Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Glasslift wyłącznym dystrybutorem żurawi dekarsko-budowlanych SkyWorker PTK 27 od PAUS

Spółka Glasslift z siedzibą w Zgierzu to jedyna firma w branży dźwigowej, która posiada rekomendację Związku Polskie Okna i Drzwi. Spółka ta od lat oferuje doskonałe usługi i wyroby, wśród których można wymienić mini żurawie, manipulatory, ssawki czy też własnego projektu wózki transportowe do okien, szyb, kamieni, płyt drewnianych lub kompozytowych, których nośność sięga 800 kg.

Od niedługiego czasu w ofercie spółki pojawiły się znane w całej Unii Europejskiej żurawie budowlano-dekarskie niemieckiej marki PAUS. Jednym z topowych modeli oferowanych w ramach serii SkyWorker jest uniwersalny żuraw o nazwie PTK 27. Żuraw ten – podobnie jak jego bliźniaczy i nieco większy model PTK 31 – stanowi doskonały substytut dla dużych dźwigów, które wciąż regularnie pracują przy podawaniu ładunków na dość niewielkie wysokości. Jest on w pełni mobilny i kompaktowy, dzięki czemu maszyna bardzo szybko może przystąpić do właściwej pracy. Szeroka gama dostępnych akcesoriów pozwala na zastosowanie żurawia w pracach ogólnobudowlanych, dekarskich, wykończeniowych czy remontowych.

Żuraw SkyWorker PTK 27 waży 2900 kg w wersji bazowej i zbudowany jest na 1-osiowym podwoziu z hamulcem najazdowym, wykonanym ze stali konstrukcyjnej z pokrywami z aluminiowej blachy ryflowanej. Pakiet masztu natomiast zrobiony jest z wytrzymałych i lekkich zarazem aluminiowych profili zamkniętych, gwarantując maksymalną wysokość haka na poziomie niemal 27 metrów (26,50 m) i boczny zasięg do 21 metrów. Za napęd odpowiada silnik benzynowy Honda GX 690, ale jako opcja dostępny jest też silnik Diesel firmy Yanmar z licznikiem motogodzin. W czasie pracy żurawia jego stabilizację zapewniają cztery hydrauliczne podpory, składane i wysuwane teleskopowo do 4,55 m (złożone mają rozstaw 3,30 m), zaś do dokładnego wypoziomowania urządzenia służą zintegrowane poziomice.

Żuraw dekarsko-budowlany SkyWorker PTK 27

Kolejne istotne cechy i dalsze wyposażenie żurawia obejmuje m.in.: hamulec najazdowy, stabilne koło podporowe, osłony ochronne nad siłownikami pakietu masztu, zawory zwrotne dla wszystkich siłowników i wciągarki ładunkowej oraz ogranicznik momentu (Nm) wciągarki dla zachowania maksymalnego bezpieczeństwa, szczególnie przy maksymalnych ładunkach sięgających jednej tony.
Specjalny moduł elektroniczny nadzoruje położenie podpór i obciążenia, sterując proporcjonalnie wszystkimi ruchami, a wsparcie dla tej funkcji stanowi sterowanie radiowe z dwustronną komunikacją, włącznie z sygnalizacją obciążenia. Należy przy tym wszystkim zwrócić uwagę na szybkość pracy, jaką zapewnia SkyWorker PTK 27, gdyż płynnie regulowana prędkość podnoszenia swój maksymalny poziom osiąga przy 45 metrach na minutę, co jest świetnym wynikiem.

Żuraw SkyWorker PTK 27 spełnia normy EN 13000, UVV, oraz TUV i posiada dopuszczenie do ruchu po drogach publicznych jako maszyna budowlana holowana za pojazdem. Jego szerokość i wysokość transportowa to odpowiednio 218 cm i 232 cm, zaś długość transportowa maszyny z dyszlem wynosi 8,15 metrów.

Firma Glasslift oferując żuraw SkyWorker PTK 27 zapewnia też wykwalifikowanych fachowców z wieloletnim doświadczeniem. Warto więc solidność maszyn marki PAUS zdublować solidnością i jakością współpracy ze spółką Glasslift.

5/5 - (4 votes)

Data publikacji: 3 lutego, 2020

Autor:

5/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. żurawik
    poniedziałek, 3 lutego, 2020

    Dźwigi i żurawie stanowią niezbędny sprzęt w budownictwie wielorodzinnym. Ale niejednokrotnie przy budowie domu jednorodzinnego, zwłaszcza kilkupiętrowego, pomoc żurawia jest znacząco ułatwiająca i przyspieszająca prowadzenie prac budowlanych. Dlatego warto śledzić nowinki techniczne w zakresie urządzeń pomocniczych tego typu.

  2. Jacek K
    wtorek, 4 lutego, 2020

    W ofercie firmy jest żuraw SkyWorker PTK 27i miałem okazję na własne oczy oglądać pracę takiego żurawia na budowie.Żuraw ten świetnie się sprawdził jako pomocne urządzenie,bezpieczne i bardzo zwrotne na budowie.Jeśli ma się w planach większe inwestycje budowlane ,to warto wypożyczyć lub kupić taki żuraw aby praca na budowie mogła przebiegać bez zakłóceń.

Podobne artykuły