Na rynku

Grupa VELUX wyda 54 mln euro na inwestycje dotyczące redukcji emisji CO2

Grupa VELUX przeznaczy 54 miliony euro na inwestycje, których celem jest redukcja emisji CO2. Aż 20 proc. spośród planowanych w Grupie VELUX redukcji emisji CO2 przypada na Polskę.

W 2010 r. emisja CO2 w Grupie VELUX wyniosła 109 700 ton, o 13 proc. więcej niż w 2009 r. Powodem rosnącej emisji był wzrost produkcji oraz długa zima.

– W naszej strategii zobowiązaliśmy się do ograniczenia emisji z 2007 roku o 20 proc. do roku 2012 i o 50 proc. do 2020 r. Pomimo, że ubiegłoroczne wyniki są dla nas niezadowalające, jesteśmy przekonani, że uda nam się osiągnąć cel redukcji całkowitej emisji CO2 w Grupie VELUX. – mówi dyrektor Grupy VELUX, David P. Meyer. Podstawową przyczyną wzrostu emisji CO2 w 2010 r. okazała się zima, która w wielu krajach Europy okazała się długa i ciężka. Spowodowało to wzrost zapotrzebowania na energię wykorzystywaną w procesach produkcyjnych – zwłaszcza do suszenia drewna. Ponadto, zwiększenie emisji było spowodowane wzrostem produkcji, który spółki Grupy VELUX odnotowały w 2010 roku. Tymczasem, inwestycje których celem jest ograniczenie emisji CO2 nie znalazły jeszcze odzwierciedlenia w wynikach, ponieważ zostały one przeprowadzone w ciągu roku.

Grupa VELUX przeznaczy 54 miliony euro na inwestycje, których celem jest redukcja emisji CO2. W 2011 r. na proekologiczne inwestycje w całej Grupie koncern planuje wydać kolejne 5 milionów euro. W fabrykach Grupy VELUX wprowadzono również procedury oszczędności energii, które polegają przede wszystkim na promowaniu przyjaznych środowisku zachowań takich jak: wyłączanie maszyn podczas przerw w pracy, gaszenie niepotrzebnego oświetlenia, sprawdzanie czy filtry zasysające są czyste, używanie klimatyzacji tylko w razie potrzeby. Wprowadzenie zasad oszczędności energii ma pozwolić na oszczędności 2500 ton CO2 rocznie.

Więcej www.VELUX.com

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 24 maja, 2011

Autor:

5/5 - (1 vote)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Janka
    piątek, 6 marca, 2020

    Cieszy to, że kolejne firmy starają się ograniczać emisję CO2. Może uda nam się dzięki temu zahamować degradację środowiska.

Podobne artykuły