Budownictwo drewniane

Grupa Kasmo – sylwetka firmy należącej do Stowarzyszenia EDG

Grupa Kasmo to jeden z tych podmiotów na rynku producentów gotowych domów i prefabrykowanej więźby dachowej, który swoją obecność zaznacza głównie na rynkach zagranicznych. Realizacje Kasmo można spotkać zarówno w Niemczech, jak też i Francji czy Hiszpanii. Jednocześnie firma coraz mocniej istnieje w świadomości polskiego klienta, w czym pomaga członkostwo w Stowarzyszeniu Energooszczędne Domy Gotowe EDG.

Krótko o firmie Kasmo

Grupa Kasmo działa od 1995 roku i od samego początku była jednym z pionierów produkcji prefabrykowanych wiązarów dachowych a potem nowoczesnych budynków modułowych w szkielecie drewnianym. Firma posiada własną halę z linią produkcyjną, zaplecze maszynowe i narzędziowe oraz zespół wykwalifikowanych pracowników, dobrze zaznajomionych z realiami pracy w branży. Dzięki temu wykonuje m.in. konstrukcje dachowe według indywidualnych potrzeb i projektów, realizuje inwestycje, takie jak gotowe domy pod klucz, ale także pomaga na etapie finansowania, pośrednicząc we współpracy z bankiem i zapewniając możliwość wzięcia dogodnego kredytu na wybraną inwestycję.

Grupa Kasmo – sylwetka firmy należącej do Stowarzyszenia EDG
Grupa Kasmo – sylwetka firmy należącej do Stowarzyszenia EDG

Jakość w Grupie Kasmo

O jakości zawsze wiele mówi polityka wyrażana konkretnymi zapisami umownymi. W przypadku Grupy Kasmo najlepiej wyrażają to liczby: 20 lat gwarancji na stawiane przez firmę domy oraz 10 lat gwarancji na wiązary dachowe. Jakość potwierdzają również stosowane przez firmę materiały, czyli nade wszystko drewno pochodzące z terenów czystych ekologicznie, charakteryzujące się wąskimi słojami i dużą odpornością na odkształcenia oraz wysokim poziomem izolacyjności. Drewno wykorzystywane przez firmę Kasmo to materiał certyfikowany i zawsze zgodny z normami, czyli posiadający właściwą klasę wytrzymałościową. Najlepiej jego zalety opisuje poniższa tabela.

ParametrWartość
Klasa wytrzymałościC24
Poziom wilgotności15 do 18%
Sposób obrobieniaStrugane 4-stronnie z zaokrągleniami na brzegach
ImpregnacjaPreparat biobójczy z dopuszczeniem Ministra Zdrowia
Długości elementów3,0 – 6,0 metrów
Wysokość przekrojów70 – 220 mm

Więźba dachowa produkowana przez Grupę Kasmo

Firma Kasmo postawiła na nieskomplikowane konstrukcje na bazie prefabrykowanej więźby dachowej. Wszystkie elementy konstrukcji powstają na hali produkcyjnej, następnie zostają dostarczone na plac budowy i w ciągu jednego dnia zmontowane na dachu budynku, którym może być dosłownie każdy obiekt: dom jednorodzinny lub wielorodzinny, obiekt gastronomiczny lub dyskont spożywczy, hala przemysłowa bądź sportowa, oraz wiele innych.

Za technologią prefabrykacji w wykonaniu Grupy Kasmo przemawia wiele argumentów, a wśród nich prym wiodą poniższe:

  • lekka konstrukcja dachu, wykonana z komputerową dokładnością i zmontowana natychmiast,
  • wysoki poziom bezpieczeństwa konstrukcji (wytrzymałość zostaje precyzyjnie obliczona, a nie zaledwie ogólnie oszacowana),
  • redukcja słupów podporowych i eliminacja drogiego i ciężkiego stropu betonowego,
  • możliwość przekształcenia dolnego pasa wiązarów w lekką konstrukcję stropową dla uzyskania poddasza,
  • eliminacja ścian nośnych na rzecz lekkich i łatwych aranżacji ścian działowych, które w późniejszym czasie można przesunąć wedle uznania.
Grupa Kasmo – sylwetka firmy należącej do Stowarzyszenia EDG
Grupa Kasmo – sylwetka firmy należącej do Stowarzyszenia EDG

Podsumowanie

Oprócz wyżej opisanych cech, dachy i domy wykonane przez Grupę Kasmo posiadają jeszcze jeden atrybut: są ekologiczne i wpływają na zmniejszanie zużycia energii potrzebnej do ogrzania obiektu, a poprzez to na redukcje emisji CO2. Dlatego szybko po powołaniu do życia Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe EDG (co miało miejsce w 2018 roku) grupa Kasmo stała się jego członkiem i aktywnym współkreatorem jego polityki.

Budynki prefabrykowane: firma EKOINBUD jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe - DOMYIDACHY

Firma KASMO jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe.

Grupa Kasmo

Kasmo Sp. z o.o.
ul. Kilińskiego 33, 95-200 Pabianice
tel.: +48 601 098 777
e-mail: firma@kasmo.com.pl
www.kasmo.com.pl

5/5 - (33 votes)

Data publikacji: 28 sierpnia, 2021

5/5 - (33 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły