Gwoździarki

Gwoździarki bębnowe PREBENA – przegląd modeli na rok 2018

Wśród szerokiej gamy narzędzi pneumatycznych marki Prebena, znaleźć można urządzenia dedykowane dekarzom i cieślom. W tym wydaniu przypomnimy flagowe modele: pneumatyczne gwoździarki bębnowe Prebena, w których gwoździe łączone są drutem w rolki, pod kątem 16°.

Główną zaletą wynikającą z takiego typu łączenia jest zasób gwoździ w magazynku. Gwoździarki bębnowe Prebena mogą pomieścić zdecydowanie więcej gwoździ, bo aż do 400 sztuk, gdzie w gwoździarkach listwowych maksymalnie 80 sztuk. Co za tym idzie – częstotliwość ładowania. Podczas prac, gdzie nie zużywamy zbyt dużych ilości gwoździ nie ma to większego znaczenia, jednak tam, gdzie ilości gwoździ są spore jak np. przy deskowaniu lub obijaniu papą, warto zastanowić się nad gwoździarką bębnową.

Gwoździarki bębnowe Prebena

Główni przedstawiciele bębnowych gwoździarek Prebena to przede wszystkim model 5F-CNF57 na gwoździe o średnicy 2,1–2,5 mm i długości od 25 do 55 mm. Jest to małe lekkie i poręczne urządzenie idealnie sprawdza się przy budowie konstrukcji drewnianych, szkieletów czy podczas deskowania, lecz także przy zbijaniu opakowań drewnianych jak palety i skrzynie.

Gwoździarki bębnowe Prebena - Model 5F-CNF57
Model 5F-CNF57

Kolejnym urządzeniem o podobnym zastosowaniu jest model 6F-CNW83, który obsługuje gwoździe o średnicy 2,5–3,1 mm i długości od 45 do 80 mm. Jest nieco większym urządzeniem, lecz nadal poręcznym i dobrze wyważonym. Dostęp do magazynka jest bardzo prosty i szybko możemy uzupełnić gwoździe.

Gwoździarki bębnowe

Model 7F-CNW90 posiada szeroki zakres średnicy gwoździ od 2,5 do 3,1 mm i długości od 45–90 mm. Duży zakres obsługiwanych gwoździ pozwala na wykonanie tą gwoździarką wielu różnych typów prac, od deskowania, bo zbijanie skrzyń, palet, a także konstrukcji drewnianych. Dla osób, które potrzebują wbić jeszcze dłuższe gwoździe, została zaprojektowana gwoździarka 9F-CNW100 EPAL, która wbije bez problemu gwoździe do 100 mm i średnicy od 2,8–3,4 mm. Jest to solidne urządzenie, lecz dzięki dodatkowej rączce pozwala na wygodną pracę obiema rękoma. W ofercie PREBENY znajdziemy także gwoździarkę bębnową do przybijania papy. Model 4X-CNZ45 bez problemu poradzi sobie z gwoździami typu „papiak” o średnicy 3,1 mm i długości od 19–45 mm.

Gwoździarki bębnowe Prebena - Model 7F-CNW90
Model 7F-CNW90

Niemieccy konstruktorzy stawiają duży nacisk na ergonomię swoich urządzeń, aby praca nawet z tymi większymi urządzeniami nie była męcząca. Podczas wielogodzinnej pracy urządzenia muszą być poręczne, dobrze wyważone i niezawodne. Istotną kwestią jest także sprawna obsługa posprzedażowa. Szybki serwis i dostępność części zamiennych to istotne elementy, na które klient może liczyć podczas korzystania produktów z logiem Prebena.

PREBENA-Polska
ul. Grunwaldzka 495
62-064 Plewiska
tel. 618 676 728
www.prebena.com.pl

4.9/5 - (31 votes)

Data publikacji: 1 czerwca, 2018

Autor:

4.9/5 - (31 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły