Dachówka ceramiczna

Gwarancja na dachówki ceramiczne

Gwarancja na dachówki ceramiczne

Pokrycia z ceramiki należą do najtrwalszych materiałów dachowych, o czym świadczą liczne zabytki architektury. Warto więc na nie stawiać pamiętając przy tym, że najlepiej sprawdzi się ceramika pochodząca od pewnego i sprawdzonego producenta.

Dachówki ceramiczne, czyli produkty wypalane z gliny, mogą przetrwać na dachach budynków nawet setki lat. Co istotne, ten najstarszy rodzaj pokrycia będzie długotrwale pełnić swoją funkcję, bez konieczności przeprowadzania kosztowych remontów. Oprócz wyjątkowej trwałości ceramiczne pokrycia zapewniają również wysoki komfort użytkowy, zdrowy mikroklimat domu, energooszczędność budynku, a także estetyczny wygląd na wiele lat. Wybierając dachówki ceramiczne trzeba także zwrócić uwagę na sposób wykończenia ich powierzchni i gwarancję, jaką na swoje wyroby udziela producent.

Gwarancja na dachówki ceramiczne

Składniki wysokiej jakości = trwałość na lata

Długowieczność ceramicznych pokryć dachowych zależy od jakości surowca stosowanego do ich wytworzenia oraz ściśle przestrzeganych reguł nowoczesnej produkcji. Dachówki marki Röben powstają jedynie z najwyższej jakości gliny oraz odpowiednio wyselekcjonowanych minerałów. Wypalane są w bardzo wysokiej temperaturze, a ich powierzchnia dodatkowo pokrywana jest warstwą angoby lub glazury. Dzięki temu dachówki zyskują solidną i trwałą warstwę ochronną. Takie produkty będą doskonale chronić budynek, ich wygląd będzie estetyczny, a dach stanie się dzięki nim niemal bezobsługowy i długowieczny.

Technologia produkcji

Dzięki zaawansowanej technologii wytwarzania, dachówki ceramiczne marki Röben to produkty szczelne, odporne na zarysowania oraz rozwój porostów, grzybów i mchów. Ich nasiąkliwość wynosi zaledwie do 6%. Są mrozoodporne – nawet po 150 cyklach poddawania na przemian dodatnim i ujemnym temperaturom nie obserwuje się żadnych zmian w strukturze ceramiki. Nowoczesny proces produkcji sprawia również, że dachówki osiągają dużą twardość. Trudno je przypadkowo uszkodzić. Nie pękają pod wpływem uderzeń spadających gałęzi czy gradobicia. Ich łamliwość jest dwa razy mniejsza niż obowiązujące normy. Duży ciężar dachówek sprawia, że nie podlegają one łatwemu zerwaniu i dobrze przylegają do połaci (metr kwadratowy takiego pokrycia waży około 40 kg). Dzięki temu dach poradzi sobie z wichurami i nawałnicami. Dachówki ceramiczne posiadają także bardzo dobrą termoizolacyjność i znakomitą izolację akustyczną, są niepalne, wykazują też dużą odporność na promieniowanie UV, co pozwala zachować im niezmienną barwę oraz efektowny wygląd przez cały okres eksploatacji.

Zapewnienia producenta

Na wyroby ceramiczne, zarówno dachówki jak i akcesoria dachowe, firma Röben udziela aż 30 lat gwarancji, liczonych od daty zakupu. Jeśli w tym czasie ujawnią się wady nabytych produktów, czyli cechy niespełniające wymagań wskazanych w normie PN-EN 1304:2013 (Dachówki i kształtki dachowe ceramiczne, definicje i specyfikacja wyrobów) wówczas producent zobowiązuje się wymienić je na nowe, pozbawione wad. O taką sytuację jednak niezwykle trudno, ze względu na bardzo zaawansowany i nowoczesny sposób produkcji. Produkty marki Röben powstają bowiem w najnowocześniejszych zakładach produkcyjnych w Europie usytuowanych w Środzie Śląskiej. Zmodernizowane fabryki pozwalają na wytwarzanie najwyższej jakości dachówek, co gwarantuje m.in. komputerowa kontrola jakości. Każda dachówka jest skanowana laserem w celu kontroli jej parametrów, a produkty nie spełniające gwarantowanych norm są kierowane do ponownego przetworzenia. Wdrożenie takiego procesu produkcyjnego pozwala na eliminację odpadów. Nie pozostaje to bez znaczenia dla środowiska naturalnego, gdy weźmiemy pod uwagę zarówno skalę produkcji, jak i szerokość proponowanego asortymentu.
Firma Röben, działa z ogromnym poszanowaniem środowiska poprzez implementację najnowszych rozwiązań w zakresie procesów produkcyjnych w swoich zakładach, minimalizując w ten sposób swój negatywny wpływ na środowisko naturalne.

Röben Polska Sp. z o.o. i Wspólnicy Sp.k.
55-300 Środa Śląska, ul. Ceramiczna 2
tel: +48 71 39 78 100
www.roben.pl

4/5 - (2 votes)

Data publikacji: 10 października, 2022

4/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły