Gwoździarki

Gwoździarki gazowo-akumulatorowe B.PRO

Firma B.PRO to jeden z tych polskich producentów, których pozycja na rynku narzędzi dekarskich dynamicznie rośnie w ostatnich latach, wynosząc ją dziś do pierwszej ligi w swojej branży. Jej oferta obejmuje wiele narzędzi i maszyn, a jej trzonem są gwoździarki dostosowane do zróżnicowanych potrzeb dekarzy. Do najciekawszych zaliczyć można z pewnością te, których nowatorski napęd określić należy mianem akumulatorowo-gazowego.

Ta wyjątkowa grupa narzędzi reprezentowana jest przez siedem różnych modeli, które zamiast sprężonego powietrza zasilane są gazem z ciśnieniowego pojemnika i wyposażone są w baterie wykonane w technologii Li-Ion i które cechują się wysoką żywotnością. Wyróżnikiem gwoździarek z tej grupy jest wysokie napięcie zapłonu dla większej mocy i czystszego spalania gazu oraz wysoka wydajność. Pojemniki gazowe, z jakimi narzędzia współpracują to standardowe butle o pojemności 40 ml i wadze 25 g, które oczywiście B.PRO posiada w swojej ofercie – ich dostępność jest natychmiastowa.

B.PRO ND34/64 Finisher

Z siedmiu oferowanych modeli aż trzy to wysoko specjalistyczne urządzenia, zaś pozostałe cztery można nazwać mniej lub bardziej uniwersalnymi narzędziami, choć istotnie się między sobą różnią w zakresie średnic, długości i przede wszystkim rodzajów obsługiwanych gwoździ.

Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO ND34/64 Finisher
Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO ND34/64 Finisher

B.PRO NR90 HANS

Do uniwersalnych modeli zaliczają się B.PRO ND34/90 WOODY, B.PRO ND34/100 WOODY, B.PRO NR90 HANS oraz B.PRO ND34/64 Finisher. Natomiast B.PRO NC/38 BETTY jest gwoździarką, która służy do mocowania gwoździ w betonie lub stali obsługuje gwoździe o średnicach 2,7 lub 3,0 mm i długościach 15/16/18/20/22/25/30/35 i 50 mm, oznaczone jako typ NC oraz NS. Gwoździarka ta, ważąca solidne 4,5 kilograma, została wyposażona w magazynek na 40 gwoździ spozycjonowanych pionowo i znajduje zastosowanie przy montażu profili do suchej zabudowy, montażu blachy, przybijaniu drewna do betonu, jak też i przy montażu instalacji elektrycznych, czy wentylacyjnych oraz przy obróbkach blacharskich balkonów.

Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO ND90 WOODY
Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO ND90 WOODY

B.PRO ND34/90 WOODY

Modele B.PRO ND34/90 WOODY i B.PRO ND34/100 WOODY to gwoździarki przeznaczone do prac typowo dekarskich, takich jak przybijanie łat, deskowanie, montaż konstrukcji domów szkieletowych czy zbijanie szalunków. ND34/90 WOODY przy wymiarach 376 x 107 x 371 mm i ze swoją wagą 3,6 kg jest wygodne w obsłudze dzięki rękojeści pokrytej gumą i dodatkowo oferuje możliwość zawieszenia go na łacie czy rusztowaniu dzięki wbudowanemu hakowi. Gwoździarka posiada ponadto zabezpieczenie przed przypadkowym strzałem – gwóźdź zostaje wystrzelony tylko po przyciśnięciu do podłoża bezpiecznika dotykowego znajdującego się na nosie gwoździarki. Ważną cechą jest płynnie i precyzyjnie regulowana głębokość osadzania gwoździa w materiale, którą dostosowuje się pokrętłem wykonanym w całości z metalu.

Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO NR90 HANS
Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO NR90 HANS

B.PRO ND34/100 WOODY

Nowa gwoździarka obsługuje gwoździe o średnicach w zakresie 2,8–3,3 mm oraz o długościach od 50 do 90 mm. B.PRO ND34/100 WOODY posiada wszystkie wyżej opisane cechy modelu ND34/90, różnica jaka występuje pomiędzy tymi dwoma modelami to zakres pracy, który w przypadku modelu ND34/100 wynosi maksymalnie 100mm. Trzeci w tej grupie model, sygnowany nazwą B.PRO NR90 HANS, to narzędzie podobne do poprzedniego i przeznaczone do przybijania łat, deskowania, zbijania szalunków i wykonywania ogólnych prac konstrukcyjnych przy domach szkieletowych, co oznacza, że obsługuje zupełnie inne gwoździe – typ NR22 – których średnice zawierają się w przedziale od 2,8 do 3,1 mm zaś długości wynoszą 50/55/65/75 90 mm. Gwoździe te łączone są taśmą plastikową i pochylone są pod kątem 21-22 stopni względem podłoża.

Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO NC38 BETTY
Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO NC38 BETTY

gwoździarka gazowa B.PRO ND34/64 Finisher

Czwartym modelem w tej grupie jest gwoździarka gazowa B.PRO ND34/64 Finisher, która swoje zastosowanie znajduje w pracach wykończeniowych, takich jak montaż desek elewacyjnych, montaż podbitki i nadbitki oraz wszelkich innych elementów widocznych. Gwoździarka ta jest bardzo wygodna z uwagi na swoją małą wagę, zaledwie 4 kg i niewielkie rozmiary, natomiast gwoździe do niej mają bardzo mały łepek zaledwie 1,8 mm, co powoduje że są bardzo mało widoczne w materiale. Gwoździarka gazowa B.PRO ND34/64 Finisher pracuje z gwoździami o zakresie 25-63 mm.

Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO NA34/64 SIMPSON GAS
Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO NA34/64 SIMPSON GAS

B.PRO NH22/35 HAFTER i B.PRO NA34/64 SIMPSON GAZ

Pozostałe dwie gwoździarki to modele B.PRO NH22/35 HAFTER i B.PRO NA34/64 SIMPSON GAZ, z których ten pierwszy to narzędzie które doskonale sprawdzające się przy mocowaniu zaczepów nazywanych w branży haftrami (do mocowania blach na tzw. rąbek) zaś ten drugi dedykowany jest do przybijania łączników ciesielskich.

Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO NH22/35 HAFTER
Gwoździarka z napędem gazowym B.PRO NH22/35 HAFTER

Gwoździarka B.PRO NH22/35 HAFTER

Gwoździarka B.PRO NH22/35 HAFTER waży zaledwie 2,5 kg i obsługuje gwoździe typu NH o średnicy 2.8 mm i długości 25 mm, zaś NA34/64 SIMPSON GAZ pracuje na gwoździach typu NA o średnicy aż 4 mm i długości 40/50/60 mm. Warto jeszcze raz wrócić do zasilania gazowo- -akumulatorowych gwoździarek B.PRO, gdyż wyróżnia się ono kilkoma szczególnymi parametrami. Litowo-jonowe baterie to jednostki pracujące na napięciu 7,2 V i cechujące się pojemnością 2,5 Ah, co daje około 8000 strzałów przy pełnym naładowaniu. Do ich najistotniejszych atrybutów należy zaliczyć wysoką żywotność oraz szybkie ładowanie (5 minut ładowania to już 200 strzałów!). Nie można też pominąć przydatnego wskaźnika LED – dzięki niemu użytkownicy błyskawicznie rozpoznają stan baterii i mogą lepiej planować pracę. Warto też pamiętać, że na jednym pojemniku gazu użytkownicy mogą wykonać około 1200 strzałów w optymalnych warunkach, czyli przy temperaturze 25°C.

B.PRO FASTENING
tel. 607 775 500
e-mail: biuro@bpro.pl
www.bpro.pl

4.9/5 - (51 votes)

Data publikacji: 19 sierpnia, 2020

Autor:

4.9/5 - (51 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Jan
    środa, 19 sierpnia, 2020

    Sezon budowlany w pełni i co pewien czas słychać charakterystyczny dźwięk. Pneumatyka wkroczyła na place budowy. Jedna z ekip budowała płot z osłoną z materiału, aby zasłonić od wiatru miejsce gdzie trzymali śmieci i ku mojemu zdziwieniu pan używał gwoździarki gazowej. Praca szła mu nadzwyczaj sprawnie bo po chwili praca była skończona a narzędzie wróciło do budowanego domu gdzie znowu było je słychać. Zapewne przy wykończaniu dachu od środka. Taka gwoździarka to przydatne urządzenie

  2. Piotr
    środa, 19 sierpnia, 2020

    jak ma być szybko i dobrze to trzeba sobie pomagać takimi narzędziami przy większych realizacjach. młotek jest dobry ale do kilku gwoździ, a przy większej robocie można już zmienić zdanie, ten kto używał takiego narzędzia może potwierdzić. trzeba pomagać sobie cudami techniki.

Podobne artykuły