Gwoździarki

Gwoździarki bębnowe PREBENA

W tym typie urządzeń gwoździe łączone są drutem w rolki, pod kątem 16°. Główną różnicą wynikającą z takiego typu łączenia gwoździ jest pojemność magazynka. Gwoździarki bębnowe mogą pomieścić zdecydowanie więcej gwoździ w maga­zynku, bo aż do 400 sztuk, podczas gdy w gwoździarkach listwowych maksymal­nie 80. Co się z tym wiąże? Częstotliwość ładowania. Podczas prac, gdzie nie zużywamy zbyt dużych ilości gwoździ nie ma to większego znaczenia, jednak tam, gdzie ilości gwoździ są spore, jak np. przy biciu palet, skrzyń lub deskowaniu, warto zastanowić się nad gwoździarką bębnową.

Gama gwoździarek bębnowych Prebena to przede wszystkim model 5F-CNF57 na gwoździe o długości od 25 do 55 mm i średnicy 2,1-2,5 mm. Jest to małe, lekkie i poręczne urządzenie, idealnie sprawdzające się przy budowie konstrukcji drewnianych, szkieletów czy podczas deskowani.

Gwoździarki bębnowe Prebena

Gwoździarki bębnowe PREBENA -5f-cnf57

gwoździarka 5f cnf57

Kolejnym urządzeniem o podobnym zastosowaniu jest model 6F-CNW83, który obsługuje gwoździe o średnicy 2,5-3,1 mm i długości od 45 do 80mm. Jest nieco większym urządzeniem, lecz nadal poręcznym i dobrze wyważonym. Dostęp do magazynka jest bardzo prosty i szybko możemy uzupełnić gwoździe.

Gwoździarki bębnowe PREBENA 6f cnw83

gwoździarka 6f cnw83

Model 7F-CNW90 posiada szeroki zakres średnic gwoździ (od 2,5 do 3,1 mm) i długości (od 45 do 90 mm). Duży zakres obsługiwanych gwoździ pozwala na wykonanie tą gwoździarką wielu różnych typów prac, od deskowania po zbijanie skrzyń, palet, a także konstrukcji drewnianych.

Gwoździarki bębnowe PREBENA 7F CNW90

gwoździarka 7F-CNW90

Dla osób, które potrzebują wbić jeszcze dłuższe gwoździe, została zaprojektowana gwoździarka 9F-CNW100 EPAL, która wbije bez problemu gwoździe do 100 mm i średnicy od 2,8 do 3,4 mm. Jest to solidne urządzenie, lecz dzięki dodatkowej rączce pozwala na wygodną pracę obiema rękoma.

W ofercie PREBENY znajdziemy także gwoździarki bębnowe do przybijania papy. Model 4X-CNZ45 bez problemu poradzi sobie z gwoździami typu „papiak” o średnicy 3,1 mm i długości od 19 do 45 mm.

Gwoździarki bębnowe PREBENA 4x cnz45 r

gwoździarka 4x cnz45 r

Niemieccy konstruktorzy stawiają duży nacisk na ergonomię swoich urządzeń, aby pra­ca nawet z tymi większymi urządzeniami nie była męcząca. Podczas wielogodzinnej pracy urządzenia muszą być poręczne wyważone i niezawodne. Istotną kwestią jest także serwis i dostępność części zamien­nych oraz obsługa posprzedażowa urządzeń, na którą klient może liczyć podczas korzystania produktów z logiem Prebena.

5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 30 sierpnia, 2016

Autor:

5/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły