Na rynku

Gorąca atmosfera na Lubelskim Pikniku Dekarskim 2022

Za oknem pogoda przypomina nam dobitnie, że tegoroczne lato jest już za nami. Z tym większą przyjemnością wracamy pamięcią do upalnego czerwca, podczas którego odbyła się II edycja Lubelskiego Pikniku Dekarskiego, organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Dekarzy.

W pikniku, który miał bardzo rodzinny charakter, wzięło udział około 400 osób. Wydarzenie łączyło część wystawienniczą, którą zapewnili partnerzy i firmy współpracujące z PSD, z bogatym programem rozrywkowym. Dość rzec, że najmłodsi, pod opieką rodziców, mogli skorzystać z ulubionych dmuchańców, czy podziwiać pełne ekscytujących tajemnic pokazy iluzjonisty Rafaelo. Nieco starsze dzieci doskonale bawiły się podczas warsztatów robienia pizzy oraz w trakcie sportowych rywalizacji, takich jak zwariowana olimpiada czy jazda na segway’u. Sportowe emocje sięgnęły zenitu dwukrotnie, gdy dekarze zmierzyli się w meczu siatkówki plażowej z drużyną składającą się z reprezentacji producentów.

Lubelski Piknik Dekarski 2022
Lubelski Piknik Dekarski 2022

Lubelski Piknik Dekarski 2022

Zabawa – zabawą, ale nie zapominajmy, że pod jednym słońcem spotkali się przedstawiciele branży dekarskiej, nie mogło się zatem obyć bez wymiany wiedzy. Z możliwości tej skorzystało aż 22 firmy, w tym Blachotrapez, WAT, Gerard AHI Roofing, Prefa, Ruukki, Blachy Pruszyński, Nelskamp, Budmat, BMI Braas, ENKE, Rathscheck, Papa Dekarz. Na imprezie byli obecni wszyscy najwięksi producenci okien dachowych: Velux, Fakro, Roto. Nie zabrakło też producentów systemów rynnowych (Galeco) i izolacji dachowych (Izohan, Soprema), a także narzędzi dla dekarzy (Milwaukee, Klaas).

Lubelski Piknik Dekarski 2022
Lubelski Piknik Dekarski 2022
Lubelski Piknik Dekarski 2022
Lubelski Piknik Dekarski 2022

Ciekawe czasy, w jakich przyszło nam żyć, wymagają przyspieszenia procesów związanych z nowymi technologiami. Z tym większym zainteresowaniem można było zapoznać się z nowoczesnymi technologiami, zaprezentowanymi przez firmę Zielona Energia, działającą w branży OZE oraz SAWE – producenta wiązarów prefabrykowanych. Pomiędzy zabawą a prezentacjami pojawiła się dobra przestrzeń do wymiany poglądów, oceny nowych rozwiązań i pogłębienia biznesowych relacji.

– Takie spotkania scalają środowisko i pozwalają na nawiązanie dobrych relacji z naszymi partnerami. Kontakty przyjacielsko-rodzinne zacieśniają więzi i ułatwiają dalszą współpracę – zauważa Grzegorz Jabłoński, prezes lubelskiego oddziału PSD. Wspaniałą praktyką, podczas tego typu wydarzeń, jest zbiórka prowadzona na rzecz potrzebujących. Tym razem zorganizowana została licytacja, którą poprowadziły wspaniałe gwiazdy – aktorka Kasia Bujakiewicz, podziwiany przez wielu Mariusz Pudzianowski oraz Grzegorz Jabłoński, prezes Oddziału Lubelskiego PSD. Kwota, jaką udało się uzbierać, przekroczyła oczekiwania organizatorów – to aż 15 635 zł! Wszystkie te środki przekazane zostały znajdującemu się w Lublinie Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi.

5/5 - (1 głos)

Data publikacji: 4 października, 2022

Autor:

5/5 - (1 głos)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły