Dachówka ceramiczna

Glazurowane Dachówki SIMPLA kolor łupka powierzchnia glazurowana FINESSE 

Do grona najmodniejszych modeli dachówek ceramicznych CREATON dołącza nowość – kolor łupka z glazurowaną powierzchnią FINESSE.

Jest to doskonałe rozwiązanie do projektów nowoczesnych budynków, w których stawia się na łączenie modnych form i kolorystyki. Barwa łupka na połaci daje ponadczasowy efekt pełen klasy i nowoczesności.
Model ten pozwala również na bezproblemowe dobranie pozostałych elementów, takich jaki rynny, okna czy wykończenie komina. Ułatwia to znacznie tworzenie spójnych kompozycji dachowych o jednolitej formie i kolorystyce. Dzięki glazurowanej powierzchni FINESSE, dachówka zachowuje trwałość koloru i odporność na działanie promieni UV. Jest to również dodatkową ochroną przed czynnikami pogodowymi czy osadzaniem zanieczyszczeń.

Dane techniczne:

 • wymiary: 30 x 50 cm
 • zużycie: 10,4 – 11,4 szt/m2
 • waga: 4,8 kg (49,9 – 54,7 kg/m2)
 • możliwość regulacji położenia: szerokość krycia 0,4 cm, długość krycia 3,2 cm
 • minimalne zalecane nachylenie dachu: 250
 • wykończenie powierzchni: grafitowy i czarny matowy (angoba), czarny połysk (glazura)

Cena metra kwadratowego tej dachówki w cenniku to 75 zł za m². Producent potwierdza jakość produktu oferując gwarancję na 50 lat (dokładne warunki gwarancji można znaleźć na www.creaton.pl).

4.8/5 - (51 votes)

Data publikacji: 20 czerwca, 2019

Autor:

4.8/5 - (51 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Stefan
  poniedziałek, 1 lipca, 2019

  kolor łupka wygląda na nowoczesny, przypomina trochę stalowy. fajnie, że Creaton rozwija swoją ofertę dodając nowe kolory czy modele. firma rozwija się i nie zostaje w tyle konkurencji 🙂

 2. Jacek K
  piątek, 5 lipca, 2019

  Bardzo dobrze,że oferta glazurowanych dachówek ceramicznych Creaton o łupek w kolorze finesse.Przyznam się osobiście,że kolor łupka z lazurowaną powierzchnią finesse chętnie widziałbym na dachu mojego domu i myślę,że kiedyś to nastąpi.

Podobne artykuły