Gwoździarki

Gwoździarka i sztyfciarka – nowe narzędzia akumulatorowo-gazowe od B.PRO

Prace wykończeniowe – niezależnie czy prowadzone na zewnątrz, czy też wewnątrz budynku – wymagają nieco innych narzędzi niż te, z których fachowcy korzystają podczas głównych etapów budowy. Świadoma tego firma B.PRO postanowiła wprowadzić do oferty dwa nowe narzędzia wykończeniowe, które mimo częściowego nawiązywania do dotychczas sprzedawanych modeli, takich jak gwoździarka ND34/64 Finisher i sztyfciarka B50 MONICA, w gruncie rzeczy są kompletnie nowymi produktami z uwagi na ich akumulatorowo-gazowy napęd.

Dziś użytkownicy sztyfciarek i gwoździarek mogą wręcz przebierać wśród mnóstwa modeli od różnych producentów, których jest cała lista. Różnią się one nieraz diametralnie, ale zarazem spora część tej oferty to wszelkie odmiany jednego i tego samego rozwiązania i projektu. Tym bardziej na uwagę zasługują reprezentujące tę kategorię wyrobów projekty polskiej marki B.PRO, za którą stoi grupa kapitałowa BIZEA-BIZON-BPRO, działająca od 1983 roku i posiadająca w swojej ofercie wiele unikalnych wyrobów. Ostatnio dołączyły do nich dwa fenomenalne urządzenia wykończeniowe – gwoździarka i sztyfciarka. Oba produkty zamiast sprężonego powietrza zasilane są gazem z ciśnieniowego pojemnika i wyposażone są w baterię wykonaną w technologii Li-Ion.

Akumulatorowo-gazowa gwoździarka B.PRO

Nowa gwoździarka to sprzęt przeznaczony do prac typowo wykończeniowych, takich jak montaż desek elewacyjnych czy też montaż podbitek i innych widocznych elementów. Narzędzie przy wymiarach 349 x 85 x 314 mm jest wygodne w obsłudze dzięki rękojeści pokrytej gumą i nie ma znaczenia czy użytkownik jest osobą lewo- czy praworęczną: za każdym razem doświadcza się świetnej ergonomii. Gwoździarka posiada zabezpieczenie przed przypadkowym strzałem – gwóźdź zostaje wystrzelony tylko po przyciśnięciu gwoździarki do podłoża. Inną ważną cechą narzędzia jest regulacja zagłębienia gwoździ w materiale, przy czym mowa tu o gwoździach ocynkowanych klasy drugiej, o średnicy 1,8 mm (typ ND) i długości w zakresie od 25 mm do 63 mm. Gwoździe te standardowo oferowane są w paczkach po 4000 sztuk.

Sztyfciarka gazowa B50G MONICA
Sztyfciarka gazowa B50G MONICA

Sztyfciarka akumulatorowo-gazowa B.PRO

Druga z nowości to sztyfciarka wykończeniowa, znajdująca zastosowanie przy pracach takich jak przybijanie listew, boazerii i innych elementów wykończeniowych. Narzędzie to jest mniejsze od poprzedniego (263 x 60 x 256 mm), lecz podobnie jak tamto posiada regulację zagłębienia sztyftów w materiale i również obsługuje sztyfty ocynkowane (typ B o średnicy 1,2 mm). Zakres długości sztyftów z jakimi nowa sztyfciarka współpracuje jest szeroki i obejmuje długości takie jak: 25 / 30 / 35 / 40 / 45 / 50 mm.

Baterie obsługujące oba nowe modele to jednostki wykonane w technologii litowo-jonowej, cechujące się wysoką żywotnością i wysokim napięciem zapłonu dla większej mocy i czystszego spalania gazu. Pojemniki gazowe, z jakimi narzędzia współpracują to standardowe pojemniki o pojemności 30 ml i wadze 25 g o wydajności 1000 strzałów.

B.PRO FASTENING
tel. 607 775 500
e-mail: biuro@bpro.pl
www.bpro.pl

5/5 - (5 votes)

Data publikacji: 17 stycznia, 2020

Autor:

5/5 - (5 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. obywatel
    piątek, 17 stycznia, 2020

    Zawsze warto zainwestować w nowe innowacyjne urządzenia,które w znaczny sposób ułatwią pracę fachowcom.Zarówno gwoździarka jaki i sztyfciarka akumulatorowo -gazowa firmy B,Pro znacznie przyczyni się do wydajności jak i dokładności pracy na dachu.

  2. postępowy
    sobota, 18 stycznia, 2020

    Inwestycja w nowe, ekonomiczne i usprawniające pracę narzędzia z pewnością jest opłacalna. Innowacyjne gwoździarki i sztyfciarki, z podwójnym zasilaniem umożliwią szybki i bezproblemowy montaż elementów konstrukcyjnych i wykończeniowych. Warto w nie zainwestować bo przyspieszy to wykonywane prace wykończeniowe.

Podobne artykuły