Pokrycia bitumiczne

Gonty laminowane firmy Technonicol

Firma Technonicol jest największym europejskim producentem pokryć dachowych oraz materiałów hydroizolacyjnych i termoizolacyjnych. Ponad 200 milionów ludzi na całym świecie żyje i pracuje w budynkach zbudowanych przy użyciu materiałów tego producenta.


Obecnie mamy do czynienia ze zmianą nastawienia użytkowników końcowych, którzy wybierają gont dwuwarstwowy ze względu na jego właściwości oraz atrakcyjną cenę. Mówiąc o klasycznym dwuwarstwowym goncie można wybrać obecnie z jedenastu odcieni – zaczynając od zwykłych brązowych czy szaro-grafitowych, a kończąc na wymyślnych kolorach melanżowych, mogących spełnić oczekiwania najbardziej nawet usposobionego artystycznie klienta.
Łatwość montażu oraz oszczędność kosztów w postaci braku wymogu stosowania pasa startowego oraz używania papy podkładowej również stanowi wartość dodaną takiego pokrycia dachowego. Cena, która jest coraz to bardziej atrakcyjna porównując ją nawet do zwykłego jednowarstwowego gontu tradycyjnego nie pozostawia złudzeń – w segmencie domów jednorodzinnych przyszłość należy do gontów laminowanych.
Jako najważniejszą cechę gontów laminowanych Technonicol należy wymienić zastosowanie osnowy z trwałego i mocnego welonu szklanego, natomiast pokrycie stanowi mieszanka bitumiczna lub modyfikowana mieszanka bitumiczna. Wierzchnia część gontu jest pokryta posypką bazaltową, która zapewnia ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym.
Istotną rolę odgrywa spodnia strona dachówki z lepką warstwą bitumu polimerycznego i z łatwo zdejmowaną taśmą silikonową. W efekcie działania słońca poszczególne elementy sklejają się i powstaje podwójna warstwa hydroizolacyjna, która zapewnia doskonałą szczelność dachu. Należy podkreślić, że gonty bitumiczne znajdują zastosowanie podczas prac związanych z pokrywaniem nowych i renowacji starych dachów.
Gont laminowany dostępny jest we wzorach: Rancho, Jazz, Western, Continent.

Gonty laminowane firmy Technonicol

Bogata oferta

Z bogatej oferty firmy Technonicol wybrać można między innymi gonty papowe z gwarancją wynoszącą dziesięć lat, jak i gont dwu- i więcej warstwowy, na który udziela się od 30-60 lat gwarancji. Nie są przy tym praktykowane zapisy, gdzie np. udziela się dożywotniej gwarancji ale tylko pierwszemu właścicielowi.

Podsumowanie

Gonty laminowane firmy Technonicol bazują na bitumie, czyli nie jest to gont papowy wykorzystujący papę z wyciętej linii papowej.
Korporacja Technonicol jest wiodącym producentem i dostawcą wysoko zaawansowanych technologicznie i niezawodnych systemów izolacyjnych. Kompleksowe podejście do produkcji materiałów dachowych, szeroko rozbudowana sieć filii oraz elastyczna polityka sprzedaży pozwalają firmie Technonicol zdobywać pozycje lidera na rynku materiałów budowlanych.

www.shinglas.com
+48 22 886 48 86

4.8/5 - (6 votes)

Data publikacji: 25 maja, 2016

Autor:

4.8/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Renata
    sobota, 20 czerwca, 2020

    Istotnymi cechami są na pewno łatwość montażu i atrakcyjna cena. Dodatkowo bogata oferta, wiele wzorów i kolorów. Dzięki temu produkty tej firmy są tak często wybierane przez inwestorów.

Podobne artykuły