Gwoździarki

Gwoździarka gazowo-akumulatorowa B.PRO ND34/90 Woody SUN

Firma B.PRO to znany polski producent gwoździarek dla dekarzy, który sukcesywnie rozwija i udoskonala gamę modeli o napędzie gazowo-akumulatorowym w ramach nowej linii SUN. Reprezentantem tej rosnącej grupy elektronarzędzi jest gwoździarka ND34/90 Woody. Ten model właśnie przeszedł swoisty lifting, dzięki czemu jeszcze lepiej sprawdza się przy pracach takich jak łatowanie, deskowanie dachów czy zbijanie szalunków.

ND34/90 Woody to jeden z „bliźniaków” produkowanych przez B.PRO, z których ten drugi to gwoździarka ND34/100. Jest to zarazem propozycja dla tych, którzy cenią sobie swobodę operowania narzędziem uwolnionym od kabli, węży i przewodów, zwłaszcza podczas pracy na wysokości. Domeną gwoździarki ND34/90 są prace typowo dekarskie, takie jak m.in. mocowanie łat, kontrłat czy deskowanie wykonywane na dachu. Model ten zasilany jest gazem z ciśnieniowego pojemnika o wydajności około 1000-1200 strzałów przy optymalnej temperaturze pracy 25°C i wyposażony w baterie Li-Ion o wysokiej żywotności. Pojemniki gazowe, z którymi narzędzie współpracuje, to standardowe pojemniki o pojemności 80 ml i wadze 40 g, które oczywiście B.PRO posiada w swojej ofercie i które są stale dostępne.

B.PRO ND34/90 Woody SUN

ND34/90 Woody przy masie własnej 3.6 kg jest bardzo wygodnym w obsłudze narzędziem, gwarantującym stabilność w momencie oddania strzału. O ergonomii gwoździarki świadczy m.in. rękojeść pokryta antypoślizgową gumą i wbudowany zaczep, dzięki któremu da się ją zawiesić na łacie, rusztowaniu bądź na pasku. Gwoździarka posiada też zabezpieczenie przed przypadkowym strzałem, co podnosi bezpieczeństwo jej obsługi. Narzędzie obsługuje gwoździe ND34 o średnicach w zakresie 2,8-3,1 mm oraz o długościach od 50 do 90 mm. Zastosowanie gwoździarki ND34/90 Woody jest szerokie i obejmuje prace budowlane w technologii szkieletu drewnianego, prace przy konstrukcjach dachowych czy też szalunkach drewnopochodnych. Narzędzie jest szybkie, nie za ciężkie ani też nie za lekkie, ale przede wszystkim niezastąpione przy pracach na wysokości lub tam, gdzie w ogóle nie ma szansy na zasilanie. Dla dekarzy ważną zaletą jest też zdolność gazu do prawidłowego napędzania mechanizmu również w warunkach pracy przy temperaturach oscylujących koło zera stopni lub nawet trochę poniżej. Przechodząc do kwestii zasilania ND34/90 Woody nie można pominąć milczeniem parametrów baterii litowo-jonowych obsługujących ten model. Są to jednostki kompatybilne w obrębie całej linii SUN i pracujące na napięciu 7.2 V. Dzięki swojej pojemności 2,5 Ah umożliwiają wykonanie około 8000 strzałów przy pełnym naładowaniu. Do ich najistotniejszych atrybutów należy zaliczyć wskaźnik poziomu naładowania w postaci diod LED oraz przede wszystkim szybkie ładowanie, dzięki któremu po zaledwie 5 minutach ładowania można wbić aż 200 gwoździ.

Najciekawszymi atrybutami tej udoskonalonej gwoździarki są dwa nowe rozwiązania konstrukcyjne. Pierwszym z nich jest funkcja błyskawicznego demontażu szyny prowadzącej gwoździe. Umożliwia to bezpośrednio dostępna śruba mocująca, którą należy wykręcić, po czym zdemontować szynę. Dzięki temu użytkownik może natychmiast wydostać zablokowany gwóźdź, jeśli dojdzie do takiej niefortunnej sytuacji. Jest to błyskawiczna operacja, dzięki której wadliwy gwóźdź w zasadzie sam wypada, przez co użytkownik zyskuje na czasie. Drugie usprawnienie to sposób, w jaki inżynierowie B.PRO rozwiązali dostęp serwisowy do komory silnika i do samego napędu. Jest to bowiem moduł umieszczony na aluminiowej klapce odchylanej dzięki wykorzystaniu zawiasów w jej dolnej części. Wystarczy więc odkręcić zewnętrzną osłonę z filtrem, po czym odchylić klapkę i uzyskać pełny dostęp do silnika, cylindra i pozostałych podzespołów.

Gwoździarka ND 34/90 Woody w swoim najnowszym wydaniu jest kolejnym modelem tworzącym nowo powstałą linię narzędzi SUN. Linia ta będzie sukcesywnie rozbudowywana o kolejne udoskonalone narzędzia, cechujące się maksymalną prostotą obsługi, bardzo posuniętą wzajemną kompatybilnością w zakresie źródeł zasilania oraz łatwością w serwisowaniu.

B.PRO FASTENING Sp. z o.o.
ul. Słoneczna 116A, Stara Iwiczna 05-500 Piaseczno
tel. +48 22 715 99 99
e-mail: biuro@bpro.pl
www.bpro.pl

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 23 marca, 2022

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły