Gwoździarki

Gwoździarki B.PRO do pełnego deskowania

Firma B.PRO to jeden z wiodących polskich producentów, którego oferta jest mocno oparta na narzędziach dekarskich. Jej trzonem są gwoździarki dostosowane do zróżnicowanych potrzeb dekarzy i podzielone na dwie główne grupy: gwoździarki o napędzie gazowo-akumulatorowym oraz klasyczne gwoździarki pneumatyczne. W obu grupach funkcjonują nowoczesne, zaawansowane technologicznie modele przeznaczone m.in. do prac przy deskowaniu dachów.

Deskowanie – czy warto je wykonywać?

Choć zwolenników tego rozwiązania przybywa z roku na rok, zasadność deskowania nadal jest szeroko dyskutowana w branży, ze względu na mity podważające jego sens. Warto więc dokonać krótkiej analizy argumentów przemawiających za deskowaniem i przedstawić je w kilku jasno sformułowanych punktach.

  • Jedną z podstawowych funkcji deskowania jest zapewnienie podłoża dla papy lub gontu bitumicznego. W przypadku tego typu pokryć nie ma innej możliwości, pełne deskowanie jest tu po prostu konieczne.
  • Deskowanie usztywnia całą konstrukcję i tworzy w płaszczyźnie krokwi wzmocnienie, którego znaczenie docenić można podczas wiosennych wichur. Wynika to z tego, że deskowanie pomaga w rozłożeniu sił działających na dach w sposób równomierny, przenosząc obciążenie na wszystkie krokwie, które razem dają większy odpór.
  • Deskowanie dociąża cały dach, co stanowi większe zabezpieczenie przed jego zerwaniem w przypadku gwałtownych zjawisk pogodowych, takich jak choćby coraz częstsze trąby powietrzne.
Gwoździarka gazowa B.PRO ND34/100 WOODY
Gwoździarka gazowa B.PRO ND34/100 WOODY
Gwoździarka gazowa B.PRO NR90 HANS
Gwoździarka gazowa B.PRO NR90 HANS
Gwoździarka gazowa B.PRO ND34/90 WOODY
Gwoździarka gazowa B.PRO ND34/90 WOODY

Gwoździarki gazowo-akumulatorowe B.PRO do pełnego deskowania

Deskowanie dachu wymaga skorzystania z odpowiedniej klasy gwoździarek – takich jak sprzęt, który firma B.PRO dostarcza dekarzom w całej Polsce. Dla tych, którzy chcą całkowicie uwolnić się od kabli, węży i przewodów, firma przygotowała ofertę modeli, które zamiast sprężonego powietrza zasilane są gazem z ciśnieniowego pojemnika i wyposażone są w baterie Li-Ion o wysokiej żywotności. Pojemniki gazowe, z jakimi narzędzia współpracują to standardowe pojemniki o pojemności 40 ml i wadze 25 g, które oczywiście B.PRO posiada w swojej ofercie.

Z sześciu oferowanych w tej gamie modeli, trzy to urządzenia gazowe a trzy kolejne pneumatyczne. Zarówno jedne, jak i drugie doskonale sprawdzą się przy deskowaniu dachu. Są to ND34/90 WOODY, ND34/100 WOODY oraz NR90 HANS – gwoździarki, które stosuje się również do przybijania łat czy też do zbijania szalunków. ND34/100 WOODY ze swoją wagą 3,9 kg jest wygodnym, doskonale wyważonym i prostym w obsłudze narzędziem. Dzięki rękojeści pokrytej gumą i możliwość zawieszenia go na łacie czy rusztowaniu oraz wbudowanemu hakowi doskonale sprawdza się w pracy na dachu. Gwoździarka posiada ponadto zabezpieczenie przed przypadkowym strzałem – gwóźdź zostaje wystrzelony tylko po przyciśnięciu gwoździarki do montowanego materiału. Ważną cechą jest płynnie i precyzyjnie regulowana głębokość osadzania gwoździa, którą dostosowuje się pokrętłem wykonanym w całości z metalu. Narzędzie obsługuje gwoździe o średnicach w zakresie 2,8-3,3 mm oraz o długościach od 65 do 100 mm.

Modele oznaczone symbolem ND34/90 WOODY i NR90 HANS, to również narzędzia przeznaczone do deskowania, przybijania łat, zbijania szalunków i wykonywania ogólnych prac konstrukcyjnych przy domach szkieletowych. Gwoździarka ND34/90 WOODY działa w zakresie gwoździa 50/55/65/75/90 mm. Gwoździe łączone są taśmą papierową, pod kątem 34 stopnie, natomiast gwoździarka NR90 HANS obsługuje gwoździe typu NR22, łączone taśmą plastikową pod kątem 22 stopnie, których średnice zawierają się w przedziale od 2,8 do 3,1 mm, zaś długości wynoszą odpowiednio 50/55/65/75 lub 90 mm.

Gwoździarka konstrukcyjna B.PRO NR22/100 SVEN
Gwoździarka konstrukcyjna B.PRO NR22/100 SVEN
Gwoździarka konstrukcyjna B.PRO ND34/100 JOHN
Gwoździarka konstrukcyjna B.PRO ND34/100 JOHN
Gwoździarka pneumatyczna B.PRO NR16/90 BOARDO
Gwoździarka pneumatyczna B.PRO NR16/90 BOARDO

Klasyczne gwoździarki pneumatyczne B.PRO do pełnego deskowania

Gwoździarki pneumatyczne to narzędzia wymagające podłączenia kompresora, który po przyłączeniu do nich staje się niejako ich napędem, gdyż tłoczy do cylindrów tych narzędzi sprężone powietrze. Gdy użytkownik naciska spust, następuje rozprężenie powietrza, które gwałtownie przesuwając tłok powoduje jego powrót na miejsce i przy okazji wbicie gwoździa. Siła z jaką to robi jest tak duża, że gwóźdź zostaje wbity w drewno lub blachę bardzo skutecznie i szybko – znacznie efektywniej, niż gdyby robić to ręcznie z młotkiem w dłoni.

Oferta B.PRO w zakresie gwoździarek pneumatycznych do deskowania to trzy dopracowane, ciekawe modele: ND34/100/JOHN (gwoździe Ø 2,8 do 3,4 mm o długościach 50-100 mm), ND22/100 SVEN (gwoździe w identycznych wymiarach, lecz łączone plastikiem i łączone pod kątem 22 stopnie) i N16/90 BOARDO (gwoździe Ø 2,1 do 3,1 mm o długościach 40-90 mm). Mogą być stosowane także m.in. do przybijania łat, zbijania szalunków, typowych prac konstrukcyjnych przy domach szkieletowych, montażu elementów więźby dachowej czy montażu grubszych niż standardowe łat. Wszystkie te narzędzia wyróżnia świetne wykonanie, ergonomia i bardzo wysoka trwałość oraz niezawodność.

Warto również wspomnieć, iż B.PRO oferuje dla opisanych gwoździarek program ochrony kupującego B.PRO FULL SERVICE. Aby aktywować za darmo roczne ubezpieczenie wystarczy zarejestrować narzędzie w ciągu 30 dni od zakupu na stronie www.bpro.pl

B.PRO Fastening Sp. z o.o.
tel. 22 715 99 99
e-mail: biuro@bpro.pl
www.bpro.pl

4.6/5 - (20 votes)

Data publikacji: 8 stycznia, 2021

Autor:

4.6/5 - (20 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły