Realizacje

Hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena

Położona na granicy Gdańska i Sopotu Ergo Arena to jedna z najnowocześniejszych hal widowiskowo-sportowych w Polsce. Zrealizowana została na podstawie zwycięskiej koncepcji warszawskiego biura KIPP Projekt.

Inwestor: Gmina Miasta Gdańska i Gmina Miasta Sopotu
Architekt: KIPP Projekt Sp. z o.o., Warszawa, Polska, Tebodin-SAP-Projekt Sp. z o.o.
Wykonawca prac blacharskich: F.H.U. Budownictwa Kresl Pawet Kubacka, Marek Kubacka

Program konkursu rozstrzygniętego w 2000 roku stawiał przed projektantami hali sportowo-widowiskowej dwa podstawowe zadania. Pierwszym była wielofunkcyjność, umożliwiająca przede wszystkim organizację zawodów sportowych o klasie międzynarodowej w 8-10 najbardziej popularnych dyscyplinach. Drugim – wartość inwestycji nie przekraczająca 120 mln zł. Na etapie koncepcji pokonkursowej inwestor rozszerzył wymagania i zażądał obiektu “dla wszystkich dyscyplin sportowych i dla każdego rodzaju widowiska” przy zachowaniu tego samego kosztu budowy.

Na elewacji budynku zastosowane zostały panele perforowane z blachy RHEINZINK prePATINA blaugrau, dzięki czemu udało się osiągać interesujący efekt przy użyciu naturalnego oraz sztucznego światła (zarówno w dzień, jak i w nocy). Naturalna patyna powstająca stopniowo na blasze pod wpływem działania warunków atmosferycznych zapewnia dodatkowy walor – brak konserwacji ciętej krawędzi po zabiegu perforacyjnym

Hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena Hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena Hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena Hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena Hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena Hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena Hala widowiskowo-sportowa Ergo Arena

 

 

Źródło: Rheinzink

4.9/5 - (8 votes)

Data publikacji: 9 października, 2017

Autor:

4.9/5 - (8 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Roman
    piątek, 2 sierpnia, 2019

    Podczas urlopu zwiedziłem z rodziną stadion. Doskonale się prezentuje, funkcjonalny, nowoczesny i przystosowany do różnego rodzaju imprez. Podobno koncerty które się tutaj odbywają też nieźle brzmią. A elewacja z paneli perforowanych też robi niezłe wrażenie i z daleka i z bliska. Trójmiasto ma wreszcie świetny obiekt.

  2. Monika
    poniedziałek, 17 sierpnia, 2020

    Stadion rzeczywiście bardzo ciekawy. Jest odpowiedni dla wielu dyscyplin sportowych. Będąc w Trójmieście warto tam zajrzeć.

Podobne artykuły