Windy, dźwigi i wciągarki dekarskie

Idealnym wyborem fabrycznie nowy żuraw dekarski Klaas K17-24 TSR-H

Niewielka masa własna wynosząca jedynie 2,5 t, to istotna zaleta żurawia dekarskiego Klaas K17-24 TSR-H. Tym sposobem maszynę można transportować autem dostawczym lub terenowym 4×4 z dopuszczalnym obciążeniem haka do 2,5 t, a mobilność takiego zestawu to podstawowy atut.

Nowy model K17-24TSR-H zamontowany jest na przyczepie a więc do przemieszczania się po drogach publicznych będzie potrzebna kat. E prawa jazdy. Warto wiedzieć, iż zdobycie tej kategorii nie wiąże się z wielkimi kosztami oraz wielogodzinnymi jazdami, a egzamin obejmuje tylko część praktyczną. Niebywale mocną stroną tego żurawia jest zasięg boczny, który wynosi aż 18 m! Trzeba tu wspomnieć, że najczęściej podnoszonymi przez cieśli i dekarzy ładunkami są pojedyncze belki lub rząd dachówki, a ich ciężar oscyluje w granicach 250-300 kg. Jeżeli przyjmiemy średni wymiar domu jednorodzinnego o wymiarach 10 m x 10 m, to taki żuraw wykona wspomnianą pracę bez najmniejszych problemów.

Idealnym wyborem fabrycznie nowy żuraw dekarski Klaas K17-24 TSR-H

W tym przypadku prosta matematyka pokazuje, iż jeżeli żuraw posiada zasięg boczny 18 m to przy założonych rozmiarach budynku zostaje nam 8 m na rozłożenie żurawia wraz z podporami przy zachowaniu odpowiedniej odległości od budynku. A teraz co się dzieje jeżeli budynek mamy większy od przedstawionego lub np. więźba jest nieco cięższa? I na to mamy sposób – w tym przypadku taki nowoczesny żuraw jak K17-24 TSR-H posiada napęd samojezdny na osi, który pozwala na bardzo precyzyjne i szybkie przemieszczanie się w warunkach budowy tak, aby z jak najlepszej pozycji podać ładunek. Żuraw o takich małych rozmiarach przy długości całkowitej 7,82 m i 2 m szerokości, z napędem samojezdnym potrafi wjechać w małe podwórko, ciasną alejkę a przede wszystkim tam, gdzie nie dojedzie ciężki sprzęt. Manewrowanie takim sprzętem jest wygodne i bardzo proste w obsłudze oraz nie wymaga wielogodzinnej praktyki. Tak jak pozostałe funkcje żurawia, sterowanie napędem osi odbywa się bezprzewodowo z pilota.

Idealnym wyborem fabrycznie nowy żuraw dekarski Klaas K17-24 TSR-H

Żuraw dekarski Klaas K17-24 TSR-H – dlaczego warto kupić nowy?

Żuraw wyposażony został w najważniejsze cechy charakterystyczne dla nowych modeli żurawi Klaas. Mowa tu o maszcie w systemie TSR, który gwarantuje dużą wytrzymałość na obciążenia i zapewnia maksymalne osiągi żurawia. Komfort pracy znacznie podnosi nam hydraulicznie otwierany wierzchołek oraz dwa siłowniki na maszcie głównym. Maszyna jest sterowana bezprzewodowo i może bez ograniczeń obracać się o 360°. Zdalne sterowanie zapewnia, że operator może znajdować się bezpośrednio w miejscu wykonywania pracy. Krótko mówiąc – bezpieczeństwo pracy i precyzja obsługi gwarantowane! Inwestycja zakupu żurawia ciesielsko-dekarskiego musi być dobrze przemyślana i dopasowana do potrzeb użytkownika, ponieważ z reguły jest to zakup na kilka lat. Dlatego idealnym wyborem jest fabrycznie nowy K17-24 TSR-H.

Idealnym wyborem fabrycznie nowy żuraw dekarski Klaas K17-24 TSR-H

FIRMA BUDOWLANA ELDACH ADAM PALASZ – WODZISŁAW ŚLĄSKI

Jako przedsiębiorca a przede wszystkim dekarz, szukam rozwiązań, które sprostają oczekiwaniom dzisiejszego rynku. Od paru lat branża dekarska w Polsce jest bardzo wymagająca, a zapotrzebowanie na nasze usługi stale rośnie. Brak czasu, pełne ręce roboty oraz stale kurczący się rynek pracowniczy – jednym zdaniem “wszyscy za granice… a robić ni ma komu”, zmuszają mnie do wprowadzania usprawnień i modernizacji.

Dlatego zainteresowałem się zakupem dźwigu na przyczepie w firmie LIFT-POLSKA. Pracownik firmy z Namysłowa polecił mi model o mniejszym udźwigu niż planowałem zakupić. Po przedstawieniu argumentów dałem się namówić na zakup. Wpłaciłem zaliczkę i czekamy na nasz egzemplarz. W trakcie oczekiwania na dźwig, zaczęliśmy zadawać sobie pytania czy… to dobra decyzja, czy nie będzie za mały. Nic bardziej mylnego. To nie był zwykły zakup… to strzał w dziesiątkę! Odkąd ten dźwig jest w naszej firmie to pojęcie ciężkiej pracy fizycznej praktycznie zostało usunięte z słownika. Wykonanie więźby dachowej to teraz czysta przyjemność, mianowicie ilość osób zaangażowanych do montażu długich i ciężkich elementów ograniczyła się do dwóch osób (+ operator), a czas skrócił o co najmniej 30%. Zaś wciąganie dachówki tym sprzętem to istna fabryka “metrów”… W branży dekarskiej ten dźwig ma olbrzymi wachlarz zastosowań, sprawdzi się przy każdym rodzaju dachu. Nawet przy dachu płaskim używamy go do transportu balastu i innych dużych elementów.

Z perspektywy czasu dziwię się sobie, że miałem jakiekolwiek wątpliwości przed zakupem. Po kilku miesiącach użytkowania sprzętu firmy KLAAS możemy powiedzieć, że to dobra inwestycja, która szybko się zwraca. Jestem bardzo zadowolony i polecam.

Lift Polska
tel. 796 388 026
e-mail: biuro@lift-polska.pl
www.lift-polska.pl

5/5 - (39 votes)

Data publikacji: 27 listopada, 2018

Autor:

5/5 - (39 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Dawid
    sobota, 29 grudnia, 2018

    Inwestycja w sprzęt i narzędzia zawsze kosztuje ale z czasem zwraca się w ilości zrealizowanych projektów. Rozmiary, zwinność, mobilność, szybkość przenoszenia materiału tego żurawia dekarskiego firmy Klaas to same plusy, skutecznie odciążą przy ciężkiej pracy, dźwiganiu materiałów na budowie. Firmy dekarskie powinny mieć coś takiego na swoim wyposażeniu.

  2. obywatel
    niedziela, 3 lutego, 2019

    Podnośnik jest niezbędny gdy chce się sprawnie przeprowadzić montaż dachu,a żuraw z pewnością sprawdzi się znakomicie.Parametry techniczne żurawia Klas K17-24 TSR-H są na tyle dobre ,że rozważę zakup takowego żurawia aby uniknąć w pracy dekarskiej problemów techicznych.

Podobne artykuły