Obróbki dekarskie

Gotowa wiatrownica dachowa z blachy na rąbek stojący

Wiatrownica dachowa musi być jednocześnie funkcjonalna i estetyczna. Firma Piastek Tomasza Piestrzyńskiego idzie o krok dalej – oferowana przez nią gotowa obróbka wiatrownicy z blachy giętej na rąbek stojący nie tylko spełnia swoje zadanie, ale jest bardzo efektownym, wręcz ozdobnym elementem dachu.

Wiatrownica dachowa – czy jest konieczna?

Żeby dach był całkowicie stabilny i bezpieczny, niezbędne jest zastosowanie wiatrownicy pod dachówkę lub wiatrownicy bocznej. Montowana jest na krawędzi dachu, gdzie łączy się z krokwiami. Jej główną rolą jest ochrona budynku przed intensywnymi podmuchami wiatru i opadami deszczu. Wiatrownica dachowa nie tylko wzmacnia i stabilizuje pokrycie dachowe, ale także jest bardzo estetycznym jego wykończeniem. Wiatrownica boczna, czyli deska czołowa umieszczona na wierzchołku budynku, chroni dach przed podnoszeniem przez wiatr, szczególnie w sytuacjach, gdy brak jest wystającego okapu. To rozwiązanie zapobiega odrywaniu się dachówek i blach podczas silnych wiatrów. W przypadku wiatrownicy pod dachówkę, zastępuje ona często skrajne dachówki. Co więcej, jest to także taki element konstrukcji, który ułatwia montaż obróbek blacharskich i rynien. Wiatrownica staje się niezbędna również wtedy, kiedy na pokryciu dachowym zamontowane są ciężkie materiały, takie jak np. panele fotowoltaiczne.

Gotowa obróbka wiatrownicy od Piastka

Przygotowywane przez firmę Piastek gotowe obróbki wiatrownic z blachy na rąbek stojący, przenoszą ten element dachu na zupełnie nowy poziom. Często zamawiane są przez wykonawców inwestycji o nowoczesnym charakterze, gdzie liczy się precyzja wykonania i idealne dopasowanie dachówki (np. dachówki płaskiej), wiatrownicy i elewacji.
Gotowe obróbki wiatrownic od Piastka mocowane są na haftry, bez widocznych wkrętów, czemu zawdzięczają brak potencjalnych miejsc przecieku. Można je zamówić na każdy wymiar, w bogatej kolorystyce RAL, z materiałów takich, jak blacha stalowa powlekana, blacha aluminiowa Prefa, blacha tytanowo cynkowa Rheinzink lub z materiałów powierzonych.

Gotowa wiatrownica dachowa z blachy na rąbek stojący

Warto zaznaczyć, że jednym z kluczowych atutów gotowych obróbek blacharskich od firmy Piastek, jest łatwość ich instalacji. Są one dostarczane z instrukcjami montażu, co pozwala na szybkie i bezproblemowe zainstalowanie ich nawet przez osoby bez doświadczenia. Firma oferuje również obróbki na zamówienie, dostosowane do specyficznych wymagań projektów, w tym m.in. takich, w których zastosowany został nietypowy kąt pochylenia dachu czy unikalne kształty architektoniczne.
W ostatnich latach najbardziej popularne są wiatrownice wykonane z blachy. O tym, jaki rodzaj wybrać, należy zdecydować uwzględniając konstrukcję dachu oraz jego wzór (i wzór elewacji). Przy zastosowaniu blachodachówki wiatrownice montuje się już po położeniu pokrycia. Jeśli natomiast pokrycie dachowe wykonane jest z blachy trapezowej, to wiatrownicę także należy wykonać z pasa blachy. Dzięki temu zachowana zostaje estetyka budynku.

Kilka słów o firmie Piastek

Piastek to firma rodzinna, której siedziba znajduje się w Rudnikach koło Częstochowy. Specjalizuje się w branży blacharskiej, oferując szeroki asortyment produktów i usług związanych z obróbkami blacharskimi. Znana z wysokiej jakości produktów i innowacyjnego sposobu produkcji, firma Piastek zdobyła uznanie wśród klientów i partnerów w całej branży budowlanej.
Założyciel firmy, Tomasz Piestrzyński, dorastał w środowisku związanym z budownictwem – jego ojciec był dekarzem. Od dziecka pomagał mu w pracy, dzięki czemu wyrobił sobie solidne podstawy do rozwijania własnego biznesu. Przez lata pracy zdobył nie tylko praktyczne umiejętności, ale też zrozumienie potrzeb rynku. Dziś oferuje produkty umożliwiające szybsze i wygodniejsze wykonanie prac blacharskich.

Gotowa wiatrownica dachowa z blachy na rąbek stojący

Wycenę oraz dodatkowe informacje uzyskać można w firmie:
PIASTEK TOMASZ PIESTRZYŃSKI
ul. Grzybowska 22, 42-240 Rudniki
+48 609 789 090
e-mail kontaktowy: biuro@piastek.pl

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 18 czerwca, 2024

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły