Warsztat

Groty lutownicze B.PRO

Lutowanie to szybka i trwała, a przy tym łatwa metoda łączenia metali za pomocą tzw. lutu, czyli dodatkowego metalu o nieco niższej temperaturze topnienia, niż ma to miejsce w przypadku łączonych elementów. Gdy mowa o rynnach, jest to technika łączenia na maksymalnie półtora – lub dwucentymetrową zakładkę przy szczelinie nie przekraczającej pół milimetra – wówczas uzyskuje się optymalne i trwałe połączenie. Jednakże warunkiem sukcesu jest też korzystanie z właściwego sprzętu i akcesoriów. Na tym polu fachowcy mogą posiłkować się doskonałymi grotami znanej marki B.PRO.

Firma B.PRO posiada w swojej ofercie wiele specjalistycznych narzędzi, do których dołączyła gama wymiennych końcówek do grotów stosowanych w gazowych lutownicach dekarskich, oferowana w postaci wygodnego walizkowego zestawu. Ich wpływ na jakość połączenia, szybkość i łatwość wykonania pracy jest niebagatelny. Oczywiście nie można pominąć samej lutownicy gazowej typu „otwarty płomień” – powinna być wyrobem wysokiej jakości o wygodnej i poręcznej rękojeści i przede wszystkim trzymającym stałą temperaturę pracy dzięki bocznemu deflektorowi. Jednakże to właśnie groty są tymi akcesoriami, którymi specjalista bezpośrednio wykonuje połączenie, dlatego należy sięgać po wyroby najlepsze, a do takich zalicza się walizkowy zestaw grotów B.PRO z wymiennymi końcówkami. Ogromną zaletą i najważniejszą cechą wyróżniającą ofertę B.PRO jest fakt, iż końcówki są wymienne i dzięki swej innowacyjnej budowie dają możliwość ich błyskawicznej wymiany. Zależnie od tego, czego w danym momencie potrzebuje specjalista, wystarczy że odkręci dwie śruby blokujące, zdemontuje używaną końcówkę i na jej miejsce zamocuje kolejną. Gama końcówek w zestawie reprezentuje trzy podstawowe rodzaje grotów – z każdego po dwa egzemplarze. Gdy potrzeba zlutować większy obszar, tak ja ma to miejsce przy rynnach czy blachach płaskich, należy sięgnąć po końcówkę szeroką. Przy niewielkich powierzchniach wystarczy standardowa końcówka, zaś przy miejscach trudnodostępnych i przy konieczności lutowania punktowego z pomocą przychodzi końcówka spiczasta. Warto zauważyć, że w skład zestawu – oprócz dwóch grotów z gniazdem na końcówki – wchodzi też niewielki pojemniczek z zapasem śrub mocujących. Jest ich wiele, więc zagubienie jednej czy dwóch nie będzie stanowić żadnego poważnego problemu.

Groty B.PRO mają stosunkowo krótki czas nagrzewania dzięki swej dwuczęściowej budowie, zaś po dobrym nagrzaniu długo utrzymują swoją temperaturę. Stosowanie ich nie wymaga używania salmiaka, zaś ich czyszczenie jest bardzo proste, dzięki specjalnej powłoce wymagają jedynie przetarcia wilgotną gąbką. Po skończonej pracy wystarczy schować cały osprzęt do poręcznej walizki – każdy trafia do własnej przegródki w piankowym wypełnieniu – po czym odnieść do miejsca, w którym jest bezpiecznie przechowywany.

B.PRO Polska
tel. 607 775 500
e-mail: biuro@bpro.pl
www.bpro.pl

4.8/5 - (44 votes)

Data publikacji: 14 października, 2019

Autor:

4.8/5 - (44 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Damian
    poniedziałek, 14 października, 2019

    Zestaw B.PRO wygląda profesjonalnie w walizce. Jedna walizka akcesoriów, druga walizka to narzędzie i można iść w teren do pracy. Dobrze jest mieć wszystko poukładane na swoim miejscu.

  2. kos
    wtorek, 15 października, 2019

    Narzędzia z wymiennymi końcówkami są bardzo dobrym i przydatnym rozwiązaniem zarówno dla profesjonalistów jak i dla zwykłych majsterkowiczów.Taki zestaw marki B.PRO. jest idealnym jak dla mnie rozwiązaniem i jeszcze w tym roku go zakupię.

Podobne artykuły