Gwoździarki

Gwoździarka gazowo-akumulatorowa B.PRO ND34/100 Woody SUN

Firma B.PRO to znany producent klasycznych gwoździarek pneumatycznych oraz tych o napędzie gazowo-akumulatorowym. Reprezentantem tej drugiej grupy jest udoskonalony niedawno model B.PRO ND34/100 Woody SUN, przeznaczony m.in. do prac przy łatowaniu czy też deskowaniu dachów.

Mocowanie łat, kontrłat i deskowanie na dachu wymaga skorzystania z odpowiedniej klasy gwoździarek – takich jak omawiany tu model, który firma B.PRO dostarcza dekarzom w całej Polsce. B.PRO ND34/100 Woody SUN to propozycja dla tych, którzy chcą całkowicie uwolnić się od kabli, węży i przewodów. Gwoździarka ta zasilana jest gazem z ciśnieniowego pojemnika o wydajności około 1000 strzałów i wyposażona w baterie Li-Ion o wysokiej żywotności. Pojemniki gazowe, z którymi narzędzie współpracuje, to standardowe pojemniki o pojemności 80 ml i wadze 40 g, które oczywiście B.PRO posiada w swojej ofercie.

B.PRO ND34/100 Woody SUN ze swoją wagą 3,9 kg jest wygodnym w obsłudze narzędziem o rękojeści pokrytej gumą, dającym możliwość zawieszenia go na łacie, rusztowaniu bądź na pasku, dzięki wbudowanemu zaczepowi. Gwoździarka posiada zabezpieczenie przed przypadkowym strzałem – gwóźdź zostaje wystrzelony tylko po przyciśnięciu narzędzia do podłoża. Ważną cechą jest płynnie i precyzyjnie regulowana głębokość osadzania gwoździa, którą dostosowuje się pokrętłem wykonanym w całości z metalu. Narzędzie obsługuje gwoździe o średnicach w zakresie 2,8–3,3 mm oraz o długościach 65–100 mm. Zastosowanie gwoździarki B.PRO ND34/100 Woody SUN jest szerokie i obejmuje wszelkie prace budowlane w technologii szkieletu drewnianego, przy konstrukcjach dachowych czy szalunkach drewnopochodnych. Narzędzie jest szybkie, nie za ciężkie ani też nie za lekkie, ale przede wszystkim niezastąpione przy pracach na wysokości lub tam, gdzie w ogóle nie ma szansy na zasilanie. Dla dekarzy ważną zaletą jest też zdolność gazu do prawidłowego napędzania mechanizmu, również w warunkach pracy przy ujemnych temperaturach. Do najciekawszych atrybutów tej gwoździarki należy jednak zaliczyć dwa rozwiązania czysto konstrukcyjne. Po pierwsze producent umożliwił dekarzom błyskawiczny demontaż szyny prowadzącej gwoździe – poprzez odkręcenie śruby mocującej – dzięki czemu mogą natychmiast wydostać zablokowany gwóźdź, jeśli dojdzie do takiej niefortunnej sytuacji. Cała operacja trwa dosłownie sekundy, a wadliwy gwóźdź w zasadzie sam wypada, przez co użytkownik nie musi się mocować z narzędziem. Drugie usprawnienie to sposób, w jaki inżynierowie B.PRO rozwiązali dostęp serwisowy do komory silnika i do samego napędu. Jest to bowiem moduł umieszczony na aluminiowej klapce, odchylanej dzięki wykorzystaniu zawiasów w jej dolnej części. Wystarczy więc odkręcić zewnętrzną osłonę z filtrem, po czym odchylić klapkę i uzyskać pełny dostęp do silnika, cylindra i pozostałych podzespołów.
Wracając do kwestii zasilania B.PRO ND34/100 Woody SUN nie można pominąć milczeniem parametrów baterii litowo-jonowych obsługujących ten model. Są to jednostki pracujące na napięciu 7,2 V i cechujące się pojemnością 2,5 Ah, co daje około 8000 strzałów przy pełnym naładowaniu. Do ich najistotniejszych atrybutów należy zaliczyć szybkie ładowanie – 5 minut ładowania to już 200 strzałów – oraz przydatny LED-owy wskaźnik poziomu naładowania.

B.PRO FASTENING Sp. z o.o.
ul. Słoneczna 116A, Stara Iwiczna 05-500 Piaseczno
tel. +48 22 715 99 99
e-mail: biuro@bpro.pl
www.bpro.pl

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 3 stycznia, 2022

Autor:

5/5 - (1 vote)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły