Gwoździarki

Gwoździarki pneumatyczne B.PRO

Dla każdego dekarza kluczowymi narzędziami pracy, od których wymaga poręczności i skuteczności, są między innymi gwoździarki napędzane sprężonym powietrzem. Oferta rynkowa tych urządzeń jest dziś bardzo szeroka, jednak można wskazać w niej na zdecydowanie najbardziej profesjonalne produkty dostarczane przez wyjątkowych dostawców i producentów, do których zalicza się polska firma B.PRO FASTENING, której pozycja na rynku narzędzi dekarskich gwałtownie rosła w ostatnich latach, wynosząc ją dziś do pierwszej ligi w swojej branży.

Pneumatyczne gwoździarki i zasada działania – krótkie przypomnienie

Gwoździarki pneumatyczne to narzędzia wymagające podłączenia kompresora, który po przyłączeniu do nich staje się niejako ich napędem, gdyż wtłacza do cylindrów tych narzędzi sprężone powietrze. Gdy użytkownik naciska spust, następuje rozprężenie powietrza, które gwałtownie przesuwając tłok powoduje jego powrót na miejsce i przy okazji wbicie gwoździa. Siła z jaką to robi jest tak duża, że gwóźdź zostaje wbity w drewno lub blachę bardzo skutecznie i szybko – znacznie lepiej, niż gdyby robić to ręcznie z młotkiem w dłoni.

Gwoździarka pneumatyczna NR22/160 Little John
Gwoździarka pneumatyczna NR22/160 Little John

Oferta B.PRO i główne rodzaje gwoździarek pneumatycznych w niej zawarte

Patrząc na katalog pneumatycznych gwoździarek sygnowanych logotypem B.PRO – których na chwilę obecną jest już dziewięć – łatwo jest wyśledzić wiodące typy tych narzędzi, które z grubsza można ująć w trzy grupy gwoździarek: konstrukcyjne i uniwersalne, elewacyjne i wykończeniowe oraz takie, które operują w zawężonej specjalizacji. W tej pierwszej grupie na główny plan wysuwają się modele ND34/100/JOHN (gwoździe Ø 2,8 do 3,4 mm o długościach 50–100 mm), NR22/100 SVEN (gwoździe w identycznych wymiarach, lecz łączone plastikiem i wbijane pod kątem 22 stopni) i NR16/160 LITTLE JOHN (gwoździe Ø 3,1 do 4,6 mm o długościach 100–160 mm) oraz dwa uniwersalne modele bębnowe oferowane pod nazwami NR16/130 BIG BEN (gwoździe Ø 3,05 do 3,4 mm o długościach 75–130 mm) i NR16/90 BOARDO (gwoździe Ø 2,1 do 3,1 mm o długościach 40-90 mm). Ich zastosowanie obejmuje takie czynności, jak m.in. przybijanie standardowych łat, deskowanie, zbijanie szalunków, typowe prace konstrukcyjne przy domach szkieletowych, montaż elementów więźby dachowej czy montaż grubszych niż standardowe łat.

Gwoździarka pneumatyczna NP45 Rufus
Gwoździarka pneumatyczna NP45 Rufus

Druga grupa gwoździarek pneumatycznych B.PRO jest mniej liczna, gdyż składają się na nią dwa modele, czyli NR16/65 FASADO i ND34/64 FINISHER, przy czym ten pierwszy to gwoździarka bębnowa. Ich zastosowanie sugerują same nazwy tych narzędzi: montaż elewacji drewnianych (desek elewacyjnych) i wszelkich innych elementów drewnianych eksponowanych dla widoku, takich jak m.in. podbitki. Model NR16/65 FASADO pracuje na gwoździach Ø 2,5 do 3,1 mm o długościach 35–64 mm, zaś ND34/64 FINISHER obsługuje małe gwoździe o średnicy Ø 1,8 mm i w długościach od 25 do 63 mm.

Ostatnia grupa gwoździarek to specjalistyczne modele NP45 RUFUS oraz NA50 SIMPSON VIBE, z których ta pierwsza to sprzęt do przybijania pap, gontów, dachówki bitumicznej oraz płyt OSB czy gipsowych zewnętrznych. Gwoździarka ta pracuje na gwoździach Ø 3,1 mm o długościach 19–45 mm. Druga z nich to narzędzie o wysokiej specjalizacji, służące do przybijania łączników ciesielskich przy użyciu gwoździ Ø 4,0 mm o długościach 40 lub 50 mm.

Powyższy krótki przegląd pneumatycznych gwoździarek to katalog niezbędnych w pracy dekarza typów tych narzędzi. Wszystkie wyróżnia świetne wykonanie, ergonomia i bardzo wysoka trwałość wsparta niezawodnością.

B.PRO FASTENING
tel. 607 775 500
e-mail: biuro@bpro.pl
www.bpro.pl

4.9/5 - (44 votes)

Data publikacji: 19 marca, 2020

Autor:

4.9/5 - (44 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. kosa
  piątek, 20 marca, 2020

  Dobra jakościowo gwoździarka jest niezbędna odpowiedzialnemu dekarzowi do pracy,a gwoździarka pneumatyczna B.PRO jest niezawodna.Warto inwestować w takie bezawaryjne urządzenia pomagające sprawnie wykonywać pracę na dachach.

 2. Adam
  piątek, 20 marca, 2020

  kiedyś trzeba było nieźle namachać aby wbić gwoździa. dzisiaj wystarczy przyłożenie urządzenia i naciśnięcie przycisku i zrobione. chwała producentom za takie maszynki. dzięki nim nasza praca jest o wiele łatwiejsza. gwoździarki od B.PRO są niczego sobie.

 3. MBQ
  wtorek, 4 sierpnia, 2020

  Jak serwisować gwoździarkę John po kilku latach? Co trzeba z nią zrobić?

Podobne artykuły