnie to wygląda. Chcę osiągnąć jak najbardziej zbliżony efekt i za wszelką cenę uniknąć blaszek łączeniowych i ukośnych stabilizacji słupów jak przy typowych wiatach.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ