Gwoździarki

Gwoździe i gwoździarki firmy RAWLPLUG

Odpowiednie gwoździarki i gwoździe to kluczowe wyposażenie firm dekarskich, ciesielskich oraz producentów domów drewnianych. Interesujące produkty w tym zakresie oferuje firma Rawlplug.

Gwoździarka gazowa R-RAWL-WW90CH

Gazowa gwoździarka konstrukcyjna R-RAWL-WW90CH pozwala na pracę z gwoździami o długościach od 50 do 90 mm. Istotna jest płynna, bezkluczowa regulacja głębokości osadzania, zapewniająca precyzję montażu. Nakładka ochronna na lufę zabezpiecza powierzchnię drewna przed uszkodzeniami. Gwoździarkę można zaczepić do pasa za pomocą specjalnego uchwytu, a dioda sygnalizuje stan baterii. Magazynek, ładowany od tyłu, umożliwia przechowywanie 60 gwoździ. Istotny jest sekwencyjny tryb pracy zapewniający bezpieczeństwo użytkowania. Spektrum zastosowania gwoździarki R-RAWL-WW90CH to przede wszystkim prace montażowe obejmujące konstrukcje domów szkieletowych, łaty, elewacje drewniane, podłogi drewniane, ogrodzenia, tarasy, altany itp.

Gwoździe

Firma Rawlplug szereg rozwiązań oferuje również w zakresie gwoździ. Kąt nachylenia gwoździ wynoszący 34° oraz ścięty łepek zapewniają kompatybilność z maszynami wszystkich wiodących producentów gwoździarek. Gwoździe pokryte są żywicą, co zapewnia łatwiejsze wbijanie i dokładne osadzenie gwoździ. Ważny jest specjalny kształt gwoździa, który zabezpiecza drewno przed pękaniem. Woskowany papier ma na celu eliminowanie niszczenia taśmy w efekcie działania wilgoci. Po montażu gwoździ nie ma pozostałości.
Gwoździe z oferty firmy Rawlplug znajdują zastosowanie jako elementy łączące w drewnie, w tym klejonym, i drewnopodobnym oraz w płytach drewnopochodnych. Oferta w szczególności obejmuje gwoździe: pierścieniowe, gładkie oraz ocynkowane. W tym ostatnim przypadku uwzględnia się minimum 10 mikronów powłoki antykorozyjnej.

Podsumowanie

Rawlplug od blisko stu lat jest jednym z czołowych producentów zamocowań w Europie i na świecie.
Projektowane przez inżynierów i wytwarzane w zakładach produkcyjnych rozwiązania znajdują zastosowanie w budownictwie, energetyce, motoryzacji, przemyśle maszynowym i elektromaszynowym, przemyśle wydobywczym, stoczniowym, drogowym oraz drzewnym, umacniając lojalność naszych wymagających klientów i partnerów biznesowych.

Dystrybutor: Koelner Polska

4.2/5 - (22 votes)

Data publikacji: 5 kwietnia, 2016

Autor:

4.2/5 - (22 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły