Rynny metalowe

Gutti AluRynna

System Gutti AluRynna jest nowoczesnym rozwiązaniem, łączącym w sobie zalety doskonałego materiału – aluminium lakierowane w procesie coil coating – innowacyjnej metody produkcji – profilowanie na wymiar, na placu budowy, oraz przystępnej ceny – odpowiadającej cenie systemów plastykowych. System chroniony jest 20 letnią gwarancją.

Główną cechą odróżniającą AluRynnę od zwykłych systemów jest proces jej powstawania, AluRynnę produkuje się bowiem bezpośrednio na placu budowy, profilując w specjalnej maszynie, przywiezionej na miejsce pracy przez Oficjalnego Dystrybutora Gutti. Maszyna pracuje na zwykłym napięciu 230V i jest na tyle nieduża że mieści się do furgonetki lub przyczepy. Ideą systemu jest produkcja rynny bez żadnych łączeń i dokładnie na wymiar dachu. Materiał z którego produkowane są AluRynny to specjalnie selekcjonowane, ekologiczne aluminium stopu 3005, obustronnie lakierowane w procesie coil coating na 10 kolorów (grafitowy, brązowy, miedziany, biały, czarny, czerwony, ceglany, szary metaliczny, drewnopodobny jasny i drewnopodobny ciemny). Blacha, z której wykonuje się system ma 0,7 mm grubości, a w przypadku rur spustowych 0,8 i 1,0 mm. Jeżeli chodzi o kształt rynny to można wybrać spośród czterech profili – dwóch gzymsowych, o różnej szerokości – 127 i 152 mm oraz klasycznym – półokrągłym o średnicy 152 mm, dostępny jest także profil Pryzma o boku 105 x 155 mm. Profile podstawowe AluRynny odpowiadają standardowym wymiarom rynien półokrągłych 125 i 150 mm, mają jednak zdecydowanie większą efektywność jeżeli chodzi o szybkość odprowadzenia wody deszczowej z dachu. Dzieje się tak dzięki nieobecności żadnych złączek, które w normalnych rynnach wyhamowują wodę. AluRynna nie koroduje i nie rozszczelnia się, a ceny gotowego orynnowania nie przekraczają kosztu najbardziej podstawowego systemu z plastiku, konkurując jakościowo z systemami wykonywanymi z miedzi i tytan-cynku. W skład systemu odprowadzającego wodę z dachu wchodzą między innymi: rynny, rury spustowe, kształtki, siatki ochronne, haki oraz obejmy.

Więcej na www.guttipolska.pl

5/5 - (8 votes)

Data publikacji: 30 grudnia, 2012

Autor:

5/5 - (8 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Leszek
    piątek, 10 kwietnia, 2020

    Rynny to istotny element dachu a zarazem całego domu. Trwały materiał, długa gwarancja i innowacyjna metoda to istotne zalety. Alurynny Gutti to korzystna alternatywa dla plastiku. Gdybym teraz potrzebował to rozważyłbym taką ofertę. Jednak metal jest dużo odporniejszy.

Podobne artykuły