Rolety, żaluzje i markizy

Idealne i przyjazne uzupełnienie okien dachowych – rolety solarne Dakea

Posiadanie okien dachowych gwarantuje doświetlenie pomieszczeń. Poddasza, mieszkalne strychy, loftowe pomieszczenia ze skosami, a ostatnio wiele domowych biur (tzw. „home office”), dzięki zastosowaniu okien połaciowych staje się dodatkową przestrzenią użytkową. Ich wykorzystanie i komfort użytkowania zależy w dużej mierze nie tylko od tego, jak urządzimy pomieszczenie, ale także jak będziemy w nim kontrolować światło i temperaturę.

Roleta solarna Dakea FSA do dachów płaskich.
Roleta solarna Dakea FSA do dachów płaskich.

Rolety solarne to przyjazne środowisku, energooszczędne produkty, które znacznie podnoszą komfort użytkowania pomieszczeń i w dłuższej perspektywie przekładają się na oszczędności związane z regulowaniem temperatury w budynku czy mieszkaniu, w którym się znajdują. Latem, ograniczają ilość wpadającego światła słonecznego, zmniejszając nagrzewanie się pomieszczeń. Zimą zaś, podniesienie lub odsłonięcie rolety sprawia, że swobodnie operujące słońce przyjemnie nagrzeje pomieszczenie.

Dodatkowo zamknięta, opuszczona maksymalnie roleta zewnętrzna stanowi także ochronę antywłamaniową. Podniesienie komfortu akustycznego – a więc wyciszenie hałasu wynikającego z ruchu ulicznego czy padającego deszczu sprawia, że roleta sprawdza się świetnie w sypialniach, pokojach dziecięcych czy dziennych, w których rodzina spędza wspólnie czas.

Panel solarny rolety Dakea FSA.
Panel solarny rolety Dakea FSA.

Rolety solarne Dakea

Roleta solarna zewnętrzna Dakea SSR i roleta do okna do dachów płaskich Dakea FSA, to produkty zaprojektowane z myślą użytkownikach. Projektanci zadbali także, by zarówno roleta SSR, jak i FSA były przyjazne środowisku dzięki zasilaniu panelem solarnym. W praktyce oznacza to także wygodę dla montujących te produkty dekarzy – brak zasilania zewnętrznego (prądem) oznacza znaczne skrócenie czasu montażu, a także jego uproszczenie: nie trzeba wiercić czy prowadzić kabla zasilającego.

Zarówno roleta SSR do okien połaciowych, jak i roleta FSA do okna do dachów płaskich są kompatybilne z protokołem komunikacji io-homecontrol®, co oznacza, że po połączeniu z centralą sterującą TaHoma Somfy, mogą być szybko i wygodnie obsługiwane za pomocą aplikacji na smartfonie. Ponadto, do każdej z rolet dołączony jest sparowany pilot ścienny, który może obsługiwać nawet do 200 rolet jednocześnie.

Roleta solarna do okna do dachów płaskich FSA.
Roleta solarna do okna do dachów płaskich FSA.

Roleta solarna do okien połaciowych Dakea SSR – objęta 3-letnią gwarancją, w zależności od pakietu szybowego okna, zapewnia do 16% większą izolację termiczną.
Roleta do okien do dachów płaskich Dakea FSA – objęta 2-letnią gwarancją, dostępna w dwóch kolorach – białym i granatowym, posiada specjalną warstwę aluminium, dodaną w materiale o budowie plastra miodu, która blokuje dodatkowo do 51% ciepła.

Dowiedz się więcej na www.dakea.pl

4.8/5 - (44 votes)

Data publikacji: 5 października, 2021

Autor:

4.8/5 - (44 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. optymista
    środa, 6 października, 2021

    Rolety solarne są doskonałym pomysłem do zastosowania w oknach dachowych. Z jednej strony zapewniają ochronę przed nadmiernym nasłonecznieniem, z drugiej zaś spełniają rolę źródła energii, którą możemy wykorzystać na potrzeby własne. Produkt wybitnie ekologiczny idący z duchem czasu.

  2. Paweł
    środa, 6 października, 2021

    Czasami są takie miejsca na dachu, gdzie ciężko było by doprowadzić zasilanie elektryczne i tutaj z pomocą przychodzą takie rolety z wbudowanym akumulatorem ładowanym światłem. Opcja wygodna zwłaszcza gdy instalowany jest nowa roleta i nie chcemy niszczyć pozostałych elementów budynku. Solarne zasilanie to niezależność i spore ułatwienie.

Podobne artykuły