Blachodachówka

Gont blaszany Janosik

Gont blaszany Janosik generuje znacznie mniejsze koszty i jest o wiele trwalszy niż tradycyjny gont drewniany. Doskonale wpisuje się w oryginalną, zakopiańską stylistykę i założenia nowoczesnej architektury.

Gont blaszany Janosik przykuwa uwagę wyjątkowym wyglądem, nawiązującym do tradycyjnego gontu drewnianego – efekt ten osiągnięto dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych i wytworzeniu bazowego materiału PLADUR Relief Wood z 35-letnią gwarancją.

Wyjątkowo trwała powłoka – PLADUR Relief WOOD z 35-letnią gwarancją

Pladur® Relief Wood - blachy z prawnie zastrzeżoną strukturą powierzchni imitującą drewno, system powlekania 3 - warstwowy, grubość powłoki min. 36 mikronów

Pladur® Relief Wood – blachy z prawnie zastrzeżoną strukturą powierzchni imitującą drewno, system powlekania 3 – warstwowy, grubość powłoki min. 36 mikronów

Powłoka PLADUR Relief WOOD doskonale imituje strukturę drewna. Wysokiej jakości stal, użyta do wyprodukowania Janosik, pochodzi z renomowanej niemieckiej huty ThyssenKrupp Steel Europe. Dzięki zabezpieczeniu rdzenia stalowego mieszanką cynku i magnezu, blacha posiada większą trwałość i żywotność. Niesamowite wrażenie estetyczne jest wynikiem uszlachetnienia materiału teksturą i powłokami lakierniczymi, zaś wyjątkową trwałość powłoki lakierniczej gwarantuje grubość 36 mikronów. Gont jest odporny na korozję, ścieranie, zabrudzenia i promieniowanie UV.

BLACHOTRAPEZ posiada na ten materiał wyłączność na terenie Polski i Europy.

Gont blaszany Janosik Gont blaszany Janosik

Łatwość użytkowania i prosty montaż

Gont Janosik charakteryzuje się łatwością użytkowania i funkcjonalnością – nie wymaga tak częstej i kosztownej konserwacji oraz impregnowania jak gont drewniany. Niski profil zapewnia szeroką powierzchnię krycia, co korzystnie wpływa na ekonomiczność produktu. Dzięki możliwości układania materiału z obu stron, na cegiełkę, gont blaszany Janosik jest prosty i szybki w montażu.

Dane techniczne

Szerokość całkowita 1222 mm
Szerokość krycia rzeczywistego 1170 mm
Wysokość profilu 6 mm
Grubość blachy 0,5 mm
Wysokość przetłoczenia uskoku dachówki 35 mm
Długość modułu dachówki 380 mm
Ilość modułów na metr kwadratowy 2,247
Cena 49,19 zł netto/m2
Cena efekt. 21,88 zł netto za szt.
Producent Blachotrapez

Blachotrapez
34-700 Rabka-Zdrój, ul. Kilińskiego 49a
tel.: 18 26 85 200, fax: 18 26 85 215
biuro@blachotrapez.eu
Więcej na: www.blachotrapez.eu

 

Gont blaszany Janosik Gont blaszany Janosik Gont blaszany Janosik Gont blaszany Janosik Gont blaszany Janosik Gont blaszany Janosik Gont blaszany JanosikGont blaszany JanosikGont blaszany JanosikGont blaszany JanosikGont blaszany JanosikGont blaszany JanosikGont blaszany Janosik

4.7/5 - (55 votes)

Data publikacji: 15 stycznia, 2016

Autor:

4.7/5 - (55 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jacek
    środa, 17 stycznia, 2018

    Podobają mi się dachy pokryte tym efektownym gontem blaszanym,długi okres gwarancji jest dodatkowym atutem.Jeśli będę zmieniał pokrycie dachu mojego domu,to z pewnościa wybiorę Gont Janosik.

  2. Mariola
    środa, 17 stycznia, 2018

    Gont blaszany Janosik wygląda rewelacyjnie, prawie jak prawdziwe drewno ale jednak to stal z długoletnią gwarancją. Nie wiedziałam, że w ofercie firmy Blachotrapez jest takie ciekawe rozwiązanie.

  3. pyzdra
    środa, 17 stycznia, 2018

    Niesamowite wrażenie sprawia gont Janosik, pomimo materiału z jakiego jest wykonany łudząco sprawia wrażenie tradycyjnego, drewnianego gontu. Wysokiej jakości stal uszlachetniona cynkiem i magnezem, doskonałe zabezpieczenie powłokami lakierniczymi, z pewnością dają przewagę nad gontem drewnianym. Do tego jeszcze łatwiejszy montaż sprawia, że wybór może być tylko jeden – Janosik.

  4. Zbyszek
    środa, 17 stycznia, 2018

    Jak uroczo wyglądają gonty blaszane, upodobnione do drewnianych.
    Prosty montaż , nieduże koszta konserwacyjne ,bardzo długa gwarancja .Gonty blaszane Janosik swoistą stylistyką wpisują w nowoczesną architekturę

  5. Waldemar
    środa, 17 stycznia, 2018

    Nie miałem pojęcia iż w sprzedaży dostępne są gonty wykonane z blachy. Z opisu wynika, iż do jego produkcji użyto najlepszej jakości blachy. Sądząc po wyglądzie z pewnością tak jest. Perfekcja z jaką wykonane są te gonty daje niesamowity efekt struktury drewna. Pokrycie dachu takimi gontami wygląda przepięknie. Gdy tylko będę na etapie pokrycia dachu, to z tej oferty skorzystam.

  6. Jacek
    środa, 17 stycznia, 2018

    Dla mnie liczy się efekt na dachu oraz łatwością użytkowania i funkcjonalność a jeśli nie wymaga tak częstej i kosztownej konserwacji oraz impregnowania jak gont drewniany to dla mnie same plusy. Dach wygląda wspaniale.

  7. Iwko24
    środa, 17 stycznia, 2018

    Prezentuje się świetnie.Za zastosowaniem blaszanego gontu przemawia fakt,iż nie wymaga konserwacji,impregnacji,jest o wiele trwalszy niż gont drewniany.

  8. irratum
    czwartek, 18 stycznia, 2018

    Dla mnie Bomba. Osobiście libię gonty (pod każdą postacią) oczywiście drewniane to tradycja, ale jest przytoczone w artykule, a i sami wiemy, że drewno wymaga wielu zabiegów, szczególnie konserwacyjnych. Janosik jest odpowuiedzią, raczej zamiennikiem drewna, wszak bardzo ładnie imituje drewno i świetnie wkomponowuje się wmiejsca gdzie gont powinienzostać zachowany i utrzymywany.

  9. janekk
    czwartek, 18 stycznia, 2018

    Blachy Janosik wyglądają imponująco. Sprawdzą się zarówno przy nowoczesnym budownictwie jak i starodawnym. Imitują prawdziwe drewno, co wygląda niezwykle w połączeniu np. z kamiennymi fasadami.

  10. Ania Mal
    czwartek, 18 stycznia, 2018

    Bardzo ciekawe rozwiązanie. Połączenie tradycji z nowoczesnością. A do tego długa gwarancja. czego chcieć więcej.

  11. Miro
    piątek, 19 stycznia, 2018

    Bardzo ekonomiczne rozwiązanie z zachowaniem wysokiej jakości i trwałości materiału. Nieszablonowy wygląd idealnie oddaje zakopiański klimat. Oby służył nam przez lata, bo efekt końcowy jest oszałamiający.

  12. Dawid
    piątek, 19 stycznia, 2018

    Ciekawie wygląda na dachu. Wykonanie najwyższej jakości, a gwarancja kusi do pokrycia dachu właśnie tym gontem. Imitacja drewnianego gontu jak najbardziej udana.

  13. Skarbek.
    niedziela, 21 stycznia, 2018

    Przypuszczam iż jest to jeden z lepszych gontów, poszukiwanych na naszym rynku. Tekstura drewna na goncie jest super, i jeśli ktoś myśli o dachu spadzistym, podobnym do góralskiego, to na pewnie wybierze gonty Janosik

  14. Tyminka
    niedziela, 21 stycznia, 2018

    Genialna alternatywa dla drewnianych gontów. Ciekawie się prezentuje w połączeniu z górskim budownictwem. Nadale specyficznego stylu. Najważniejsza cecha to długi okres gwarancji i prosty montaż.

  15. szumon
    niedziela, 21 stycznia, 2018

    Długa gwarancja gwarancja kusi do pokrycia dachu właśnie tym gontem materiał uszlachetniony cynkiem i magnezem swoim wyglądem przypominają gonty drewniane ponadto łatwy montaż .Dlatego gont janosik to dobre rozwiązanie

  16. Karolek
    czwartek, 1 lutego, 2018

    Szczerze mówiąc nie słyszałem wcześniej o goncie blaszanym. Wydaje mi się on fajnym rozwiązaniem na pokrycie dachu.

  17. Trolek
    środa, 21 lutego, 2018

    gont wydaje się być fajnym rozwiązaniem więc po co te ustawione wpisy?????

  18. Aga
    środa, 13 lutego, 2019

    Może wypowie się ktoś kto ma taką blachę, czy to się sprawdza czy tylko ładnie wygląda??

  19. ????????????
    wtorek, 12 listopada, 2019

    Prosty montaz … ??? Układam to i wcale tak nie jest. Te zaginania w koszach oraz na kalenicach to jakaś masakra. Jest bardzo pracochłonna . A te wkręty na kluczyk torx … Wkręty nie pasują jest w nich za gruba powłoka farby , często wypadają i trzeba się postarać żeby je wkręcić dla mnie przerost treści nad formą.

Podobne artykuły