Rynny

Geometryczny minimalizm, czyli kwadraty podbijające budownictwo.

Stonowane kolory, minimalizm, geometryczne kształty – jednym słowem – prostota formy. Takie kierunki wyznacza dziś modne wnętrze. Zmienia się ono od lat, ewaluując w różnych kierunkach i zajmując coraz więcej budowniczych kategorii. Ten minimalizm widoczny jest nie tylko w pomieszczeniach i wystroju wnętrz. Sięga on bryły i konstrukcji, śmiało wychodząc poza mury.

Geometryczny minimalizm i prostota mają wielką ilość zwolenników. Brak jakichkolwiek zaokrągleń, także w detalach wchodzi mocno w modę. Prostokąty czy kwadraty wypierają inne formy. Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie, jest rzecz jasna produkcja. Rozwój pozwala na stosowanie innych niż dotąd rozwiązań, dając możliwość eksponowania kunsztu i wysokich standardów w geometrii.

Geometryczny minimalizm Galeco

Geometryczny minimalizm to nie tylko bryła, to również materiały

Fakt, że mniej znaczy więcej znany jest architektom od dawna i stanowi nadal rodzaj inspiracji. Tworzenie nowoczesnego budynku na planie kwadratu, czy prostokąta nikogo nie dziwi. Duża powierzchnia, otwarta przestrzeń, parter i płaski dach. To ikona mody. Dołącza do nich dom z poddaszem i dwuspadowym dachem, mieszczącym sypialnie- czyli popularne “Stodoły”.

Materiały budowlane, tworzone z myślą o klientach łaknących minimalizmu, pozwalają tworzyć coraz bardziej oryginalne projekty. Stolarka okienna i drzwiowa, czy systemy odprowadzania wody i pokrycia dachów – przybierają takie właśnie geometryczne formy.

Geometryczny minimalizm Galeco

Coraz więcej klientów chce montować rynny, a także rury spustowe o kwadratowym przekroju. Pasują one bowiem do minimalistycznej bryły budynku. Wykonanie takich systemów zarówno ze stali, jak i pcv sprawia, że każdy inwestor dobierze rozwiązanie odpowiadające jego wymaganiom i budżetowi – mówi ekspert Galeco, Anna Góral – Można także sprawić, że rynny i rury spustowe będą niewidoczne, chowając je w warstwie ocieplania budynku. Pozwalają na to nowe technologie, nadając bryle modernistyczny charakter i utrzymując jej  geometryczny minimalizm.

Geometryczny minimalizm Galeco

Wybór takich detali wykończenia budynku, które będą zachwycać przez wiele lat jest teraz nie tylko możliwy, ale też wyjątkowo łatwy. Dają one bryle i wnętrzu nie tylko modny charakter, ale sprawiają, że taka koncepcja będzie uniwersalna przez wiele lat. Minimalizm i geometryczny styl łączy się bowiem z ponadczasowością.

Geometryczny minimalizm Galeco

Geometria we wnętrzach

Zachwyt kształtami stworzonymi z linii prostych nie słabnie. Wręcz przeciwnie – przybiera na sile. Projektowane i tworzone meble to regularne i foremne bryły. Minimalizm ten i geometria dotyczy także, a może przede wszystkim detali wykończeń. Obejmuje oświetlenie, płytki ceramiczne, a nawet armaturę.

Wiodący trend zauważyć można w ostrych, geometrycznych kształtach – stwierdza Robert Judziński z MURO architekci Sp. z o.o. –  minimalistyczne wnętrza przy użyciu najprostszych form i obecnych trendów kolorystycznych zachwycają harmonią i funkcjonalnością, tworząc niebanalną estetykę

Geometryczny minimalizm
4.9/5 - (47 votes)

Data publikacji: 13 czerwca, 2018

Autor:

4.9/5 - (47 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jacek K
    poniedziałek, 21 stycznia, 2019

    Jestem zwolennikiem minimalizmu i geometrycznego stylu,dlatego mój przyszły dom będzie zaprojektowany wykorzystując geometryczny minimalizm.Już oglądałem kilka projektów i muszę wybrać z nich ten najbardziej odpowiedni dla mojej rodziny,na mojej ulicy jest już jeden budynek wybudowany w tym stylu i bardzo mi się on podoba.

Podobne artykuły