Elektronarzędzia

GRAPHITE – precyzja dla profesjonalistów.

Ofertę elektronarzędzi marki GRAPHITE uzupełniły dwa modele wiertarek bezudarowych. Nowe produkty zostały opracowane z myślą o użytkownikach profesjonalnych, dla których wiertarka to jedno z podstawowych narzędzi codziennej pracy.

Do napędu nowych wiertarek bezudarowych GRAPHITE użyto stabilnego i wydajnego silnika elektrycznego o mocy 400 W. Pomimo bazowania na tej samej jednostce napędowej charakterystyka pracy obu urządzeń jest znacząco różna. Pierwszy model (58G601) to bezudarowa wiertarka niskoobrotowa operująca w zakresie 0-1800 obr/min. Zastosowana w elektronarzędziu dwustopniowa przekładnia redukując prędkość obrotową jednocześnie generuje na wrzecionie wysoki moment obrotowy. Połączenie tych cech sprawia, że GRAPHITE 58G601 zapewnia optymalne parametry wiercenia w stali i doskonale sprawdzi się w pracach ślusarskich oraz warsztatowych. Model GRAPHITE 58G602 to z kolei bezudarowa wiertarka wysokoobrotowa. Zastosowana w elektronarzędziu dwustopniowa przekładnia różni się jednak od innych wiertarek wysokoobrotowych. Również i w tym modelu konstruktorzy postawili na moment obrotowy, pozostawiając przy tym odpowiedni zapas mocy elektrycznej. Uzyskana w ten sposób elastyczność pozwala na pracę w szerokim zakresie obciążeń i sprawia, że nowe elektronarzędzie nadaje się do wiercenia świdrem, koronkami czy frezem. Z pewnością sprawdzi się więc przy pracach z drewnem lub innymi materiałami drewnopochodnymi.

Dopełnieniem profesjonalnego charakteru wiertarek GRAPHITE 58G601 i 58G602 jest brak luzów na wrzecionie (zapewniający wysoką precyzję wiercenia) oraz specjalny zaczep do zawieszenia na pasie monterskim. Prędkość obrotowa wrzeciona obu wiertarek regulowana jest stopniem nacisku na przycisk włącznika. Ergonomiczny uchwyt, intuicyjnie ulokowany przełącznik kierunku obrotów oraz włącznik pracy ciągłej zapewniają niezbędny komfort pracy. Oba urządzenia przystosowane są do pracy ciągłej oraz posiadają możliwość mocowania w statywie wiertarskim.

Więcej informacji o nowych produktach marki GRAPHITE można znaleźć na www.graphite.pl.

5/5 - (8 votes)

Data publikacji: 18 lipca, 2012

Autor:

5/5 - (8 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Szymon
    piątek, 11 stycznia, 2019

    Marka Graphite wydaje mi się dość nową marką na rynku. W nowych modelach wiertarek postawiono najbardziej na prędkość wiercenia co przełoży się na szybkość i precyzję w drewnie czy stali. Moc 400 W powinna wystarczyć do podstawowych funkcji.

Podobne artykuły