Pokrycia bitumiczne

Gont bitumiczny firmy TechnoNICOL

Gont bitumiczny firmy TechnoNICOL

Za podstawę oferty firmy TechnoNICOL można uznać – oprócz pap – gonty bitumiczne. Ich budowa bazuje na osnowie wykonanej z trwałego, a zarazem mocnego welonu szklanego. Jest on pokryty mieszanką bitumiczną lub zmodyfikowaną mieszanką bitumiczną.


Istotną rolę odgrywa posypka bazaltowa zapewniająca ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Z kolei strona spodnia jest pokryta lepką warstwą bitumu polimerycznego z łatwo zdejmowalną taśmą silikonową. Wraz z działaniem słońca pokrycie przykleja się do podłoża i powstaje warstwa hydroizolacyjna. Należy podkreślić, że dachówki bitumiczne znajdują zastosowanie zarówno w nowych, jak i przy renowacji starych konstrukcji dachów.
Gont bitumiczny firmy TechnoNICOL bazuje na bitumie, a nie jest gontem papowym, który powstaje z papy wyciętej z linii papowej.
Oferta firmy TechnoNICOL obejmuje wiele produktów. Są to między innymi gonty bitumiczne z gwarancją wynoszącą dziesięć lat, jak i gont dwu- i więcej warstwowy, na który udziela się od 30 do 60 lat gwarancji. Istotny jest przy tym brak zapisów, np. w postaci udzielania dożywotniej gwarancji, ale tylko pierwszemu właścicielowi.

Kwestia ceny

Gont bitumiczny TechnoNICOL ma dobrą cenę. Wynika ona przede wszystkim z tego, że od 2015 r. na Litwie obowiązuje waluta euro, a więc cena nie zmienia się. Oprócz tego gont laminowany sprowadzany jest z Rosji, zatem niska cena stanowi efekt wahań rubla.
W firmie TechnoNICOL wychodzi się z założenia, że wszelkie nadwyżki finansowe nie są wykorzystywane do wzrostu marży produktu, lecz do obniżenia jego ceny. Co ważne – takie rozwiązanie nie powoduje sprzedaży poniżej kosztów wytwarzania.

Podsumowanie

Firma TechnoNICOL to wiodący producent zaawansowanych technologiczne systemów izolacyjnych. Stawia się jednak na ciągły rozwój produktów. Np. w przygotowaniu jest oferta systemowa, przy czym już teraz nabyć można papę podkładową, pasy startowe i kalenicowe czy też wywietrzniki kalenicowe.
Na rynku pojawi się również klej bitumiczny przeznaczony do klejenia gontów, obróbek itp. – zatem klient skorzysta z możliwości zakupu kompleksowego pokrycia.

TechnoNICOL Polska Sp. z o.o.
ul. Gen. L. Okulickiego 7/9
05-500 Piaseczno
tel.: +48 22 886 48 86
+48 22 886 49 58
www.technonicol.pl
e-mail: biuro@technonicol.pl

5/5 - (3 głosów)

Data publikacji: 18 stycznia, 2016

5/5 - (3 głosów)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jola
    sobota, 27 czerwca, 2020

    Gwarancja na 30 czy 60 lat to świadectwo jakości. Dodatkowo niska cena to kolejny czynnik, dzięki któremu warto wybrać ten właśnie produkt.

Podobne artykuły