Akcesoria dachowe

Grzebienie okapowe Toolco

Dekarze są zgodni co do tego, że okap to jeden z ważniejszych elementów dachu, bowiem odpowiada za prawidłową wentylację połaci dachowych. Oprócz tego zadaniem akcesoriów okapu takimi jak grzebienie okapowe jest ochrona przed przedostawaniem się ptactwa, gryzoni oraz owadów do przestrzeni podpołaciowej.


Dzięki zastosowaniu materiałów o wysokiej jakości grzebienie okapowe Toolco są trwałe i estetyczne. Grzebienie zaprojektowano we współpracy z dekarzami, zatem stanowią odpowiedź na oczekiwania i potrzeby rynkowe w tym zakresie. Materiałem wykonania grzebieni jest polipropylen z dodatkiem UV, co zapewnia odporność na warunki atmosferyczne. Wróblówki Toolco można nabyć w trzech kolorach – ceglastym, czarnym, antracytowym.

Grzebień płaski

Grzebienie okapowe płaskie Toolco w wersji podstawowej mają wysokość 75 mm i długość 1000 mm. Dużą wytrzymałość wróblówek zapewniają specjalnie zaprojektowane wzmocnienia, które umożliwiają płynne formowanie się względem dachówki.

Grzebień z wentylacją

Ciekawą pozycją w ofercie Toolco jest również grzebień z wentylacją. Grzebień ma 110 mm wysokości, a jego długość wynosi 1000 mm. Również i w tej wersji grzebienia producent zastosował specjalne wzmocnienia. Ważny jest przy tym dodatkowy element regulujący wysokość, który zapewnia dodatkową przestrzeń wentylacyjną. Wykonując tylko jeden ruch pod odpowiednim kątem należy grzebień przechylić i docisnąć, a klips montażowy trafia na swoje miejsce i podnosi cały grzebień o 6 mm.

Fot. 2. Grzebień okapowy (wróblówka).

Fot. 2. Grzebień okapowy (wróblówka).

Zwróćmy uwagę, że w tradycyjnych konstrukcjach klips jest na stałe przytwierdzony do podstawy, zatem dekarz chcąc zamontować klips musi go zerwać w sposób mechaniczny. Z kolei w rozwiązaniach Toolco montaż elementów jest szybszy o połowę, bowiem nie ma potrzeby uszkadzania mechanicznego nowego grzebienia, co z reguły zawsze widać na elemencie.

Kompleksowa oferta

Oferta firmy Toolco nie sprowadza się wyłącznie do grzebieni okapowych. Warto również wspomnieć o pasach okapowych, które mają formę listwy i zabezpieczają część okapową dachu. Pasy są odporne na działanie wilgoci i gwarantują bardzo dobre odprowadzanie wody do rynien.
Pas okapowy w formie listwy jest dostępny w kolorze czarnym (RAL 9005), brązowym (RAL 8017), kasztanowym (RAL 8012), ceglastym (RAL 8004), antracytowym (RAL 7016) oraz wiśniowym (RAL 3004). Dostępne długości pasa to 1 m i 2 m.
Z oferty firmy Toolco wybrać można również siatkę okapową Rollkap. Jej długość to 5 m przy szerokości 5, 8,10 i 15cm. Akcesoria dachowe Toolco cieszą się dużym uznaniem wśród dekarzy przede wszystkim dlatego, że są dostępne w wielu wariantach konstrukcyjnych i w szerokiej palecie kolorów. Należy mieć przy tym na uwadze wysoki poziom jakości. Tak jest również w przypadku akcesoriów do okapu.

Toolco
ul. Komunalna 11, 15-197 Białystok
tel. +48 508 403 426 e-mail: roofsystem@toolco.pl

4.9/5 - (15 votes)

Data publikacji: 22 kwietnia, 2018

Autor:

4.9/5 - (15 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły