Gwoździarki

Gwoździarka pneumatyczna B.PRO NR22/130 THOR

Dla każdego dekarza kluczowymi narzędziami pracy, od których wymaga bezwzględnej skuteczności, są gwoździarki. Dotyczy to szczególnie gwoździarek typowo konstrukcyjnych, napędzanych sprężonym powietrzem. Oferta rynkowa takich narzędzi wzbogacona została właśnie o nowy i potężny model, wypuszczony przez doświadczoną i znaną markę B.PRO.

Główne cechy i parametry nowej gwoździarki pneumatycznej B.PRO

Patrząc na katalog pneumatycznych gwoździarek sygnowanych logotypem B.PRO łatwo jest wyśledzić wiodące typy tych narzędzi, które z grubsza można ująć w trzy grupy gwoździarek: konstrukcyjne, wykończeniowe oraz takie, które operują w zawężonej specjalizacji. Nowy model NR22/130 THOR zdecydowanie wysuwa się na główny plan w tej pierwszej grupie. Wystarczy spojrzeć na poniższe podstawowe parametry techniczne tej gwoździarki by wiedzieć, że jest to narzędzie do prac typowo konstrukcyjnych i wysoko obciążających.
Dzięki takim parametrom ta gwoździarka może sprostać bardzo dużym wymaganiom i wykonywać najcięższe prace przy łączeniu elementów wykonanych z drewna konstrukcyjnego. Jest to „zawodnik wagi ciężkiej”, który swoją wszechstronność i uniwersalność potwierdza w praktyce.

Zasada działania i zastosowanie

Gwoździarki pneumatyczne, to narzędzia wymagające podłączenia kompresora, który stanowi ich napęd, gdyż wtłacza do cylindrów tych narzędzi sprężone powietrze. Gdy użytkownik naciska spust, następuje rozprężenie powietrza, które gwałtownie przesuwając tłok powoduje jego powrót na miejsce i przy okazji wbicie gwoździa. Siła z jaką to robi jest na tyle duża, że gwóźdź zostaje wbity w drewno lub blachę bardzo skutecznie i szybko – znacznie lepiej, niż gdyby robić to ręcznie z młotkiem w dłoni. W przypadku modelu NR22/130 THOR użytkownik ma do czynienia z tak potężnym narzędziem, że jest ono najczęściej stosowane przy zdecydowanie najcięższych pracach: w prefabrykacji i budowie domów szkieletowych, gdzie między innymi zbija szkielety ścian. Zdarza się, że gwoździarka ta trafia na zautomatyzowane linie produkcyjne, gdzie zbija elementy w zastępstwie maszyn. Równie dobrze można też wykorzystywać ją do łacenia poprzez zamontowanie jej na ramie łaciarki i tworzenie zautomatyzowanego systemu łacenia na dużych powierzchniach. Pole zastosowań modelu NR22/130 THOR jest więc bardzo szerokie i obejmuje także zbijanie szalunków, deskowanie i wszelkie inne wymagające prace dekarskie.

Parametry techniczne gwoździarki konstrukcyjnej NR22/130 THOR
Model (nazwa)NR22/130 THOR
Ciśnienie robocze / maksymalne5–8 bar / 8 bar
Zużycie powietrza / 1 strzałOkoło 6,6 litra
Obsługiwane gwoździeNR 22
Pojemność magazynka50 sztuk
Średnice / długości gwoździØ 3,1–3,8 / 90–130 mm
Opakowania zbiorcze gwoździ 3000szt. (1500 dla Ø 3,8 i 110 mm)

Podsumowanie

Ponieważ gwoździarka NR22/130 THOR jest narzędziem pneumatycznym, producent oferuje dla niej gamę kompresorów i akcesoriów. Sugerowanym podstawowym kompresorem jest uniwersalny model PUMPER 256-20 ze zbiornikiem o pojemności 20 litrów oraz 25-metrowym przewodem pneumatycznym Python na bębnie. Z takim zestawem gwoździarka sprawdzi się w zastosowaniach na placu budowy, jak też w każdym warsztacie rzemieślniczym czy stolarskim.

B.PRO FASTENING Sp. z o.o.
ul. Słoneczna 116A, Stara Iwiczna
05-500 Piaseczno
tel. +48 22 715 99 99
e-mail: biuro@bpro.pl
www.bpro.pl

4.2/5 - (4 votes)

Data publikacji: 30 września, 2022

Autor:

4.2/5 - (4 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły