Gwoździarki

Gwoździarki listwowe PREBENA

W ofercie narzędzi PREBENA znajdziemy gwoździarki listwowe na gwoździe łączone w pakiety. Rozróżniamy dwa podstawowe typy urządzeń listwowych wykorzystujące różne rodzaje gwoździ: łączone plastikiem (tworzywem) pod kątem 21˚ oraz łączone papierem pod kątem 34˚.

Gwoździarki na gwoździe łączone plastikiem RK

Pod marką Prebena można znaleźć gwoździarkę listwową 7XR-RK90, wbijającą gwoździe połączone plastikiem o długości od 50 do 90 mm i średnicy 2,8 – 3,1 mm. W następnej kolejności pod względem wymiarów obsługiwanych łączników jest gwoździarka 8F-RK100 do wbijania gwoździ 50-100 mm przy średnicy 2,8 – 3,4 mm. Istotną cechą tych narzędzi jest duża siła i precyzja wbijania gwoździ. Warto zwrócić uwagę na magazynek ustawiony pod znacznym kątem, co pozwala na pracę w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Do wbijania długich gwoździ

Do wbijania długich gwoździ są przeznaczone modele 10X-RK130 i 10X-RK160, które współpracują z gwoździami łączonymi plastikiem o długości 130 i 160 mm i średnicy od 3,4 do 4,6 mm.

Gwoździarka na gwoździe łączone papierem PR

Gwoździe o długości 50 – 90 mm i średnicy od 2,8 do 3,1 mm łączone papierem (pod kątem 34°) mogą być wbijane gwoździarką pneumatyczną 6X-PR90. Przewagą tych narzędzi w porównaniu z urządzeniami gazowymi jest dobijanie skrajnych długości gwoździ nawet w suche drewno.

Gwoździarka bezprzewodowa

Z kolei gwoździarka z serii PKT-7-RK90 pozwala na wbijanie gwoździ łączonych plastikiem od 50 do 90 mm o średnicy od 2,8 do 3,1 mm. Narzędzie jest zasilane sprężonym powietrzem o ciśnieniu ok. 300 bar z butli. Urządzenie nie potrzebuje do pracy jakiegokolwiek innego źródła zasilania – gazu, energii elektrycznej z sieci, akumulatora. W porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami pneumatycznymi siła wbijania jest taka sama a parametry wbijania nie zmieniają się pod wpływem działania ujemnych temperatur.
Zaletą narzędzi zasilanych powietrzem z butli jest wyeliminowanie przedłużaczy elektrycznych, węży spiralnych czy innych przewodów zmniejszających komfort użytkowania. Takie rozwiązanie zapewnia również bezpieczeństwo. Butle napełnia się wielokrotnie za pomocą kompresora Prebena PKT Fillmaster 400. Oprócz tego gwoździarka może być podłączona do tradycyjnego kompresora za pomocą węża pneumatycznego. Zyskuje się więc dwa rozwiązania – do prac w terenie i do zastosowań stacjonarnych.
Firma Prebena zapewnia wysoki poziom jakości swoich urządzeń. Oprócz tego ważna jest ergonomia obsługi. Od profesjonalnych urządzeń oczekuje się bowiem wygody, kompaktowej obudowy, dobrego wyważenia i niezawodności. Istotna kwestia to także serwis wraz dostępnością części zamiennych, a także posprzedażowa obsługa urządzeń, którą klient ma zagwarantowaną, korzystając z narzędzi marki Prebena.

Gwoździarki listwowe PREBENA Gwoździarki listwowe PREBENA

Gwoździarki listwowe PREBENA Gwoździarki listwowe PREBENA

Szymon Rajczak
PREBENA-Polska
ul. Grunwaldzka 495
62-064 Plewiska
tel. 618 676 728
www.prebena.com.pl

5/5 - (6 votes)

Data publikacji: 29 lipca, 2016

Autor:

5/5 - (6 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły