Obróbka komina

Gotowe obróbki blacharskie na rąbek Piastek – zgrany duet – gwarancja nowoczesnego i szczelnego dachu

Dachy pokryte blachą na rąbek stojący znakomicie wpisują się w wiodące od kilku lat trendy architektoniczne, zapewniając połaci elegancki i ciekawy charakter. Jednak żeby cieszyć się zawsze eleganckim, a jednocześnie szczelnym poszyciem przez długi czas, należy pamiętać, że równie ważne, co dobrej jakości materiały pokrywające połać dachową, są wszystkie elementy, stanowiące jego dopełnienie.

Starannie wykonane obróbki blacharskie mają bowiem niebagatelny wpływ na trwałość i szczelność poszycia dachu. Nawet najlepsze materiały budowlane wymagają ochrony przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych, zwłaszcza wody opadowej. Dlatego obróbki blacharskie są niezbędnymi elementami wykończenia każdego budynku. Zabezpieczają i chronią przed deszczem, śniegiem, wilgocią i wiatrem. Pozwalają uniknąć wewnętrznego zawilgocenia i jednocześnie gwarantują estetykę wykończenia.

Wiatrownica, pas podrynnowy i podbitka na rąbek tradycyjny.
Wiatrownica, pas podrynnowy i podbitka na rąbek tradycyjny.

Wybór odpowiedniej obróbki blacharskiej

Aby dach stanowił spójną i estetyczną całość oraz przyczyniał się do odpowiednio wysokiego stanu technicznego całej konstrukcji, obróbki blacharskie powinny być dopasowane do specyfiki architektonicznej budynku. Wszystkie elementy, jak wiatrownice, pasy podrynnowe, obróbki kominów, attyk, ogniomurów, a także podbitki i czapy kominowe, powinny być wykonane z dbałością i precyzją, by oprócz funkcji zabezpieczającej, podkreślały także efekt wizualny zadaszenia. Dlatego warto wybierać sprawdzone, gotowe rozwiązania, stworzone przez profesjonalistów. Na szczególną uwagę zasługują produkty oferowane przez wyspecjalizowaną w gotowych obróbkach na rąbek tradycyjny firmę Piastek z siedzibą w Rudnikach koło Częstochowy, która do produkcji obróbek blacharskich wykorzystuje jedynie najlepszej jakości materiały.

Podbitka na rąbek tradycyjny.
Podbitka na rąbek tradycyjny.
Gotowa obróbka komina na wymiar.
Gotowa obróbka komina na wymiar.

Gotowe obróbki blacharskie firmy Piastek

Wszystkie oferowane przez producenta elementy obróbki blacharskiej wykonane są z wysokiej jakości blachy płaskiej tytanowo-cynkowej, aluminiowej lub stalowej w bogatej palecie kolorystycznej RAL. Ich niewątpliwą zaletą jest połączenie tradycyjnego wyglądu z wyjątkową jakością i szybkością montażu. Dzięki temu, że są gięte pod kątem każdego rodzaju pokrycia, można je stosować na wszystkich dachach: płaskich, stromych, dwu-, a także wielospadowych. Szeroka oferta firmy Piastek obejmuje m.in.:

  • obróbki blacharskie komina na rąbek,
  • obróbki blacharskie attyki na rąbek stojący,
  • żaro- i kwasoodporne czapy na komin,
  • pasy podrynnowe na rąbek,
  • wiatrownice,
  • gzymsy na rąbek,
  • gotowe narożniki i łączniki typu „T”,
  • parapety z zarobionymi boczkami,
  • obróbki balkonów i tarasów na rąbek.
Narożnik attyki z jednego elementu. Fot. PIASTEK Tomasz Piestrzyński
Narożnik attyki z jednego elementu.
Taras i attyka na tradycyjny rąbek stojący.
Taras i attyka na tradycyjny rąbek stojący.

Co więcej, producent umożliwia również wykonanie wszystkich elementów na indywidualne zamówienie. Dzięki temu otrzymujemy najlepszej jakości produkty dostosowane kształtem, wymiarami oraz ilością do konstrukcji naszego dachu. Sprawdź jakie to proste! Wyślij producentowi projekt lub rysunek swojego dachu, a w krótkim czasie otrzymasz szczegółowe wyliczenia: www.piastek.pl

F.P.H.U. PIASTEK Tomasz Piestrzyński
ul. Grzybowska 22, 42-240 Rudniki
tel. +48 609 789 090
www.piastek.pl

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 5 czerwca, 2022

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły