Na rynku

HD DEKARZ Kompleksowe Usługi Dekarskie – wykonawstwo konstrukcji drewnianych i dystrybucja pokryć dachowych na Podlasiu, Mazurach oraz Warmii

HD DEKARZ Kompleksowe Usługi Dekarskie – wykonawstwo konstrukcji drewnianych i dystrybucja pokryć dachowych na Podlasiu, Mazurach oraz Warmii

Firma HD DEKARZ z siedzibą w Grajewie to uznany na rynku regionalnym zespół fachowców oferujący kompleksowe usługi ciesielsko-dekarskie. Od pewnego czasu firma kojarzona jest też z dystrybucją materiałów pokryciowych na dachy oraz rynien czy okien dachowych „WSZYSTKO DO DACHU”. Droga do obecnej pozycji nie była ani łatwa, ani też krótka, za to bardzo ciekawa, o czym opowiedział naszej redakcji pan Hubert Popławski, założyciel firmy.

Początki firmy HD Dekarz

Firma pana Huberta Popławskiego została założona w 2007 roku, a jej siedzibą stało się Grajewo położone na granicy Podlasia oraz Mazur, niedaleko Ełku i Augustowa. Początki firmy nie były łatwe, gdyż przypadły na okres kryzysu budowlanego. Mimo to zespół fachowców zbudowany przez pana Huberta Popławskiego, skupił się na usługach wykonywania dachów, stawiając na maksymalnie wysoką jakość swoich usług. To stało się – obok rodzinnego charakteru – znakiem rozpoznawczym firmy, uznanej szybko na rynku lokalnym za „wysokiej klasy specjalistę od dachów”. Natomiast początki obecności pana Huberta w branży datują się na ponad dekadę wcześniej. W rozmowie z naszą redakcją wspominał:
– Do branży trafiłem w 1995 roku i na początku pracowałem głównie przy dachach płaskich, gdzie zajmowałem się termozgrzewalną papą i obróbkami blacharskimi. W 1998 roku trafiłem do Grajewa i sporej firmy budowlanej, w której opieką objął mnie mistrz blacharski, pan Ryszard Rafałko. Przez kilka lat wspólnej pracy przekazał mi dużo swojej wiedzy, która przydała mi się w późniejszym czasie. Nadszedł jednak moment, gdy i tę firmę opuściłem, ponieważ chciałem zacząć wykonywać dachy w inny sposób.

HD DEKARZ Kompleksowe Usługi Dekarskie – wykonawstwo konstrukcji drewnianych i dystrybucja pokryć dachowych na Podlasiu, Mazurach oraz Warmii
HD DEKARZ Kompleksowe Usługi Dekarskie – wykonawstwo konstrukcji drewnianych i dystrybucja pokryć dachowych na Podlasiu, Mazurach oraz Warmii

Usługi i produkty oferowane kiedyś i obecnie przez HD Dekarz

Początkowo firma zajmowała się tylko wykonywaniem dachów, zaś dziś, oprócz świadczenia usług budowlanych, prowadzi również centrum dystrybucyjne pokryć dachowych pod marką Dach-Center, oferując dodatkowo firmom współpracującym możliwość wypożyczenia wybranych urządzeń. Ciekawie opisał to założyciel firmy:
– Bardzo szybko po uruchomieniu działalności zaczęliśmy inwestować w sprzęt, wiedzę oraz umiejętności. Dodaliśmy do tego nowe i unikalne w naszym regionie technologie, dzięki czemu obecnie jesteśmy w zupełnie innym miejscu. Mówiąc o unikalnych technologiach mam na myśli prefabrykowaną więźbę dachową, czyli wycinaną „na ziemi” i później składaną już na miejscu budowy, niczym słynne duńskie klocki. Zresztą w ten sposób przygotowujemy więźbę nie tylko dla siebie, ale też dla kilku lokalnych firm, które doceniły tę technologię. Nie oznacza to jednak, że usiedliśmy na laurach, przeciwnie: dalej się rozwijamy i dlatego często uczestniczymy w szkoleniach, uzyskując stosowne certyfikaty autoryzowanych wykonawców m.in. dla Velux, Roto, Rheinzink, Dietrich’s czy BMI Brass. To pozwala nam wykonywać dachy od więźby, poprzez pokrycia papą termozgrzewalną, dachówką czy blachodachówką, aż po blacharską obróbkę rąbkiem rzemieślniczym. Chcę przez to powiedzieć, że cały czas stawiamy na jakość, a nie ilość. W roku 2018 zrobiliśmy kolejny krok do przodu, otwierając centrum pokryć dachowych Dach-Center w Grajewie. W efekcie możemy też wspierać lokalne firmy dekarskie poprzez użyczanie sprzętu specjalistycznego, takiego jak zaginarki, elektronarzędzia, windy dekarskie czy szablony kominowe. Każda firma, która podejmuje z nami współpracę może liczyć na takie wsparcie. Co więcej, zrzeszyliśmy się w sieci Polskie Hurtownie Dachowe, dzięki czemu konkurencyjność naszej oferty zwiększyła się jeszcze bardziej.

Podstawowe zaplecze sprzętowe w firmie

Od strony parku narzędziowo-maszynowego firma HD Dekarz daje się poznać jako zwolennik sprzętu najwyższej jakości. Pan Hubert Popławski wyjaśnia:
– Dysponujemy profesjonalnym zapleczem maszynowym do prac ciesielskich firmy Mafell. Są to m.in. pilarki, ukośnice i frezarki ciesielskie. Zainwestowaliśmy też w oprogramowanie CAD CAM, światowego lidera na tym polu, czyli firmy Dietrich’s, co jest ogromnym wsparciem przy prefabrykacji i umożliwia optymalizację wykorzystania drewna konstrukcyjnego. Dodam przy tym, że za każdym razem inwestujemy w zakup lub leasing sprzętu fabrycznie nowego, dlatego nie inaczej było w 2021 roku, kiedy to wyposażyliśmy się w nowy dźwig ciesielski KLAAS K-280 RS zakupiony od spółki Lift-Polska. Ze względu na koszty nie była to co prawda decyzja łatwa, ale dziś mogę potwierdzić, że w 100% słuszna. Prawdę mówiąc, już od trzech lat się nad tym zakupem zastanawialiśmy i zawsze to odkładaliśmy z uwagi na ważniejsze w naszym ówczesnym odczuciu wydatki.
Dzisiaj zaś można wręcz zapytać „dlaczego tak późno”, ponieważ dzięki temu dźwigowi wszystko odbywa się wydajniej, szybciej i bezpieczniej, a przy okazji zdrowie naszych współpracowników też przestało cierpieć, ponieważ nie muszą już dźwigać ciężkich konstrukcji drewnianych. Poza tym jestem bardzo dumny, że nasza drużyna może tworzyć dachy nowoczesnym sprzętem, raczej unikalnym w naszym regionie.

Rynek, na którym działa firma i jej wizerunek

Firma HD Dekarz działa przede wszystkim na terenie województwa podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego. Ponieważ zespół od lat łączy doświadczenie z ciągłym samodoskonaleniem, firma jest powszechnie postrzegana jako profesjonalny wykonawca i zarazem cenny partner handlowy. Obserwowanie zmian zachodzących na rynku pozwala jak najlepiej dopasować ofertę do potrzeb klientów, zachowując niezmiennie wysoką jakość i dbając o zadowolenie stałych partnerów, którzy firmie ufają.

Plany rozwojowe na najbliższe lata

Zapytany o nie założyciel firmy bez wahania odpowiedział:
– Chcemy dalej dbać szczególnie o to, by kojarzyć się z fachowością i profesjonalizmem. Żeby tak się stało, będziemy dalej mocno podnosić kwalifikacje i umiejętności naszego zespołu oraz wprowadzać rozwiązania i technologie, które są raczej nieobecne w naszym regionie. Korzystając z okazji chcę też zaprosić kolegów z branży do współpracy z nami oraz do zapoznania się i polubienia naszych profili na FB: fb/dachcenterpl.


Data publikacji: 22 kwietnia, 2022Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły