Gwoździarki

Gwoździarka gazowa NH 22/35 Hafter firmy B.Pro

Gwoździarka gazowa NH 22/35 Hafter to narzędzie zaprojektowane pod kątem prac montażowych pokryć dachowych, w których jako zaczepy połączeniowe wykorzystuje się „haftry”.

Zalety

Istotną cechą gwoździarki gazowej NH 22/35 Hafter firmy B.Pro jest niewielka masa narzędzia, wynoszącą zaledwie 2,5 kg. Zasilanie urządzenia wykorzystuje pojemnik gazowy i akumulator. Średnio z jednego pojemnika gazowego uzyskujemy tysiąc strzałów. Na energii elektrycznej dostarczonej przez jeden akumulator można wbić 2,5 tys. gwoździ. Zestaw z gwoździarką zawiera dwa akumulatory. Magazynek ma pojemność 30 szt. gwoździ.
Warto podkreślić odpowiednio wyprofilowany nos-lufę, która umożliwia szybkie i precyzyjne wbijanie gwoździ niezależnie od tego czy haftry wykonuje się ręcznie czy są rozwiązaniami systemowymi.
Gwoździarka NH 22/35 Hafter to unikatowy produkt i tego typu narzędzie niewiele firm ma w swojej ofercie. Za pomocą urządzenia zyskuje się szybsze wykonywanie połączeń w porównaniu z tradycyjnymi metodami, takimi jak wkręcanie wkrętów czy montowanie haftrów za pomocą gwoździa, zszywki. Do tego dochodzi jeszcze wytrzymałość połączenia uzyskana dzięki specjalnej konstrukcji gwoździa pierścieniowego, będącego gwarancją pewnego trzymania zarówno w płytach typu OSB, jak i w deskach.

Gwoździe

Sposób wykonania gwoździ, które można wbijać za pomocą gwoździarki, bazuje na dwóch technologiach. Mogą to być bowiem nierdzewne gwoździe o średnicy 2,8 mm i długości 25 mm wykonane ze stali nierdzewnej w klasie A2 przy średnicy łba wynoszącej 6,7 mm (klasa 3. wg EC5). Gwoździe tego typu są łączone taśmą plastikową pod kątem 22°. Wykorzystuje się je do montażu pokryć szlachetnych wykonanych z miedzi, mosiądzu, gdzie elementy mocujące również muszą być wykonane z tego samego materiału lub ze stali nierdzewnej. W efekcie materiały szlachetne nie wchodzą w reakcję pomiędzy sobą i nie dochodzi do procesu utleniania się materiału.
Montując pokrycia wykonane z materiałów typu tytan-cynk, stal, należy zgodnie z obowiązującymi normami należy wykorzystać gwoździe ocynkowane (klasa 2. wg EC5) z warstwą cynku o grubości min. 12 mikronów.
Gwoździarka NH 22/35 Hafter firmy B. Pro bardzo dobrze sprawdza się podczas prac wykonywanych na dużych wysokościach – wieże obiektów sakralnych i zabytkowych, gdzie wciąganie przewodów pneumatycznych i zasilających może być problemem. Ważne jest nie tylko zapewnienie odpowiedniej ilości miejsca dla dekarza, ale co najważniejsze, odpowiednich warunków do pracy, a rozciągane na dachu przewody, zwłaszcza na skomplikowanych i wysokich konstrukcjach, nie sprzyjają bezpieczeństwu.
Urządzenie jest lekkie, poręczne, bezpieczne i zapewnia szybki montaż w kontekście efektu końcowego. Cena narzędzia nie jest wygórowana. Jakość pracy, szybkość i ergonomia kompensuje koszty inwestycyjne związane z zakupem urządzenia. Cena katalogowa wynosi 2990 zł netto.

B.PRO POLSKA
www.bro.pl
e-mail: biuro@bro.pl
05-530 Tomice
ul. Europejska 4

tel. 607 775 500
tel. 22 715 99 99

5/5 - (14 votes)

Data publikacji: 5 października, 2016

Autor:

5/5 - (14 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły