Realizacje

House Morran – dom na wyspie

Projekt: Johannes Norlander Arkitektur

House Morran stoi na wyspie, z której promem łatwo i szybko można dostać się do szwedzkiego Goteborga. Projekt obejmował przebudowę starej chaty z lat 50-tych XX w. oraz przybudówki z połowy lat 70-tych. Wielkość budynku oraz większość konstrukcji pozostała niezmieniona, aby nie niszczyć krajobrazu wokół domu.

Nową elewację wykonano ze sklejki pokrytej czarną smołą sosnową w taki sposób, jak robiono to dawniej, by zakonserwować drewniane łodzie. Dach przykryto zwykłą papą, a jego okap  wykończony jest cienką, drewnianą sklejką, zintegrowaną z pomalowanymi na czarno, aluminiowymi rynnami.

Całe wnętrze domku zostało wykonane z naturalnej sosny, przy czym sosnowa sklejka pojawia się nie tylko na ścianach, ale również na meblach.

House Morran projekt Johannes Norlander Arkitektur

House Morran projekt Johannes Norlander Arkitektur

House Morran projekt Johannes Norlander Arkitektur House Morran projekt Johannes Norlander Arkitektur House Morran projekt Johannes Norlander Arkitektur  House Morran projekt Johannes Norlander ArkitekturHouse Morran projekt Johannes Norlander Arkitektur House Morran projekt Johannes Norlander Arkitektur House Morran projekt Johannes Norlander Arkitektur House Morran projekt Johannes Norlander Arkitektur


Zdjęcia: Rasmus Norlander

4.9/5 - (34 votes)

Data publikacji: 3 kwietnia, 2018

Autor:

4.9/5 - (34 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. futurysta
    niedziela, 3 lutego, 2019

    Połączenie XX wieku z teraźniejszością. Stary dom w nowoczesnej oprawie. Naturalna sosna jako materiał konstrukcyjny oraz wykończenia wnętrz sprawia, że dom jest naprawdę ekologiczny. I ta zaskakująca lokalizacja, na wyspie, z dla od zgiełku, sprawia, że właściciele mają pełne poczucie spokoju i intymności. Do pozazdroszczenia.

  2. Darek W.
    niedziela, 21 kwietnia, 2019

    Dom na wyspie – jedno z moich marzeń. W dodatku dom z drewna, stary z przeszłością. Naturalna sosna jako materiał, wykorzystanie nowoczesnych technologii do zachowania starej konstrukcji to typowo skandynawskiej podejście, którego im zazdroszczę. Często obok siebie stoją domy dziadków, rodziców i dzieci – każdy z drewna, w innym stylu ale każdy zadbany. Lubię ten klimat, ten spokój z dala od cywilizacji.

Podobne artykuły