Izolacje dachowe

Gdy docieplenie ścian lub dachu możliwe jest tylko od środka

Eurothane G, jest twardą płytą poliuretanową, jednostronnie pokrytą płytą gipsowo-kartonową.

Między warstwą poliuretanu i płyty GK znajduje się warstwa paroizolacji. Znika więc ryzyko popełnienia błędu podczas prac oraz znacznie zmniejsza się zużycie materiału. Płyty Eurothane G występują w wymiarze 2600 x 1200 mm i dostępne są w grubościach od 20 mm do 120 mm + płyta GK. Ich współczynnik przewodzenia ciepła lambda wynosi zaledwie 0,023 W/mK – dla wełny mineralnej i styropianu współczynnik ten wynosi około 0,040 W/mK – czyli EUROTHANE G izoluje prawie 2 razy lepiej. Pozwala to zastosować znacznie mniejszą grubość materiału dla uzyskania tego samego stopnia izolacyjności, a tym samym zaoszczędzić miejsce nad głową lub na ścianie. Otrzymujemy również materiał o bardzo niskiej nasiąkliwości, odporny na grzyby i pleśnie. Docieplanie budynków od strony wewnętrznej czasami bywa jedynym z określonych poniżej sytuacjach rozsądnym rozwiązaniem.

1. Izolacja ścian i dachów w budynkach mieszkalnych.

Mieszkańcy kamienic lub budynków powstałych kilkadziesiąt lat temu często narzekają – zwłaszcza zimą – na komfort temperaturowy w pomieszczeniach. Obiekty te najczęściej nie spełniają dzisiejszych norm izolacyjności. W przypadku gdy obiekt zarejestrowany został jako zabytek, lub kiedy pozostali mieszkańcy (lub spółdzielnia) z przyczyn finansowych nie jest w stanie wykonać termomodernizacji od zewnątrz samodzielnie możemy poprawić warunki cieplne swojego mieszkania izolując mieszkanie od wewnątrz. Montując płytę Eurothane G na wszystkich „zimnych” ścianach sprawiamy, że ogrzewanie naszych mieszkań będzie bardziej efektywne, co z pewnością poprawi komfort mieszkania jak i będzie zauważalne dla naszej kieszeni w opłatach za ogrzewanie. Eurothane G pozwala uzyskać nie tylko doskonały efekt izolacyjny, ale również nowe wykończenie poddasza lub ściany, które gotowe jest do malowania, tapetowania lub pokrycia płytkami ceramicznymi. Co więcej – płyta przystosowana została pod montaż przedmiotów.

2. Izolacje ścian zimnych klatek schodowych w budynkach wielorodzinnych.

Ciekawostką dla administracji budynków wielorodzinnych może być możliwość docieplania ścian sąsiadujących z mieszkaniami od strony nie ogrzewanych klatek. Już minimalna grubość płyty (Eurothane G 20 mm + 9,5 mm GK) spełnia dzisiejszą normę dla tych przegród która wynosi U = 1 W/m2K. Modernizacja płytami Eurothane G w minimalnym stopniu (tylko o 30 mm) zwęża klatkę schodową, oraz daje trwałą i odporną na uszkodzenia powierzchnię gotową do malowania.

4.9/5 - (9 votes)

Data publikacji: 2 stycznia, 2013

Autor:

4.9/5 - (9 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Mininka
    niedziela, 19 stycznia, 2020

    To może być dobry pomysł jeśli np. dom stoi na granicy i gdybyśmy go ocieplili z zewnątrz to weszlibyśmy już na posesję sąsiada. Powierzchnia nam oczywiście się zmniejsza, ale coś za coś. Ciekawe jak z mostkami termicznymi.

  2. odkrywca
    środa, 1 września, 2021

    Bardzo często zdarza się sytuacja, że niemożliwe jest wykonanie ocieplenia budynku bądź to ze względów architektonicznych, bądź braku funduszy remontowych. Wówczas z ratunkiem przychodzą nam płyty Eurothane G opisane w niniejszym artykule, choć wcześniej o nich nie słyszałem, a aktualnie borykam się z takim problemem. Dobre właściwości izolacyjne są zachęcającym parametrem do ich zastosowania. Mam jednak wątpliwości czy taka izolacja pozwoli na uniknięcie powstawania mostków cieplnych, powodujących wykraplanie wilgoci i w konsekwencji zagrzybienia muru.

Podobne artykuły